RS/NY
AT.com
A.net/NY
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Our Lady Of Mercy Academy Track & Field and Cross Country - Syosset, New York
you RUN the place
815 Convent Rd, Syosset, New York, 11791, United States
Report
Block
1 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Sarah Schmitz
Photos (
0
)
View
Videos (
0
)
View
News (
2
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2013 / 2014 - (2 articles)
All News
Search
2014 Results - Molloy Stanner Games
Published by
ArmoryTrack.org
Jan 4th 2014, 9:41pm
Comments
Molloy Stanner Games
- Jan 11, 2014
New Balance Track & Field Center at The Armory, The Armory, 216 Fort Washington Avenue, New York, NY, US, 10032
« Filter Results by Team: »
Amityville Memorial
Archbishop Molloy
Archbishop Stepinac
Arlington
Bayport Blue Point
Bellport
Bishop Ford Central
Bishop Kearney
Bishop Loughlin Memorial
Brooklyn Technical
Cardinal Hayes
Cardinal Spellman
Chaminade
Cicero-North Syracuse
Collegiate
Columbia Grammar & Prep
Commack Dist
Connetquot
Cristo Rey
Deer Park
East Chester
Eastport/Sou
Elizabeth
Elmont
Elwood-John H Glenn
Evander Childs
Farmingdale
Fordham Prep
Forest Hills
Francis Lewis
Garden City
General Douglas Macarthur
George W Hewlett
Good Counsel
Great Neck South
Hackley
Half Hollow Hills East
Half Hollow Hills West
Harborfields
Harry Van Arsdale
Holy Child
Holy Cross
Holy Trinity
Hopkins School
Huntington
Iona Preparatory
Islip
James Madison
John Bowne
John F Kennedy (Bellmore)
Jordan Elbridge
Kellenberg
Long Beach
Longwood
Manhasset
Mary Louis Academy
Massapequa
Mercy (LI)-2
Minisink Valley
Monroe-Woodbury
Monsignor Farrell
Monsignor Mc Clancy
Mott Haven
Mount Sinai
Mt Saint Michael
New Rochelle
Newburgh Free
North Babylon
North Rockland
Northport
Notre Dame Academy
Old Bridge
Our Lady Of Mercy
Packer Collegiate Institute
Plainedge
Polytechnic Prep Co Day
Randolph
Regis
Ridgefield
Riverhead
Robbinsville
Rocky Point
Roslyn
Sachem East
Sachem North
Sacred Heart Academy
Sayville
Sewanhaka
Shoreham-Wading River
Skaneateles
Smithtown East
Smithtown West
Spackenkill
Springfield Gardens
St Anthony's
St Dominic
St Francis Prep
St John The Baptist
St Johns Preparatory
St Joseph's by the Sea
St. Benedict's
Syosset
The Queens HS of Teaching
Trinity School
Unattached
Ursuline School
Walt Whitman
Ward Melville
West Orange
Wg Oconnell-Copiague
Xavier
York Prep
Young Women's Leadership
Men:
55m
|
300m
|
600m
|
1k
|
1600m
|
Mile
|
3200m
|
55h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Sprint Medley 2,2,4,8
|
4x55m Shuttle Hurdle
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
55m
|
300m
|
600m
|
1k
|
1600m
|
Mile
|
3k
|
55h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Sprint Medley 2,2,4,8
|
4x55m Shuttle Hurdle
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 55m Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
santana, Nelson
Cardinal Hayes
07.06
nwi
1
2
Forson, Prince
Archbishop Stepi
07.07
nwi
1
3
Griffin, Tysheem
Amityville Memor
07.17
nwi
4
4
Layton, Jayson
St. Benedict's
07.19
nwi
5
5
Mejias, Orlando
Elizabeth
07.25
nwi
1
6
Powers, Scott
Long Beach
07.28
nwi
3
7
Downer, Jason
Huntington
07.30
nwi
4
8
Douglass, ?????
Mt Saint Michael
07.37
nwi
1
9
Nelson, Tariq
Bishop Ford Cent
07.39
nwi
2
10
Harding, Destyn
Mt Saint Michael
07.40
nwi
2
11
Omolade, John
Trinity School
07.44
nwi
3
12
Durant, Dawsen
St Francis Prep
07.50
nwi
3
13
Thompson, Robert
Newburgh Free
07.50
nwi
2
14
Moran, James M.
Smithtown West
07.54
nwi
1
15
Vassell, ????
Mt Saint Michael
07.56
nwi
1
16
Frezzell, Ryan
Cardinal Hayes
07.57
nwi
5
17
Rothberg, Criag
General Douglas
07.58
nwi
3
18
Miller, Jeremiah
Newburgh Free
07.59
nwi
2
19
Grant, O'Neil
Newburgh Free
07.61
nwi
3
20
McDermett, Robert
St Dominic
07.63
nwi
6
21
Morante, Joseph
Monsignor Mc Cla
07.64
nwi
2
22
Diggs, Messiah
Elizabeth
07.69
nwi
5
23
Benymon, Alijah
Amityville Memor
07.71
nwi
4
24
Brandy, Shamari
Mt Saint Michael
07.74
nwi
3
25
Lopez, David
Mt Saint Michael
07.75
nwi
4
26
Williams, Davon
Elizabeth
07.76
nwi
5
27
Swackhamer, Dan
Cicero-North Syr
07.78
nwi
5
28
Montes, Gabriel
Bishop Ford Cent
07.79
nwi
6
29
Pearson, De' Juan
Newburgh Free
07.80
nwi
1
30
Ramos, Edgar
Monroe-Woodbury
07.81
nwi
4
31
Reid, Jordan
Mt Saint Michael
07.83
nwi
2
32
Noori, Kion
Roslyn
07.89
nwi
7
33
Scott, Dinger
Smithtown West
07.92
nwi
3
34
Korsman, Matthew
Columbia Grammar
07.95
nwi
3
35
Morgese, Matthew
Cicero-North Syr
07.97
nwi
6
36
Terrell, Demetrius
Bishop Ford Cent
08.01
nwi
6
37
Coleman, Brandon
Bishop Ford Cent
08.06
nwi
2
38
Morgan, Thomas
Holy Cross
08.10
nwi
7
39
Dunkly, Hakeem
Mt Saint Michael
08.11
nwi
4
40
Garner, Umar
Elizabeth
08.15
nwi
1
41
Pedraza, Justin
Mt Saint Michael
08.17
nwi
2
42
Sackett, Dan
St Dominic
08.19
nwi
5
43
Roman, Adaniel
Mt Saint Michael
08.20
nwi
5
44
Behnam, Ardebili
Roslyn
08.23
nwi
6
45
Dobres, Mark
Massapequa
08.23
nwi
4
46
Bastidas, Messiah
Cardinal Hayes
08.24
nwi
4
47
Penaloza, Kevin
Cristo Rey
08.28
nwi
7
48
Tawfig, Khalil
Bishop Loughlin
08.32
nwi
5
49
Wilson, Genesis El
Cristo Rey
08.52
nwi
7
50
Murray, Nicholas
Roslyn
08.68
nwi
6
51
Paiva-Santos, Vini
St Johns Prepara
08.71
nwi
6
52
Kashani, Mark
Roslyn
08.71
nwi
7
53
Roers, James
Massapequa
08.74
nwi
6
54
Dusling, Kieth
Roslyn
08.75
nwi
7
55
Anderson, Jimmy
George W Hewlett
10.23
nwi
7
Mens 55m Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Henderson, Kwesi
St Anthony's
06.84
nwi
1
2
Covington, Justin
Cardinal Hayes
06.85
nwi
1
3
Thomas, Keelan
Mt Saint Michael
06.88
nwi
2
4
Polite, Tyler
Cardinal Hayes
06.93
nwi
1
5
Billings, Blaine
Newburgh Free
06.97
nwi
1
6
Perez, Frank
Fordham Prep
06.97
nwi
3
7
Aboubacar, Keita
Harry Van Arsdal
07.09
nwi
1
8
Thompson, Patrick
James Madison
07.11
nwi
2
9
Morriss, ?????
St Francis Prep
07.11
nwi
2
10
Riggsbee, Samuel
Amityville Memor
07.13
nwi
2
11
Johnson, Luc
Holy Cross
07.15
nwi
2
11
Dorestt, Ivan
Newburgh Free
07.15
nwi
1
13
Iuberiswmister, ??
St Anthony's
07.27
nwi
3
14
Bayram, Adam
Longwood
07.29
nwi
4
15
Zeolla, Nick
Longwood
07.30
nwi
3
16
Obas, Anthony
Xavier
07.31
nwi
2
17
Mastroianni, Ian
Robbinsville
07.34
nwi
5
18
Figorito, Jamie
Connetquot
07.36
nwi
4
19
Cesar, Giovanni
James Madison
07.39
nwi
3
20
Randy, Maldon
Harborfields
07.41
nwi
4
20
Desroches, Stephen
Half Hollow Hill
07.41
nwi
4
22
AJ, Hoy
St Francis Prep
07.43
nwi
3
23
Gumbs, Naahman
James Madison
07.46
nwi
3
24
Rivera, Kyle
St Joseph's by t
07.47
nwi
5
25
Helbeck, Will
Monroe-Woodbury
07.47
nwi
4
26
Brisco, Jason
Mt Saint Michael
07.48
nwi
6
27
Stranieri, Michael
Elwood-John H Gl
07.49
nwi
5
28
Riccobono, Christi
Plainedge
07.56
nwi
6
29
Coleman, Andrew
Monsignor Farrel
07.56
nwi
2
30
Volz, Brendan
Smithtown East
07.59
nwi
4
31
Sylvester, Keenan
James Madison
07.59
nwi
2
32
Dockweiler, Josh
General Douglas
07.62
nwi
3
33
White, Leon
Massapequa
07.64
nwi
5
34
Velez, Kevin
Monsignor Mc Cla
07.64
nwi
8
35
Martins, John
Smithtown East
07.69
nwi
5
36
Martinez, Anthony
Harry Van Arsdal
07.70
nwi
1
37
Colon, Chris
Archbishop Stepi
07.76
nwi
3
38
Ajarar, Amin
Cristo Rey
07.76
nwi
4
39
Charles, Jamal
James Madison
07.76
nwi
6
40
Dessaline, Jahniqu
Newburgh Free
07.77
nwi
1
41
Hernandez, Miguel
Cristo Rey
07.79
nwi
8
42
Patterson, Donovan
Holy Cross
07.84
nwi
4
43
Leoy, Andrew
Mt Saint Michael
07.87
nwi
5
44
Anto, Greg
Massapequa
07.87
nwi
7
45
Leonardo, Anthony
Holy Cross
07.91
nwi
5
46
Liao, Jonathan
Roslyn
08.02
nwi
7
47
Dhande, Nikhil
St Dominic
08.03
nwi
6
48
Clarke, Thomas
Massapequa
08.07
nwi
6
49
Garcia, Peter
Cristo Rey
08.12
nwi
6
50
Callahan, Shawn
Massapequa
08.13
nwi
5
51
Perez, Dean
Long Beach
08.19
nwi
6
52
Fonseca, Nathaniel
Mt Saint Michael
08.30
nwi
8
53
Lazzaro, Daniel
Plainedge
08.31
nwi
7
54
Nussbaum, Max
Roslyn
08.35
nwi
6
55
Blatt, Tristan
St Dominic
08.80
nwi
7
Mens 55m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Guerre, Justin
St Francis Prep
06.46
nwi
1
2
Linster, Josh
Long Beach
06.56
nwi
1
2
Ormon, Aaron
St Dominic
06.56
nwi
1
4
Shomari, Shaka
Holy Trinity
06.60
nwi
1
5
Williams, Davon
Elizabeth
06.64
nwi
1
6
Gibbons, Sidney
Monsignor Mc Cla
06.64
nwi
1
7
Nelson, Mozai
St Anthony's
06.74
nwi
1
8
Rose, Devin
Polytechnic Prep
06.77
nwi
1
Mens 55m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Guerre, Justin
St Francis Prep
06.58
nwi
4
2
Linster, Josh
Long Beach
06.58
nwi
2
3
Nelson, Mozai
St Anthony's
06.58
nwi
2
4
Rose, Devin
Polytechnic Prep
06.63
nwi
2
5
Williams, Davon
Elizabeth
06.66
nwi
4
6
Shomari, Shaka
Holy Trinity
06.67
nwi
3
10
Thomas, Kasim
Mt Saint Michael
06.69
nwi
6
7
Gibbons, Sidney
Monsignor Mc Cla
06.69
nwi
3
8
Ormon, Aaron
St Dominic
06.69
nwi
1
9
Tristano, Mike
Farmingdale
06.69
nwi
4
11
Nieves, Matthew
St Anthony's
06.71
nwi
2
12
Silverman, Marc
Massapequa
06.72
nwi
3
13
Wilson, Seth
Monroe-Woodbury
06.74
nwi
1
14
Morgan, Kaashief
Amityville Memor
06.75
nwi
3
15
Crossdale, Malik
Fordham Prep
06.77
nwi
1
16
Smith, Jevon
Bishop Ford Cent
06.77
nwi
10
17
Lyte, Raymond
Half Hollow Hill
06.77
nwi
3
18
Wang, Derrick
Great Neck South
06.78
nwi
1
19
Jean Louis, Audriq
Sewanhaka
06.82
nwi
10
20
Harris, Shane
Smithtown East
06.82
nwi
1
21
Montague, Marlon
St Anthony's
06.83
nwi
4
22
Linton, David
Harry Van Arsdal
06.83
nwi
5
22
Monegro, Brad
St Anthony's
06.83
nwi
1
24
Tansey, Joe
George W Hewlett
06.83
nwi
3
25
Lilly, Ty
Bayport Blue Poi
06.84
nwi
7
26
Pusey, Nick
North Babylon
06.85
nwi
7
27
Casey, Bryce
Shoreham-Wading
06.85
nwi
5
28
Krim, Aidan
Chaminade
06.87
nwi
9
29
Benjamin, Selwyn
St. Benedict's
06.87
nwi
9
30
Lapreziosa, Andrew
Smithtown West
06.88
nwi
3
31
Charles, Guervio
Elizabeth
06.88
nwi
3
32
Pierre, Sebastian
St Anthony's
06.90
nwi
1
33
Forbes, Aaron
Newburgh Free
06.91
nwi
2
33
Cooper, Thomas
Monroe-Woodbury
06.91
nwi
9
35
Winters, Jahjuan
North Babylon
06.92
nwi
7
36
Barretta, Joseph
St Joseph's by t
06.92
nwi
10
37
Brown, Christian
Iona Preparatory
06.92
nwi
9
38
Rivers, Jermaine
West Orange
06.93
nwi
10
39
Ebron, Kendell
Monroe-Woodbury
06.93
nwi
4
40
Pilorge, Stanley
James Madison
06.94
nwi
4
41
Nesbitt, Marcell
North Babylon
06.95
nwi
2
42
Taylor, Vaughn
Monsignor Mc Cla
06.95
nwi
6
43
Archer, Aubrey
Xavier
06.96
nwi
6
44
Bambil, Robert
Archbishop Stepi
06.97
nwi
6
45
Curry, Jake
Garden City
06.97
nwi
8
45
Danisi, Will
Rocky Point
06.97
nwi
8
47
Sample, Angelo
Syosset
06.98
nwi
2
48
Woody, Carlton
Connetquot
06.98
nwi
5
49
Kumar, Zachary
Fordham Prep
06.99
nwi
8
50
Scanni, Joseph
St Joseph's by t
07.00
nwi
10
51
Duhaney, Devante
Amityville Memor
07.00
nwi
12
52
Springer, Calvert
Holy Cross
07.01
nwi
14
53
Regis, Michael
Syosset
07.01
nwi
5
54
McFadden, Willie
Wg Oconnell-Copi
07.02
nwi
4
55
Francois, Danello
West Orange
07.03
nwi
11
55
Weiss, Tyler
Eastport/Sou
07.03
nwi
17
57
Chaisty, Jaggar
Eastport/Sou
07.04
nwi
9
57
Pabitero, William
Archbishop Mollo
07.04
nwi
12
59
Barnes, Jeremy
George W Hewlett
07.05
nwi
4
60
Artemiou, Joey
Robbinsville
07.05
nwi
12
61
Marable, Taj
Iona Preparatory
07.06
nwi
9
62
Waldhof, Matthew
Holy Trinity
07.06
nwi
15
63
Matthews, Hassan
Amityville Memor
07.06
nwi
7
64
Fogel, Brent
Half Hollow Hill
07.07
nwi
8
65
Torres, Joseph
Garden City
07.07
nwi
11
66
Gordon, Jermaine
Sewanhaka
07.08
nwi
5
67
Onah, Joseph
Xavier
07.09
nwi
5
68
Kershner, Noah
Half Hollow Hill
07.10
nwi
8
69
Kay, Adam
Ridgefield
07.11
nwi
12
70
Somma, Joseph
St Joseph's by t
07.12
nwi
10
71
Nam Kung, Jin
Half Hollow Hill
07.12
nwi
13
72
Quinn, Thomas F.
Smithtown West
07.12
nwi
9
73
Kenneally, Pat
Eastport/Sou
07.14
nwi
14
74
Baboloa, Oluwaseun
St Anthony's
07.16
nwi
10
75
Buckley, Tom
Eastport/Sou
07.16
nwi
15
76
Haff, Ryan
Chaminade
07.17
nwi
13
77
Kalster, Nicholas
General Douglas
07.17
nwi
11
78
Taylor, Dayshawn
Longwood
07.17
nwi
15
79
Paula, Brenden
Amityville Memor
07.17
nwi
12
80
Viltres, Aaron
Mt Saint Michael
07.18
nwi
6
81
Blanton, Jahir
West Orange
07.19
nwi
10
82
Matthews, Kevin
Long Beach
07.19
nwi
5
83
Somerville, Edgar
Bayport Blue Poi
07.20
nwi
7
84
Kurpis, Jacob
Xavier
07.23
nwi
12
85
DiPiero, Joe
Walt Whitman
07.23
nwi
15
86
Hagerman, Blake
Harborfields
07.24
nwi
15
87
Fitzpatrick, Conno
Bayport Blue Poi
07.24
nwi
14
88
Scarpitta, Peter
Holy Trinity
07.24
nwi
14
89
Amador, Victor
Long Beach
07.25
nwi
18
90
Mighty, Brenton
Sewanhaka
07.25
nwi
13
91
Catinella, Rob
Massapequa
07.25
nwi
5
92
Daniels, Jordan
St Joseph's by t
07.26
nwi
11
93
Liam, Sugrue
Garden City
07.26
nwi
14
94
Mitchell, Corey
Cicero-North Syr
07.27
nwi
13
95
church, Aaron
Bishop Ford Cent
07.27
nwi
17
96
Royce, Phil
Smithtown East
07.27
nwi
13
97
Manfre, Christophe
Holy Cross
07.27
nwi
17
98
Gorman, Jared
Fordham Prep
07.28
nwi
11
99
English, Dante
Half Hollow Hill
07.28
nwi
17
100
Carabott, Joseph
Plainedge
07.29
nwi
20
101
Shepis, Rob
North Rockland
07.30
nwi
8
102
Rose, Maurice
Holy Trinity
07.30
nwi
16
103
Farrell, Chris
Mount Sinai
07.30
nwi
8
104
Day, Max
Ridgefield
07.31
nwi
12
105
Angelo, David
Ridgefield
07.32
nwi
11
106
Jacob, Ocon
Bayport Blue Poi
07.33
nwi
17
106
Miki, Takenari
East Chester
07.33
nwi
13
108
Taveras, Remy
Mt Saint Michael
07.33
nwi
9
109
Perez, Gabe
East Chester
07.35
nwi
2
110
Weitz, Logan
Long Beach
07.36
nwi
19
111
Vannderi, Senat
Holy Cross
07.36
nwi
14
112
Transport, Zachary
Great Neck South
07.36
nwi
18
113
Allen, Jashaun
Holy Trinity
07.36
nwi
16
114
Nuenzig, Joe
Connetquot
07.37
nwi
13
115
Leigh, Ryan
Smithtown East
07.37
nwi
18
116
Klutsey, Prince
Holy Cross
07.39
nwi
16
117
Zisa, James
Holy Trinity
07.40
nwi
16
118
Casper, Joe
Mount Sinai
07.44
nwi
15
119
Domond, Ralph
North Rockland
07.44
nwi
6
120
Lopata, Edward
Xavier
07.45
nwi
12
121
Sterling, Lydell
North Rockland
07.47
nwi
8
122
Tulud, Kurt
Xavier
07.48
nwi
17
123
Weinshenck, Daniel
Roslyn
07.48
nwi
17
124
Cardella, Raymond
St Joseph's by t
07.48
nwi
11
125
Diamond, Zachary
Great Neck South
07.49
nwi
18
126
Guzman, Jeff
Hackley
07.50
nwi
18
127
Yanni, Anthony
Xavier
07.51
nwi
6
128
Yao, Jason
Holy Trinity
07.51
nwi
18
129
Tricoche, Ronald
Columbia Grammar
07.53
nwi
14
130
Crayne, Michael
St Dominic
07.53
nwi
16
131
Sinclair, Samer
Holy Cross
07.54
nwi
17
132
Lyte, Ryan
Half Hollow Hill
07.54
nwi
19
133
Fletcher, John
Elwood-John H Gl
07.58
nwi
20
134
Lang, William
Holy Trinity
07.59
nwi
19
135
Singletary, Diwani
Holy Cross
07.63
nwi
19
136
Wauchope, Khory
North Babylon
07.71
nwi
14
137
Gallegos, Rodrigo
Walt Whitman
07.72
nwi
19
138
Bofinger, Shawn
Bayport Blue Poi
07.74
nwi
16
139
Brown, Mitchell
Cicero-North Syr
07.80
nwi
21
139
Chin, Jason
East Chester
07.80
nwi
13
141
Kissmer, Brian
Connetquot
07.81
nwi
16
142
Laing, George
Mt Saint Michael
07.82
nwi
15
143
Mesiouris, Alekos
Long Beach
07.83
nwi
20
144
Sabooni, Reza
Roslyn
07.84
nwi
18
145
Hand, Kenny
Monroe-Woodbury
07.85
nwi
21
146
Cuevas, Johnny
Cristo Rey
07.85
nwi
21
147
Zeppa, Eric
Long Beach
07.87
nwi
19
148
Cuartle, Sammy
Columbia Grammar
08.00
nwi
21
149
Bird, Abdul
Long Beach
08.05
nwi
20
150
Kaplan, John
Bayport Blue Poi
08.11
nwi
18
151
Djangmah, Matthew
Forest Hills
08.20
nwi
21
152
Matty, Tristan
Walt Whitman
08.21
nwi
19
153
Clifton, Chris
Bayport Blue Poi
08.21
nwi
20
154
Haun, Ryan
Bayport Blue Poi
08.23
nwi
20
155
McFarlane, Kiyano
Holy Cross
08.36
nwi
19
156
Ramirez, Bryan
Cristo Rey
08.74
nwi
20
157
Martone, Michael
Roslyn
09.47
nwi
21
--
Inwang, Victor
St Anthony's
DNF
nwi
7
Mens 300m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Porter, Anton
Mt Saint Michael
34.27
1
2
Allen, Majesty
Huntington
34.81
1
3
Wilson, Seth
Monroe-Woodbury
35.19
1
3
Montague, Marlon
St Anthony's
35.19
1
5
Archibold, Ryan
Holy Trinity
35.98
1
Mens 300m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Porter, Anton
Mt Saint Michael
34.33
2
2
Savage, Ahkiel
Newburgh Free
34.55
1
3
Montague, Marlon
St Anthony's
34.91
4
4
Allen, Majesty
Huntington
35.24
3
5
Wilson, Seth
Monroe-Woodbury
35.34
5
6
Archibold, Ryan
Holy Trinity
35.62
7
7
Baradzi, Kelsey
Chaminade
35.66
2
8
Pierre, Sebastian
St Anthony's
35.69
5
9
Walas, AJ
Commack Dist
35.70
5
10
Fitzgerald, Kory
Half Hollow Hill
35.87
7
11
Nelson, Mozai
St Anthony's
35.92
6
12
Rose, Devin
Polytechnic Prep
35.94
6
13
Smith, Elijah
Sewanhaka
35.96
4
14
Lawrence, Nicholas
Bishop Loughlin
36.12
7
15
Reid, Ricardo
Cardinal Hayes
36.16
1
16
George, Chad
Holy Trinity
36.25
5
17
Ciccaglione, Nick
Randolph
36.26
8
18
Moe, Oliver
Xavier
36.31
4
19
McAlmont, Collin
Randolph
36.46
4
20
Ebron, Kendell
Monroe-Woodbury
36.56
6
20
Nalbach, Steven
Randolph
36.56
1
22
Hobson, J'Son
Bellport
36.64
2
22
McKeithen, Denzel
Mt Saint Michael
36.64
2
24
Englert, Thomas
Monsignor Farrel
36.70
8
25
Leguerre, James
Ward Melville
36.76
3
26
Kumar, Zachary
Fordham Prep
36.81
15
27
Lawrence, Jacob
Iona Preparatory
36.98
3
28
Joseph, Abreu
Archbishop Stepi
37.06
6
29
Reckling, Brett
St. Benedict's
37.09
3
29
Linbrunner, Brando
Bellport
37.09
1
31
Young, Adrian
Newburgh Free
37.10
6
32
Forman, Jake
Commack Dist
37.14
2
33
Gaynor, Kinard
Newburgh Free
37.24
2
34
Hilt, Nate
Cicero-North Syr
37.38
8
35
Silverman, Marc
Massapequa
37.44
12
36
Morris, Bakari
St Francis Prep
37.48
9
37
Pilorge, Stanley
James Madison
37.52
12
38
Clarke, Francis
Xavier
37.75
3
39
Marcial, Will
Iona Preparatory
37.77
8
40
Johnson, Bryce
Half Hollow Hill
37.92
8
41
Perez, Erit
Newburgh Free
37.93
7
42
Louis, Robert
Roslyn
38.01
13
43
Kershner, Noah
Half Hollow Hill
38.09
10
44
Whittico, Dylan
Jordan Elbridge
38.14
11
45
Rice, Nick
St Dominic
38.24
10
46
Justin, Murphey
Harborfields
38.26
6
47
Danisi, Will
Rocky Point
38.27
3
48
Paula, Brenden
Amityville Memor
38.32
14
49
Walker, Brian
Massapequa
38.38
12
50
Spilka, Bradley
Manhasset
38.41
11
51
Oshea, Mike
Connetquot
38.48
11
52
Royce, Phil
Smithtown East
38.50
13
53
Collins, Maxwell
Chaminade
38.51
12
54
Bellacosa, Anthony
Farmingdale
38.52
8
55
Kurpis, Jacob
Xavier
38.64
15
56
Curry, Jake
Garden City
38.68
11
57
Urban, Connor
Sachem North
38.73
13
58
Zagorsky, Anthony
Holy Cross
38.81
14
59
Sainrose, Woodly
Bishop Ford Cent
38.94
1
60
Stone, Andrew
Trinity School
38.96
14
61
Longo, Luke
Half Hollow Hill
39.07
9
61
Black, Derek
Iona Preparatory
39.07
4
63
Santoro, Timothy
Robbinsville
39.14
18
64
Cacic, Cameron
Northport
39.16
16
65
Helbeck, Will
Monroe-Woodbury
39.21
12
66
Hagerman, Blake
Harborfields
39.26
13
67
Carabott, Joseph
Plainedge
39.28
16
68
Rivers, Jermaine
West Orange
39.33
10
69
Saafir, Ibraheem
Spackenkill
39.35
15
70
Wasko, Kevin
St John The Bapt
39.41
7
71
McDonnell, Michael
Shoreham-Wading
39.45
13
72
Claxton, William
Smithtown East
39.49
12
73
Brown, Ishmael
Mt Saint Michael
39.54
1
74
Robinson, Jacob
Riverhead
39.56
9
75
Rizzo, Tom
George W Hewlett
39.58
14
76
Scully, Ethan
Smithtown West
39.59
18
77
Brown, Kevin
Rocky Point
39.65
10
78
Camporeale, Nick
St Joseph's by t
39.67
13
79
Eisape, Tiwa
St. Benedict's
39.68
5
80
Matthews, Kevin
Long Beach
39.77
13
81
Wilson, Dan
Walt Whitman
39.79
9
82
Castro, Patrick
Elizabeth
39.83
10
83
Akalonu, Kelechi
Collegiate
39.86
12
84
Becher, Brian
Elizabeth
39.94
10
85
Bertosen, Chris
St Joseph's by t
39.95
13
86
Wilson, Zach
Wg Oconnell-Copi
39.98
11
87
Barnes, Jeremy
George W Hewlett
40.04
12
88
Dray, Kevin
Monsignor Farrel
40.06
9
89
Mate-Kole, Opata
Half Hollow Hill
40.07
9
90
Balint, Nick
Rocky Point
40.15
14
90
Novak, James
Sachem North
40.15
13
92
Harris, Shane
Smithtown East
40.19
10
93
Richer, Marc
Sachem North
40.20
5
94
Matilde, Anthony
Archbishop Stepi
40.21
16
95
Quist, Jonathan
Cardinal Hayes
40.27
18
96
McCABE, Jordan
Connetquot
40.28
15
97
Bloch, Evan
Ridgefield
40.31
16
98
Monte, Nick
Commack Dist
40.34
12
98
Liu, Edwin
Brooklyn Technic
40.34
13
100
Davis, Jonathon
Elmont
40.38
9
101
Kelly, Dale
Bishop Ford Cent
40.39
15
102
Bae, Jonathan
Roslyn
40.45
14
103
Barden, Matt
Connetquot
40.46
15
104
Frabizio, Alex
Bishop Ford Cent
40.53
14
105
Pidel, Andrew
St John The Bapt
40.62
11
106
Rittenhouse, James
Northport
40.65
16
107
Saudi, Jeremy
Eastport/Sou
40.69
15
108
Cardella, Raymond
St Joseph's by t
40.72
13
109
Faulks, Cornelius
St. Benedict's
40.79
7
110
Cone, Malik
North Babylon
40.86
10
111
Carrasquillo, Marc
Bellport
40.88
17
112
Jackson, Brandon
Holy Cross
40.92
16
113
Neubauer, Matt
Massapequa
40.98
14
114
Gutierrez, Andy
Wg Oconnell-Copi
41.04
11
115
Nunez, Junilsen
Wg Oconnell-Copi
41.05
18
116
Lagattuta, Mike
Farmingdale
41.08
15
117
Fogel, Brent
Half Hollow Hill
41.09
13
118
Franco, Andrew
Ridgefield
41.19
16
119
Nick, Pollio
St Joseph's by t
41.22
14
120
Williams, Terrell
Bishop Ford Cent
41.25
14
121
Valle, Victor
Brooklyn Technic
41.33
16
122
Page, Jordan
Brooklyn Technic
41.35
16
123
Pacheco, Erick
Walt Whitman
41.44
15
124
Omolade, John
Trinity School
41.53
17
125
Rahman, Mahim
Roslyn
41.72
18
126
Alvarez, Jon
Walt Whitman
41.74
15
127
Ascher, Jonathan
Collegiate
41.76
12
128
James, Jonathan
Amityville Memor
41.78
18
129
Errickson, Neil
Spackenkill
41.80
17
130
Fletcher, John
Elwood-John H Gl
42.06
17
131
Morris, Jack
Chaminade
42.08
17
132
Griffin, Tysheem
Amityville Memor
42.12
16
133
Daniels, Jevon
Harry Van Arsdal
42.18
17
134
Lacassade, Kieran
North Rockland
42.22
17
135
Miki, Takenari
East Chester
42.25
15
136
Marrs, Chris
Mount Sinai
42.26
18
137
McAlmon, Kyle
Bishop Loughlin
42.28
17
138
Antonawitch, Dan
St John The Bapt
42.33
11
139
Clarke, Scott
Monsignor Farrel
42.47
14
140
Bramwell, Stephan
Amityville Memor
42.51
18
141
Idrovo, Edison
Holy Cross
42.59
17
142
Papanicolaou, Andr
St Johns Prepara
42.64
17
143
Zapata, Richard
Farmingdale
42.66
16
144
Mesiouris, Alekos
Long Beach
42.82
17
145
Wilson, Tarique
North Rockland
42.92
9
146
Nunez, Miguel
Amityville Memor
42.96
14
147
Rigos, Jacob
Great Neck South
42.97
19
148
Balogun, Jason
Mount Sinai
43.21
18
149
Angelo, David
Ridgefield
43.46
16
150
Chin, Jason
East Chester
43.73
18
151
Jimenez, Danilo
Holy Trinity
44.09
19
152
Matthews, Dodie
Harry Van Arsdal
44.25
18
153
Conrad, Brandon
Spackenkill
44.77
18
154
Hodes, Ryan
Great Neck South
44.92
19
155
Aliav, Andrew
George W Hewlett
45.07
17
156
smith, matt
Bishop Loughlin
45.10
15
157
Cruz, Joshua
Archbishop Mollo
45.13
19
158
Moore, Jacob
Spackenkill
46.11
18
159
Costa, Sal
Mount Sinai
46.15
18
160
Sridhar, Aditya
Plainedge
46.41
18
161
Williams, Keyshawn
Harry Van Arsdal
46.49
19
162
Brandon, Lau
St Francis Prep
46.67
16
163
Soloman, Chris
Elizabeth
46.85
18
164
Hodes, Jared
Great Neck South
47.07
19
165
Di Re, Joseph
Archbishop Mollo
47.48
19
166
Lee, Dennis
Great Neck South
48.57
19
167
Magee, Miles
York Prep
48.76
19
168
Hutchinson, Chris
Long Beach
52.18
19
169
Biondi ., Nathan R
Smithtown West
1:19.15
17
170
Traina, Michael J.
Smithtown West
1:19.36
17
--
Riccobono, Christi
Plainedge
NT
20
--
Pichardo, John
Cristo Rey
NT
20
--
Amoroso, Nick
Robbinsville
NT
20
--
Garcia, Peter
Cristo Rey
NT
20
--
Thompson, Patrick
James Madison
NT
20
--
Weiss, Tyler
Eastport/Sou
NT
20
--
Chauca, Daniel
St Johns Prepara
NT
20
--
Rousseau, Graham
Robbinsville
NT
20
--
Ormon, Aaron
St Dominic
DNF
4
--
Mullings, Nicholas
Cardinal Hayes
DNF
17
--
Payrot, Nick
Cicero-North Syr
DNF
17
--
Haughton, Lindon
Newburgh Free
DNF
16
Mens 600m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Burcham, Jake
Half Hollow Hill
1:20.84
1
2
Sullivan, Devin
Northport
1:24.07
1
3
Edgehill, Calebl
West Orange
1:24.41
1
4
Omari, Naija
St. Benedict's
1:24.77
1
5
O'Connell, Martin
East Chester
1:24.87
1
6
Constantino, Nick
Bellport
1:25.08
2
7
Leanza, Dan
Randolph
1:25.46
3
8
Hayes, Thomas
Chaminade
1:25.50
2
9
Williams, Wayne
Monroe-Woodbury
1:25.58
1
10
Perrier, Jon
Half Hollow Hill
1:26.24
3
11
Glover, Dimetrius
Longwood
1:26.83
5
12
Coleman, Derald
Bishop Ford Cent
1:27.10
3
13
Soder, Dylan
Monroe-Woodbury
1:27.35
6
14
Keating, Jack
Ridgefield
1:27.39
4
15
Reitano, Joseph
Fordham Prep
1:27.45
4
16
McDonald, Vaughan
Trinity School
1:27.48
6
17
Ulrich, William
Chaminade
1:27.53
5
18
Rodriguez, Rene
Xavier
1:27.60
8
19
Somerville, Edgar
Bayport Blue Poi
1:28.03
6
19
King, Carson
Newburgh Free
1:28.03
2
21
Michon, Zach
Robbinsville
1:28.05
9
22
Hanningan, Rory
St John The Bapt
1:28.18
4
23
Barile, James
Ridgefield
1:28.41
5
24
Sullivan, Charlie
Fordham Prep
1:28.46
3
25
Ziebold, Will
Collegiate
1:28.51
6
26
Sherman, Nick
Huntington
1:28.68
3
27
Lotocky, Tym
Arlington
1:28.80
6
28
Abdul-Saleem, Hale
Longwood
1:28.93
5
29
Vessichio, Jerome
Rocky Point
1:28.94
7
30
Fabian, Brian
Northport
1:28.96
6
31
Woods, Tim
Massapequa
1:29.08
4
32
Franks, Mike
Rocky Point
1:29.13
3
33
Kelly, Liam`
Connetquot
1:29.21
4
34
Connors, Tristan
Fordham Prep
1:29.22
7
35
Stretz, Dan
Sachem North
1:29.24
5
36
Gershowitz, Jared
Half Hollow Hill
1:29.34
4
37
Hatheway, William
Xavier
1:29.50
7
38
Hunter, Keion
Elizabeth
1:29.52
8
39
Shillingsford, Mik
Commack Dist
1:29.56
7
39
Jackson, Luke
Monsignor Farrel
1:29.56
3
41
Neftleberg, Mike
Sachem North
1:29.63
6
42
White, Joseph
Chaminade
1:29.98
2
43
Russell, Evan
Cicero-North Syr
1:30.02
8
44
Acosta, RJ
Northport
1:30.04
5
45
Perez, Gabe
East Chester
1:30.05
6
46
Anand, Sahil
Roslyn
1:30.46
8
47
Khoury, Brandon
St John The Bapt
1:30.50
4
48
Posner, Philip
Collegiate
1:30.69
7
49
Kort, Dylan
St John The Bapt
1:30.90
4
50
Black, Jacob
Eastport/Sou
1:31.09
5
51
Fanning, Liam
Commack Dist
1:31.28
6
52
Smith, Matthew
Holy Trinity
1:31.29
8
53
Knutt, Donovan
Cardinal Hayes
1:31.32
9
54
Caroussos, Demetri
Smithtown West
1:31.34
5
55
Uterano, Nicholas
Massapequa
1:31.56
7
56
Wallace, Humberto
James Madison
1:31.60
4
57
Marcucci, John
Manhasset
1:31.75
8
58
Benjamin, Selwyn
St. Benedict's
1:31.90
4
59
Schwer, Garrison
Xavier
1:31.93
7
60
Davis, Stephan
Newburgh Free
1:32.34
2
61
Schappert, Colin
Eastport/Sou
1:32.51
10
62
Oberle, Nick
Walt Whitman
1:32.53
7
63
mulvaney, brian
Mt Saint Michael
1:32.69
8
64
Guerrero, Jordyn
Walt Whitman
1:32.92
7
65
Mello, Erik
Bayport Blue Poi
1:33.03
6
66
Russo, Alexander J
Smithtown West
1:33.31
11
67
Fenton, Nick
Deer Park
1:33.34
9
68
Urban, Connor
Sachem North
1:33.61
9
69
Michael, Hart
North Babylon
1:33.76
5
70
Cicero, Troy
Monsignor Farrel
1:33.86
7
71
Eng, Timothy
Massapequa
1:33.88
8
72
Lafferty, Matt
Eastport/Sou
1:34.03
10
73
Brown, Zhari
Newburgh Free
1:34.07
2
74
DiSchiavi, Joseph
St Joseph's by t
1:34.16
8
75
Thibault, Matt
Arlington
1:34.24
9
76
Badstuebner, Jon
Plainedge
1:34.27
12
77
Silva, Brandon
Holy Cross
1:34.27
11
78
Singer, Alex
Roslyn
1:34.30
10
79
Golshar, Nader
Farmingdale
1:34.39
9
80
Joinnides, Riley
Bishop Ford Cent
1:34.67
9
81
Arnold, Chris
Commack Dist
1:34.73
9
82
Pearson, Jace
Holy Trinity
1:34.85
7
83
Mandracchia, Rob
Ward Melville
1:35.06
9
84
Musumeci, John
Smithtown East
1:35.13
10
85
Clark, Justin
Monsignor Farrel
1:35.24
8
86
Browne, Carey
St John The Bapt
1:35.37
10
87
Gambino, David
Sewanhaka
1:35.39
10
88
Guidicipietro, Rob
St Joseph's by t
1:35.42
8
89
Adrion, Dan
Ward Melville
1:35.61
8
90
Coley, Adrian
North Rockland
1:35.73
11
91
Ingram, Jonathan P
Smithtown West
1:35.80
11
92
Morales, Sebastian
Elwood-John H Gl
1:35.88
11
93
Ruspantini, Robert
St Joseph's by t
1:35.94
8
94
Russell, Michael
Elizabeth
1:36.04
10
95
Jones, Oliver
Ridgefield
1:36.25
10
96
Boone, Xivier
Newburgh Free
1:36.28
3
97
Yun, Charlie
East Chester
1:36.36
10
98
Mathura, Kumar
Monroe-Woodbury
1:36.69
7
99
Hinchen, J.T.
Brooklyn Technic
1:36.82
9
100
Bosio, Frank
Mount Sinai
1:36.85
9
101
Kempster, Aaron
James Madison
1:37.03
8
102
Cade, Cooper
Iona Preparatory
1:37.06
10
103
Carpenter, Ethan
Smithtown East
1:37.28
5
104
Mathieu, Chris
St John The Bapt
1:37.66
10
105
White, Brennan
Collegiate
1:38.08
9
106
Massa, Jonathan
Holy Trinity
1:38.24
10
107
Chen, Daniel
Roslyn
1:38.76
10
108
Mandracchia, Chris
Ward Melville
1:38.82
10
109
O'Toole, Jonathan
Walt Whitman
1:38.92
9
110
Joglekar, Uddhav
Robbinsville
1:39.24
12
111
Dehm, Paul
Cicero-North Syr
1:39.24
11
112
McCaffrey, Dylan
Archbishop Mollo
1:39.46
12
113
Jamie, Mazza
Connetquot
1:39.46
11
114
Eisman, Jonah
Brooklyn Technic
1:39.51
9
115
mckay, gavin
Cardinal Hayes
1:40.34
10
116
Weeks, Marcus
Wg Oconnell-Copi
1:40.91
12
117
Derek, Lankeaux
Harborfields
1:40.91
11
118
Stranieri, Michael
Elwood-John H Gl
1:41.10
11
119
Powers, Logan
Archbishop Mollo
1:41.74
12
120
Dones, Neftalie
Mt Saint Michael
1:41.74
11
121
Blauvelt, Matthew
Smithtown East
1:41.80
11
122
Traub, Brian
Cicero-North Syr
1:42.67
11
123
Dixon, Dylan
Wg Oconnell-Copi
1:42.81
13
124
Feith, Jeremy
Great Neck South
1:43.67
13
125
Yu, Patrick
Great Neck South
1:43.76
13
126
Caroussos, Daniel
Smithtown West
1:43.86
11
127
Velez, Mateo
St Joseph's by t
1:43.94
11
128
Pardo, Cooper
Bellport
1:43.95
12
129
Easterbrook, Steve
Plainedge
1:45.57
13
130
Saha, Anup
St Johns Prepara
1:47.85
13
131
Puric, Scott
Rocky Point
1:49.85
13
132
Souffrant, Laurenc
Harry Van Arsdal
1:52.10
13
133
Ronald, Dunkley
Harborfields
1:52.96
13
134
Mccalmont, Deron
Harry Van Arsdal
1:54.37
13
135
Cambio, John
St Joseph's by t
1:56.67
11
136
Davis, Jonathan
Mt Saint Michael
1:58.66
13
137
Triana, Christophe
Archbishop Mollo
2:07.89
13
138
Javier, Enrique
Archbishop Mollo
2:11.17
13
139
Terracciano, John
Plainedge
3:56.67
12
140
Bruton, Matt
Archbishop Stepi
3:58.07
12
141
Daniels, Jevon
Harry Van Arsdal
3:59.58
12
142
Aboubacar, Keita
Harry Van Arsdal
3:59.92
12
143
Villatoro, Diego
Wg Oconnell-Copi
4:00.25
12
144
Strumpf, Mark
Archbishop Mollo
4:07.17
12
Mens 1000m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
O'Connell, Martin
East Chester
2:32.53
1
2
Coccia, Anthony
Sachem North
2:34.40
1
3
Theiss, Charlie
Ward Melville
2:34.87
1
4
Newton, Franklin
Fordham Prep
2:36.16
1
5
O'Leary, Michael
St Anthony's
2:36.83
1
6
Dorritie, Andrew
Chaminade
2:37.44
1
7
Roberts, Jaquan
St. Benedict's
2:37.84
1
8
Santelli, Louis
St Anthony's
2:37.90
1
9
Guillaume, Tom
Ridgefield
2:38.16
3
10
Freedman, Andrew
Half Hollow Hill
2:38.18
1
11
McGovern, Paul
Fordham Prep
2:38.75
1
12
Buckley, Liam
Collegiate
2:39.53
2
13
Whalen, Matthew
Smithtown East
2:40.38
2
14
Vasquez, Vincent
North Rockland
2:40.52
3
15
Ronan, Dominick
Xavier
2:41.17
2
16
Raver, Michael
Chaminade
2:41.88
2
17
Luzzi, Sean
Chaminade
2:42.61
2
18
Gassner, Tom
Bellport
2:42.90
3
19
Leopold, Justin
Northport
2:42.93
2
20
Kelly, Jack
Shoreham-Wading
2:43.22
3
21
Peruffo, Corey
Arlington
2:43.31
4
22
Gladysz, Matt
Shoreham-Wading
2:43.46
3
23
Onken, Jon
Sachem North
2:43.73
4
24
Berka, Jordan
Xavier
2:44.31
2
25
Russo, Alexander J
Smithtown West
2:45.54
4
26
Roberts, Christian
Robbinsville
2:45.77
4
27
Riccardelli, Mike
Commack Dist
2:45.84
3
28
Goodwin, Sean
Monsignor Farrel
2:45.94
2
30
Teese, Pat
Smithtown East
2:46.32
4
31
Clarke, Matt
St Anthony's
2:46.40
3
32
Kiley, Andrew
Regis
2:46.42
2
33
Castro, Nick
Sachem North
2:46.64
4
34
Realander, Ethan
Ridgefield
2:46.72
4
35
Si, Ratsimbazafy Da
Collegiate
2:46.93
4
36
Feyrer, Tim
Garden City
2:46.99
4
37
Vazquez, Louis
Xavier
2:47.17
4
38
Mota, Danny
Cardinal Spellma
2:47.22
2
39
McKeever, James
North Babylon
2:47.36
3
41
Fox, Brendan
Iona Preparatory
2:47.88
3
42
abdud rashid, Dawu
Bishop Ford Cent
2:47.95
3
43
Bellante, Ethan
Bellport
2:48.05
5
44
Delvecchio, Tristi
Longwood
2:48.32
4
45
Vessichio, Jerome
Rocky Point
2:48.34
4
46
Davies, Stefen
Ward Melville
2:48.59
4
47
Patterson, Carter
Manhasset
2:48.90
5
49
Schnalzer, Stephen
North Rockland
2:49.25
4
50
Griffiths, Clive
Mt Saint Michael
2:49.33
6
51
Hobbie, Jake
Eastport/Sou
2:49.38
4
52
Serino, Dylan
North Rockland
2:49.48
6
53
Giunta, Jason
Bayport Blue Poi
2:49.74
4
54
Magno, Stephen
Commack Dist
2:50.06
3
55
Bausinger, Bryan
Cicero-North Syr
2:50.07
5
56
Faranda, Julian
Commack Dist
2:50.10
3
57
Hollis, Nathan
Jordan Elbridge
2:50.24
7
58
Degennaro, Paul
Cicero-North Syr
2:50.40
5
59
Urio, Chris
Monroe-Woodbury
2:50.70
5
60
Pokorny, Andrew
Brooklyn Technic
2:50.74
5
62
Calcagnini, Arthur
Regis
2:51.24
6
63
Russell, Michael
Elizabeth
2:51.87
7
64
Nation, Matt
Half Hollow Hill
2:52.11
6
65
Sparling, Jon
Walt Whitman
2:52.49
5
66
Jacobsen, Pat
Northport
2:52.51
6
67
lucano, owen
Garden City
2:52.81
6
68
Lauria, Joseph
Monsignor Farrel
2:52.91
2
69
Gladstein, Aaron
George W Hewlett
2:53.09
3
70
Gonzalez, Andrew
Walt Whitman
2:53.30
5
71
Hoch, Ross
Hackley
2:53.38
6
72
Smith, Derek
Harborfields
2:53.47
5
73
Pinto, Joe
Massapequa
2:53.62
6
74
Wallace, Humberto
James Madison
2:53.69
4
75
Ballarano, Vincent
Northport
2:54.02
6
76
Eisman, Jonah
Brooklyn Technic
2:54.26
5
77
Marrow, Clay
Ward Melville
2:54.60
5
78
Papalis, Georgios
Farmingdale
2:54.65
6
79
Sabo, Keegan
Mount Sinai
2:54.76
5
80
Kasper, Richard
Robbinsville
2:54.97
4
81
Unknown, Unknown
Unattached
2:55.06
5
82
Yun, Charlie
East Chester
2:55.42
6
83
Chae, Victor
Walt Whitman
2:56.52
5
84
Richards, Troy
Rocky Point
2:56.67
6
85
Fini, Nick
Monroe-Woodbury
2:56.75
5
86
Dwyer, Shane
St Francis Prep
2:56.77
7
87
Gondal, Zeshan
Brooklyn Technic
2:57.17
5
88
Quinn, Tanner
Smithtown East
2:57.27
7
89
Hernandez, Andy
Wg Oconnell-Copi
2:57.63
6
90
Jung, Tristan
Hackley
2:57.79
6
91
Riley, Barnes
Manhasset
2:57.98
7
92
Morreale, Thomas
Archbishop Mollo
2:58.00
7
93
Caroussos, Demetri
Smithtown West
2:58.27
4
94
Kedeaber, M
Unattached
2:58.45
6
96
Van Vorst, Kevin
Massapequa
2:59.20
6
97
Corbett, Nick
St Francis Prep
2:59.47
7
98
Granados, Steven
Elizabeth
2:59.97
7
99
Persaud, Ajay
Bellport
3:00.19
6
100
Butkiewicz, Eric
Monsignor Mc Cla
3:00.73
7
101
Kempster, Aaron
James Madison
3:00.76
7
102
Gata, Nick
Great Neck South
3:01.34
7
103
nxern, ?
Deer Park
3:02.03
8
104
Matthew, Gallanty
Harborfields
3:02.41
5
104
Ray, Shameek
Robbinsville
3:02.41
7
106
Wetzel, Joe
Northport
3:03.23
6
107
Rogowski, Conrad
Massapequa
3:03.73
7
108
Sanchez, Yahvier V
Smithtown West
3:04.43
7
109
Bamberg, Scott
St. Benedict's
3:04.47
6
110
LaFlamme, Kevin
Cicero-North Syr
3:04.52
6
111
Pugliano, Nicholas
Plainedge
3:05.30
8
112
Hipsman, Kevin
Monroe-Woodbury
3:05.53
5
113
Hernandez, Azeem
Forest Hills
3:06.74
8
114
O'Conner, Daniel
Monsignor Farrel
3:06.97
7
114
Stehl, Matthew
Kellenberg
3:06.97
8
116
Cotrone, Vince
Deer Park
3:07.12
8
117
Mendez, Edward
Cardinal Hayes
3:07.83
7
118
mcquade, ?
Trinity School
3:08.17
8
119
Rios, Anthony
Elizabeth
3:09.17
9
120
Grullon, Angelio
Cardinal Hayes
3:09.31
7
121
Efekoro, Oghenakpo
Forest Hills
3:10.26
8
122
Meade, Shemar
Amityville Memor
3:10.69
7
123
Flouskakos, John
Farmingdale
3:10.77
8
124
Smikile, Malcolm
Mt Saint Michael
3:10.88
8
125
Costello, Jake
Iona Preparatory
3:11.02
5
126
Torma-Rookley, Eva
York Prep
3:11.33
8
127
Moses, Isaiah
St. Benedict's
3:11.43
8
128
Byrne, John
Kellenberg
3:11.53
8
129
Illers, Ethan
Iona Preparatory
3:11.80
7
130
Sparacino, Mike
Monsignor Mc Cla
3:13.47
8
131
Rosario, Adam
Harry Van Arsdal
3:14.38
9
132
Toto, Jon
Garden City
3:14.64
9
133
Cooke, Daniel
Elwood-John H Gl
3:14.88
9
134
Dooley, James
Plainedge
3:15.26
9
135
Raimondi, Jordan
George W Hewlett
3:16.44
7
136
Carlson, Kevin
Holy Trinity
3:17.11
9
137
Hewett, Graeme
Ridgefield
3:17.68
3
138
Yu, Patrick
Great Neck South
3:18.38
8
139
Harwood, Dan
George W Hewlett
3:19.39
9
140
McGarry, Brandon
Archbishop Stepi
3:19.57
9
142
Feder, Richard
Great Neck South
3:23.19
8
143
Peregine, Dan
Holy Trinity
3:23.26
9
144
Jelinek, Kevin
Spackenkill
3:23.67
9
146
Tefft, Clark
Columbia Grammar
3:32.13
9
147
Dailey, Jack
Archbishop Stepi
3:33.27
9
148
Fiore, Ian
Spackenkill
3:34.23
9
149
Medici, Frank
Hackley
3:35.56
8
150
Heffernan, Sean
St Dominic
3:37.38
9
151
Feuillatte, Louis
York Prep
3:44.60
9
152
Oppenheimer, Evan
Great Neck South
3:52.22
9
153
Domnics, Charles
Monsignor Mc Cla
3:54.01
9
Mens 1600m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Purdy, Liam
North Rockland
4:21.96
1
2
Garcia-Cassani, Is
Sachem North
4:25.89
1
3
Asselmeyer, James
Arlington
4:26.47
2
4
Wimmers, Tom
Arlington
4:27.09
2
5
Swenson, Chris
Bellport
4:27.21
1
6
Sogaard, Kristian
Ridgefield
4:27.23
3
7
Gilbert, Austin
Ridgefield
4:28.05
2
8
Altopp, Gabe
Ridgefield
4:28.97
2
9
Rutto, Edwin
St. Benedict's
4:29.17
1
10
Miano, Michael
Fordham Prep
4:29.68
2
11
Nolan, Gunnar
Chaminade
4:29.93
1
12
Henfling, William
St Anthony's
4:30.54
1
13
Kotran, Josh
Packer Collegiat
4:30.62
1
14
Squires, Isriel
Shoreham-Wading
4:31.22
3
15
Connelly, Daniel
Mount Sinai
4:32.12
2
16
Cordova, Bryant
Elizabeth
4:32.28
3
17
Jibb, Jack
Monroe-Woodbury
4:33.85
2
18
Powell, Shamar
Walt Whitman
4:34.55
1
19
Josephs, Tim
Garden City
4:35.17
3
20
Grossman, Sean
Half Hollow Hill
4:35.66
2
21
Pulvidente, Connor
Harborfields
4:36.40
2
22
Julio, Ruiz-Gomez
Monsignor Farrel
4:36.71
4
23
Kildare, Sean
St John The Bapt
4:36.72
3
24
Sherman, Nick
Huntington
4:36.80
1
25
Dobkowski, Brian
Regis
4:37.16
4
26
Makarius, Greg
Half Hollow Hill
4:37.69
2
27
Rocha, Matt
Farmingdale
4:38.44
3
28
O'Driscoll, Samuel
Fordham Prep
4:38.46
4
29
Monohan, Tim
Connetquot
4:38.86
5
30
Lauer, Jon
Sachem North
4:39.14
2
31
Gugel, Jack
Jordan Elbridge
4:39.68
5
32
Anthony, Colanjell
St Francis Prep
4:40.13
4
33
Heraghty, Sammy
Spackenkill
4:40.38
4
34
Ripa, John
Ward Melville
4:40.91
5
35
Poletti, Mike
East Chester
4:40.97
4
36
Sommer, Justin
Plainedge
4:41.85
3
37
Graham, Dan
Holy Trinity
4:42.12
2
38
McMullin, Jed
St Anthony's
4:42.16
1
39
Russo, Jake
Connetquot
4:42.24
5
40
Feinstein, Jeremy
Commack Dist
4:43.04
2
41
McCalary, Commor
Shoreham-Wading
4:43.70
3
42
Seeberger, Tim
St John The Bapt
4:44.02
4
43
Obrien, Kyle
Huntington
4:44.41
5
44
Tesorrero, Anthony
Massapequa
4:44.68
4
45
Weillep, Matthew
Manhasset
4:44.79
3
46
Gioe, Ryan
Walt Whitman
4:45.16
3
47
Freeman, Brandon
Monsignor Farrel
4:45.21
4
48
Fan, Ryan
Ward Melville
4:45.24
5
49
Mallardi, Anthony
Commack Dist
4:45.91
4
50
Dove, John
Monroe-Woodbury
4:45.96
2
51
valenti, dan
Garden City
4:46.09
5
52
Nieves, Matthew
Bishop Ford Cent
4:46.32
6
53
Garcia, Alex
St Anthony's
4:46.56
6
54
Branch-Shaw, Harry
Brooklyn Technic
4:46.91
4
55
DiFulvio, Mark
Sachem North
4:47.55
2
56
Santana, Anthony
Bellport
4:47.56
5
57
Fruhauf, Thomas
Manhasset
4:48.49
4
58
Mosher, Steven
Wg Oconnell-Copi
4:48.68
6
59
Maier, Chad
Walt Whitman
4:48.83
3
60
Schaefer, Andrew
Deer Park
4:49.01
5
61
Thall, Pat
Northport
4:50.44
5
62
Pence, Ryan
North Babylon
4:50.84
5
63
Bennis, Ryan
St John The Bapt
4:50.92
4
64
Bedrock, Ethan
Randolph
4:51.04
5
65
Mallom, Liam
North Rockland
4:51.08
6
66
Stevens, Ricky
North Rockland
4:51.11
6
67
Bearkland, Andrew
Cicero-North Syr
4:51.23
6
68
Garifo, Victor
Bayport Blue Poi
4:51.39
3
69
LeMoine, Matt
North Rockland
4:51.81
6
70
Techera, Facundo
Elizabeth
4:51.87
5
71
Corbett, Ryan
Eastport/Sou
4:52.60
5
72
Rigos, Jacob
Great Neck South
4:52.76
6
73
Bishara, Bishoy
Monroe-Woodbury
4:52.78
3
74
Kadouri, Ariel
Great Neck South
4:52.88
5
75
McMullen, Tim
Regis
4:52.98
4
76
Adler, Jacob
Randolph
4:53.31
6
77
Esernio, James
Ward Melville
4:53.82
6
78
Greenseich, Colin
Cicero-North Syr
4:53.92
6
79
Pecora, Keith
Northport
4:54.08
6
80
Gouskos, Dean
Commack Dist
4:54.70
4
81
Picart, Dylan
Sewanhaka
4:54.74
7
82
Moschetto, Joe
Arlington
4:54.75
5
83
Adarkwa, Samuel
Cardinal Hayes
4:54.95
6
84
Napoli, Sam
Northport
4:54.97
6
85
Thomas, Mitchel
Cardinal Spellma
4:55.16
6
86
Hunt, Joe
Farmingdale
4:55.20
6
87
Windolf, Nick
Collegiate
4:56.00
6
88
Deitch, Wylie
Columbia Grammar
4:56.10
5
89
Quinn, Liam
Harborfields
4:56.54
5
90
Caulfield, Jimmy
Massapequa
4:56.88
6
91
McGovern, Matt
Long Beach
4:57.01
7
92
Higgins, Seamus
Randolph
4:57.14
6
93
Peragine, Nicholas
Xavier
4:57.64
7
94
Wilson, Jack
Harborfields
4:57.67
6
95
Kilkenny, John
Kellenberg
4:57.69
6
96
Lynch, James
Robbinsville
4:58.73
7
97
Brennan, Daniel
Elwood-John H Gl
4:59.30
7
98
Hannan, Chris
Cicero-North Syr
5:00.54
7
99
Lyon, Doug
Iona Preparatory
5:00.72
7
100
Sherretts, Jamison
North Babylon
5:00.73
7
101
Duncklee, Michael
Kellenberg
5:01.37
7
102
Castro, Patrick
Elizabeth
5:02.33
7
103
Crowley, Sean
Monsignor Farrel
5:02.44
5
104
Reilly, Bryan
St John The Bapt
5:03.86
3
105
Cacace, Michael
Iona Preparatory
5:03.96
8
106
Flores, Erik
Cardinal Hayes
5:04.62
6
107
boyzok, John
Smithtown East
5:05.36
7
108
Hanley, Billy
Rocky Point
5:06.03
7
109
Rosenbauer, Daniel
St Joseph's by t
5:06.04
7
110
Rega, Jonathan
Kellenberg
5:06.81
7
111
Valentino, Grayson
Mount Sinai
5:07.00
6
112
Mulvany, Kieran
Iona Preparatory
5:08.05
7
113
Ranni, Joe
Deer Park
5:08.26
8
114
Williams, Orville
Holy Trinity
5:08.42
6
115
Gladstein, Aaron
George W Hewlett
5:08.76
9
116
Turbush, Brandon
Eastport/Sou
5:09.20
9
117
Buonamassa, Patric
Robbinsville
5:09.49
8
118
Crowe, Enrique
St Francis Prep
5:09.71
8
119
Riveria, Erick
Wg Oconnell-Copi
5:10.50
8
120
Milo, Dan
Robbinsville
5:10.55
7
121
Fields, Kevin
Regis
5:10.72
5
122
Zhang, Robe
Brooklyn Technic
5:11.04
4
123
Benson, Matthew
Xavier
5:12.28
7
124
Leunig, Matt
Shoreham-Wading
5:12.82
8
125
Pugliano, Nicholas
Plainedge
5:13.21
8
126
Watson, Benjamin
Great Neck South
5:13.44
7
127
Sime, Alvin
Deer Park
5:13.61
8
128
Weinstein, Matthew
Great Neck South
5:13.62
8
129
Krompier, Matt
Bellport
5:14.19
8
130
Hui, Kevin
Great Neck South
5:15.04
9
131
Hetzel, Reid
Sewanhaka
5:15.48
9
132
Euster, Asa
Long Beach
5:15.54
7
133
Holohan, Dan
Farmingdale
5:15.93
7
134
Samon, Charles
Rocky Point
5:16.15
8
135
Santos, Maynard
St Johns Prepara
5:16.40
9
136
Levy, Yossi
George W Hewlett
5:17.22
8
137
Freeman, Winston
York Prep
5:17.45
9
138
Pizzella, Austin
Archbishop Mollo
5:17.67
7
139
Bracht, Garrett
Smithtown East
5:17.84
8
140
Morales, Moises
Forest Hills
5:19.37
3
141
Adler, Joe
Smithtown East
5:19.38
8
142
Diougardi, Joseph
Hackley
5:19.90
8
143
Stanwise, Arthur
Massapequa
5:20.23
7
144
Uva, Nick
Trinity School
5:20.91
8
145
Cardona, Michael
St Joseph's by t
5:21.13
7
146
Christopher, Reyes
Monsignor Mc Cla
5:23.55
9
147
Vultaggio, Joe
Eastport/Sou
5:24.18
9
148
Deluca, Nick
Mount Sinai
5:24.63
8
149
Rodriguez, Kenneth
Brooklyn Technic
5:24.92
8
150
Townsend, Steven
Rocky Point
5:24.95
9
151
Cassamassino, Jere
St Joseph's by t
5:25.81
7
152
Morgan, Riley
Columbia Grammar
5:28.75
8
153
Hitzel, Josh
Wg Oconnell-Copi
5:29.76
9
154
Hopkins, Tom
Monsignor Mc Cla
5:30.05
9
155
Easterbrook, Steve
Plainedge
5:30.95
9
156
Martini, Daniel
Monsignor Mc Cla
5:32.13
9
157
O'Brien, James
Elwood-John H Gl
5:33.30
9
158
Piersa, William
Newburgh Free
5:33.95
9
159
Popov, Alex
Hackley
5:34.14
9
160
Castillon, Joshua
St Johns Prepara
5:39.74
8
161
Spranzman, Joe
Spackenkill
5:40.62
9
162
Efekoro, Oghenakpo
Forest Hills
5:41.07
9
163
Kim, Jay
Great Neck South
5:44.01
9
164
Dern, Dan
Bishop Ford Cent
5:48.78
9
165
Izold, Chris
Spackenkill
5:49.15
9
166
Kotran, Benjamin
York Prep
5:57.62
9
167
Heffernan, Sean
St Dominic
6:21.67
9
Mens Mile Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kelly, Sean
Chaminade
4:20.27
1
2
Pompilj, Marco
Collegiate
4:20.63
1
3
Louro, Thomas
St Anthony's
4:22.33
1
4
Slattery, Thomas
Chaminade
4:22.54
1
5
Wolfe, Tyler
St Anthony's
4:22.66
1
6
Lundy, Conor
Fordham Prep
4:23.57
1
7
Bordash, Will
Ridgefield
4:26.01
1
8
Kaufmann, Eliot
Xavier
4:28.12
1
9
Hopper, Trevor
Ridgefield
4:28.74
1
10
Pourshalchi, Scott
Roslyn
4:30.33
1
11
Guerin, Benji
St. Benedict's
4:31.74
1
12
Prunty, Joseph
Fordham Prep
4:36.04
1
Mens 3200m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McGowan, Tim
Northport
9:17.96
1
2
Brannigan, Mike
Northport
9:17.99
1
3
McGowan, Jack
Northport
9:21.06
1
4
Udvadia, Ryan
Shoreham-Wading
9:23.75
1
5
Rice, John
Xavier
9:31.05
1
6
Rutto, Edwin
St. Benedict's
9:32.31
1
7
Watts, Mike
Islip
9:33.24
1
8
Tucker, Patrick
St Anthony's
9:42.74
1
9
Phillips, Sean
Regis
9:53.83
1
10
Termine, Nick
Northport
9:56.20
1
11
Hadity, Josh
Commack Dist
10:01.14
1
12
Taylor, Giacomo
Trinity School
10:05.37
1
13
Vinolas, Kevin
Minisink Valley
10:09.14
1
14
Farley, Jack
Collegiate
10:11.34
1
15
Smith, Aidan
Massapequa
10:14.39
1
Mens 55m Hurdles Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lewis, Bryant
St Anthony's
09.12
nwi
1
2
Thermitus, Dodley
Elizabeth
09.20
nwi
1
3
Bailey, Jack
Bayport Blue Poi
09.66
nwi
1
4
Scott, Dinger
Smithtown West
10.19
nwi
1
5
Depaolo, Vincent
Monroe-Woodbury
10.45
nwi
1
6
Burke, Dominiq
Archbishop Stepi
10.52
nwi
2
8
White, Taylor
Elizabeth
10.61
nwi
1
9
Jacob, Ocon
Bayport Blue Poi
10.74
nwi
1
10
Yune, Jee-Su
Great Neck South
10.84
nwi
3
11
Chin, Adam
Roslyn
10.93
nwi
2
12
Montoni, Robert J.
Smithtown West
10.93
nwi
1
13
Prokipiv, Andriy
Monroe-Woodbury
10.94
nwi
3
14
Alao, Oluwatomide
Archbishop Mollo
10.99
nwi
2
15
Best, Charlie
Iona Preparatory
11.11
nwi
2
16
Desai, Sohun
Archbishop Mollo
12.01
nwi
3
17
Annink, Lucas
Archbishop Mollo
12.04
nwi
3
18
Coen, Liam
Archbishop Mollo
12.16
nwi
2
19
Zwolak, Paul
Archbishop Mollo
13.15
nwi
3
Mens 55m Hurdles Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Tucker, Infinite
Huntington
08.17
nwi
1
2
Payton, Spencer
Longwood
08.17
nwi
1
3
Linburner, Mike
Longwood
08.39
nwi
1
4
Dinelli, John
Fordham Prep
08.52
nwi
1
5
Crowell, Jahmik
Huntington
08.55
nwi
1
6
Desroches, Roy
Archbishop Stepi
08.71
nwi
1
7
Zeblinsky, Tim
Northport
08.89
nwi
2
8
Mahana, Ed
Cicero-North Syr
09.22
nwi
2
9
Curry, Jahmik
Huntington
09.35
nwi
1
10
Quilla, Christophe
Smithtown West
09.44
nwi
3
11
Ragaland, Miles
Archbishop Stepi
09.55
nwi
2
12
Furci, Nicholas
Roslyn
09.80
nwi
2
13
Reiter, Sean
Elwood-John H Gl
09.82
nwi
2
14
Griffenkranz, Matt
Half Hollow Hill
09.86
nwi
3
15
Foster, Angelo
Newburgh Free
10.44
nwi
1
16
Clifton, Chris
Bayport Blue Poi
10.48
nwi
3
17
Hall, John
Archbishop Mollo
10.69
nwi
2
18
Kelly, Luke
Archbishop Mollo
10.78
nwi
2
19
Preziosi, Gianni
George W Hewlett
11.38
nwi
3
20
Faur, Trystan
Archbishop Mollo
11.91
nwi
3
21
Sano, Brian
Monroe-Woodbury
12.05
nwi
3
Mens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Gibbons, Sidney
Monsignor Mc Cla
07.61
nwi
1
2
Chiamezie, Sam
Half Hollow Hill
07.68
nwi
1
3
Outing, Micheal
Farmingdale
07.75
nwi
1
4
Matera, Thomas
Fordham Prep
07.81
nwi
1
5
Ackerman, Will
Arlington
07.85
nwi
1
6
Wilson, Tarique
North Rockland
07.92
nwi
1
7
Kim, Rich
Commack Dist
08.01
nwi
1
8
McFadden, Aaron
Wg Oconnell-Copi
08.01
nwi
1
Mens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Gibbons, Sidney
Monsignor Mc Cla
07.66
nwi
3
2
McFadden, Aaron
Wg Oconnell-Copi
07.76
nwi
2
3
Matera, Thomas
Fordham Prep
07.79
nwi
1
4
Outing, Micheal
Farmingdale
07.79
nwi
2
5
Chiamezie, Sam
Half Hollow Hill
07.83
nwi
4
6
Wilson, Tarique
North Rockland
07.90
nwi
3
7
Ackerman, Will
Arlington
07.98
nwi
3
8
Kim, Rich
Commack Dist
07.99
nwi
1
9
Holmes, David
Amityville Memor
08.04
nwi
5
10
Morel, Pablo
Fordham Prep
08.06
nwi
5
11
Harper, Davon
West Orange
08.12
nwi
4
12
Girardi, Peter
Cicero-North Syr
08.12
nwi
1
13
Austen, Morgan
Cicero-North Syr
08.15
nwi
4
14
Rousseau, Graham
Robbinsville
08.22
nwi
1
15
Wade, Dustin
Smithtown West
08.26
nwi
1
16
Pabitero, William
Archbishop Mollo
08.26
nwi
8
17
Ortiz, Johvonn
Elizabeth
08.27
nwi
3
18
Schapiro, Dan
Commack Dist
08.28
nwi
2
19
Thorne, Dan
Northport
08.28
nwi
2
20
Thomas, Rubin
Commack Dist
08.30
nwi
10
21
Small, Nate
Holy Trinity
08.33
nwi
1
22
Towse, Chase
Northport
08.33
nwi
3
23
Joesten, Nicholas
Chaminade
08.38
nwi
4
24
Green, Nigel
Archbishop Stepi
08.40
nwi
10
25
Miranda, Luiz
Monsignor Mc Cla
08.44
nwi
1
26
DiGiuseppe, Thomas
Kellenberg
08.46
nwi
2
27
Warner, Kaylin
Polytechnic Prep
08.48
nwi
1
28
Tansey, Joe
George W Hewlett
08.52
nwi
4
29
Rock, Liam
Archbishop Mollo
08.53
nwi
5
30
Soder, Dylan
Monroe-Woodbury
08.53
nwi
3
31
Claxton, William
Smithtown East
08.54
nwi
7
32
Roberts, James
Chaminade
08.57
nwi
5
33
Panico, Joseph
Kellenberg
08.61
nwi
5
34
Adams, Gregory
Kellenberg
08.62
nwi
2
35
Haughton, Lindon
Newburgh Free
08.63
nwi
6
36
Catinella, Rob
Massapequa
08.65
nwi
6
37
Williams, Terrell
Bishop Ford Cent
08.65
nwi
6
38
Torella, Jeremy
Arlington
08.71
nwi
5
39
Sloat, CJ
Iona Preparatory
08.73
nwi
7
40
Wing, Joe
Northport
08.74
nwi
8
41
Taylor, Vaughn
Monsignor Mc Cla
08.75
nwi
3
42
Lopez, Jonathan
Iona Preparatory
08.77
nwi
6
43
Graves, Carter
Iona Preparatory
08.77
nwi
6
44
Hamrlicek, Jeff
Bayport Blue Poi
08.80
nwi
6
45
Odigie, Osahon
Springfield Gard
08.81
nwi
6
46
Leddy, Pat
Connetquot
08.83
nwi
4
47
Salamone, Andrew
Rocky Point
08.88
nwi
6
48
Diaz, Rafael
Fordham Prep
08.90
nwi
5
49
Castro, Doug
Walt Whitman
09.00
nwi
8
50
Lebit, Ben
Smithtown East
09.02
nwi
9
51
Ospina, Esteban
Monsignor Mc Cla
09.04
nwi
2
52
Cintron, Louis
Mercy (LI)-2
09.08
nwi
5
53
Kurre, Zachary
Archbishop Mollo
09.12
nwi
7
54
Lacassade, Kieran
North Rockland
09.16
nwi
7
55
Mayor, Matt
Longwood
09.33
nwi
7
56
Mejia, Luciano
Xavier
09.34
nwi
7
57
Tom, Trabold
Garden City
09.36
nwi
9
58
Rink, Zach
Jordan Elbridge
09.37
nwi
10
59
Brickman, David
Arlington
09.40
nwi
9
60
Yarde, Andrew
Holy Trinity
09.43
nwi
8
61
Mesa, Christopher
Archbishop Mollo
09.48
nwi
9
62
Mello, Erik
Bayport Blue Poi
09.54
nwi
8
63
Zappolo, Devon
Iona Preparatory
09.62
nwi
8
64
Lilly, Ty
Bayport Blue Poi
09.70
nwi
2
65
Maurer, Raymond
Archbishop Mollo
09.89
nwi
10
66
Lyons, Parker
Bellport
09.91
nwi
8
67
Lande, Zachary
Holy Trinity
09.93
nwi
9
68
McGahan, Nicholas
St Anthony's
10.02
nwi
9
69
Dupkin, Joesph
Massapequa
10.04
nwi
9
70
Garson, Peter
Arlington
10.08
nwi
10
71
Andrews, Gerard
Monsignor Farrel
10.31
nwi
7
72
Lande, Nicholas
Holy Trinity
10.43
nwi
8
73
Caldiero, Vincent
Monsignor Farrel
10.86
nwi
10
74
Vitale, Rob
Bayport Blue Poi
13.93
nwi
10
--
Duncan, Travon
Amityville Memor
DNF
nwi
4
Mens 4x200m Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Mt Saint Michael
1:29.73
2
2
Relay Team
Farmingdale
1:29.90
2
3
Relay Team
Holy Trinity
1:31.66
1
4
Relay Team
St Anthony's
1:32.46
1
5
Relay Team
Newburgh Free
1:32.84
1
6
Relay Team
Bishop Ford Cent
1:33.17
1
7
Relay Team
Chaminade
1:33.66
6
8
Relay Team
Holy Trinity
1:33.76
2
9
Relay Team
Cardinal Hayes
1:33.80
2
10
Relay Team
Huntington
1:34.07
1
11
Relay Team
Northport
1:34.64
2
12
Relay Team
Half Hollow Hill
1:36.30
3
13
Relay Team
Fordham Prep
1:36.48
3
14
Relay Team
Iona Preparatory
1:36.72
2
15
Relay Team
West Orange
1:36.86
7
16
Relay Team
Xavier
1:36.90
3
17
Relay Team
Sewanhaka
1:36.93
4
18
Relay Team
Holy Cross
1:37.12
5
19
Relay Team
Massapequa
1:37.49
3
20
Relay Team
Chaminade
1:38.02
7
21
Relay Team
Cardinal Spellma
1:38.05
7
22
Relay Team
Bellport
1:38.88
4
23
Relay Team
North Rockland
1:39.58
4
24
Relay Team
Mercy (LI)-2
1:39.99
6
25
Relay Team
St. Benedict's
1:40.35
5
26
Relay Team
Kellenberg
1:40.63
4
27
Relay Team
Monsignor Farrel
1:40.88
6
28
Relay Team
Smithtown West
1:41.00
6
29
Relay Team
Cardinal Hayes
1:41.41
6
30
Relay Team
St Anthony's
1:41.88
7
31
Relay Team
Roslyn
1:42.02
5
32
Relay Team
Holy Cross
1:42.20
5
33
Relay Team
Xavier
1:42.57
4
34
Relay Team
Ward Melville
1:42.72
4
35
Relay Team
Cicero-North Syr
1:42.73
5
36
Relay Team
Monsignor Farrel
1:43.22
3
37
Relay Team
Archbishop Mollo
1:45.46
7
38
Relay Team
Roslyn
1:46.23
6
39
Relay Team
Cristo Rey
1:53.09
7
40
Relay Team
St Johns Prepara
1:56.78
7
--
Relay Team
North Babylon
DNF
3
Mens 4x400m Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Old Bridge
3:22.10
1
2
Relay Team
Newburgh Free
3:22.59
1
3
Relay Team
Randolph
3:28.20
2
4
Relay Team
Half Hollow Hill
3:28.93
1
5
Relay Team
Mott Haven
3:29.96
2
6
Relay Team
Xavier
3:31.43
1
7
Relay Team
Fordham Prep
3:31.82
1
8
Relay Team
Monroe-Woodbury
3:32.20
2
9
Relay Team
Chaminade
3:33.13
2
10
Relay Team
Half Hollow Hill
3:33.24
3
11
Relay Team
Newburgh Free
3:34.77
1
12
Relay Team
Cicero-North Syr
3:34.88
2
13
Relay Team
St Anthony's
3:35.67
2
14
Relay Team
Longwood
3:36.30
2
15
Relay Team
Smithtown East
3:36.82
4
16
Relay Team
Xavier
3:38.78
3
17
Relay Team
Riverhead
3:39.30
3
18
Relay Team
St Anthony's
3:39.46
4
19
Relay Team
Chaminade
3:39.50
2
20
Relay Team
Monsignor Farrel
3:39.66
3
21
Relay Team
Springfield Gard
3:39.84
3
22
Relay Team
St. Benedict's
3:40.67
3
23
Relay Team
St John The Bapt
3:41.38
4
24
Relay Team
Cardinal Hayes
3:41.41
3
25
Relay Team
Northport
3:41.60
4
26
Relay Team
Smithtown West
3:41.87
3
27
Relay Team
Commack Dist
3:42.65
3
28
Relay Team
Old Bridge
3:42.70
2
29
Relay Team
Connetquot
3:42.96
2
30
Relay Team
St John The Bapt
3:43.28
2
31
Relay Team
Ward Melville
3:43.67
2
32
Relay Team
Brooklyn Technic
3:44.21
5
33
Relay Team
Massapequa
3:45.00
4
34
Relay Team
Roslyn
3:45.13
5
35
Relay Team
Cardinal Spellma
3:47.64
5
36
Relay Team
Connetquot
3:47.97
5
37
Relay Team
Farmingdale
3:48.69
4
38
Relay Team
Monsignor Farrel
3:51.37
5
39
Relay Team
Mt Saint Michael
3:52.00
3
40
Relay Team
Kellenberg
3:52.39
4
41
Relay Team
Archbishop Mollo
3:52.59
4
42
Relay Team
St John The Bapt
3:52.85
5
43
Relay Team
St John The Bapt
3:54.89
4
44
Relay Team
Cardinal Hayes
3:56.09
5
45
Relay Team
Jordan Elbridge
3:56.60
4
46
Relay Team
Smithtown West
3:58.50
4
47
Relay Team
Mt Saint Michael
3:59.12
5
48
Relay Team
Spackenkill
4:04.44
5
49
Relay Team
St Johns Prepara
4:05.82
5
50
Relay Team
Cicero-North Syr
4:06.37
5
51
Relay Team
Mt Saint Michael
4:09.82
5
52
Relay Team
Archbishop Mollo
4:13.21
5
--
Relay Team
Walt Whitman
DNF
3
Mens 4x800m Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Northport
8:04.63
1
2
Relay Team
Arlington
8:06.09
1
3
Relay Team
Chaminade
8:06.65
1
4
Relay Team
Half Hollow Hill
8:13.40
1
5
Relay Team
Archbishop Mollo
8:13.86
1
6
Relay Team
Bishop Loughlin
8:14.70
1
7
Relay Team
Shoreham-Wading
8:17.93
1
8
Relay Team
Ridgefield
8:18.60
1
9
Relay Team
Bellport
8:21.32
2
10
Relay Team
Old Bridge
8:21.66
2
11
Relay Team
Sachem North
8:22.24
1
12
Relay Team
Smithtown East
8:24.33
2
13
Relay Team
Ridgefield
8:25.17
1
14
Relay Team
North Rockland
8:25.90
1
15
Relay Team
Monsignor Farrel
8:27.11
2
16
Relay Team
Ward Melville
8:27.28
2
17
Relay Team
Kellenberg
8:29.73
1
18
Relay Team
Old Bridge
8:33.07
3
19
Relay Team
Commack Dist
8:35.40
1
20
Relay Team
St Anthony's
8:37.63
2
21
Relay Team
Walt Whitman
8:40.53
2
22
Relay Team
Sachem North
8:41.89
2
23
Relay Team
St Anthony's
8:43.82
1
24
Relay Team
Brooklyn Technic
8:45.79
2
25
Relay Team
Xavier
8:47.31
3
26
Relay Team
Iona Preparatory
8:47.71
2
27
Relay Team
Longwood
8:48.29
2
28
Relay Team
Bishop Loughlin
8:48.41
3
29
Relay Team
Manhasset
8:50.93
2
30
Relay Team
Ward Melville
8:58.47
3
31
Relay Team
Harborfields
8:59.21
3
32
Relay Team
Cicero-North Syr
8:59.90
2
33
Relay Team
Massapequa
9:02.64
2
34
Relay Team
Jordan Elbridge
9:04.52
3
35
Relay Team
Farmingdale
9:07.33
3
36
Relay Team
Half Hollow Hill
9:09.81
3
37
Relay Team
Roslyn
9:12.40
3
38
Relay Team
St. Benedict's
9:13.40
3
39
Relay Team
Minisink Valley
9:19.47
3
40
Relay Team
North Babylon
9:19.48
3
41
Relay Team
Deer Park
9:23.68
3
42
Relay Team
Cicero-North Syr
9:58.33
3
43
Relay Team
Minisink Valley
10:17.06
3
--
Relay Team
Sewanhaka
DNF
3
Mens Sprint Medley 2,2,4,8 Freshman
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Newburgh Free
3:56.54
1
2
Relay Team
Chaminade
4:04.85
1
3
Relay Team
Bishop Ford Cent
4:05.28
1
4
Relay Team
Roslyn
4:09.42
2
5
Relay Team
Kellenberg
4:09.46
1
6
Relay Team
St. Benedict's
4:13.81
2
7
Relay Team
Brooklyn Technic
4:15.33
2
8
Relay Team
Archbishop Mollo
4:16.57
2
9
Relay Team
Iona Preparatory
4:17.37
2
10
Relay Team
Fordham Prep
4:18.12
1
11
Relay Team
Fordham Prep
4:18.80
1
12
Relay Team
St Joseph's by t
4:19.17
2
13
Relay Team
Harborfields
4:21.06
3
14
Relay Team
Massapequa
4:21.16
2
15
Relay Team
Cicero-North Syr
4:23.90
2
16
Relay Team
Monsignor Mc Cla
4:26.88
2
17
Relay Team
Archbishop Stepi
4:28.09
3
18
Relay Team
Cardinal Hayes
4:29.34
3
19
Relay Team
Mt Saint Michael
4:35.34
3
20
Relay Team
Roslyn
4:35.50
3
21
Relay Team
St. Benedict's
4:38.26
3
22
Relay Team
Archbishop Mollo
4:38.27
3
23
Relay Team
Fordham Prep
4:40.75
3
24
Relay Team
St Joseph's by t
4:42.87
3
24
Relay Team
St Joseph's by t
4:42.87
3
26
Relay Team
Archbishop Mollo
4:58.01
3
27
Relay Team
Archbishop Mollo
4:58.17
3
--
Relay Team
Elizabeth
DNF
3
Mens Sprint Medley 2,2,4,8 Sophomore
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Newburgh Free
3:49.88
1
2
Relay Team
Chaminade
3:50.36
1
3
Relay Team
St Joseph's by t
3:55.92
1
4
Relay Team
Archbishop Mollo
4:00.39
1
5
Relay Team
Iona Preparatory
4:00.54
1
6
Relay Team
Connetquot
4:00.86
3
7
Relay Team
Chaminade
4:03.44
3
8
Relay Team
Eastport/Sou
4:05.13
3
9
Relay Team
St Joseph's by t
4:09.30
2
10
Relay Team
Archbishop Mollo
4:11.78
3
11
Relay Team
Archbishop Stepi
4:12.36
2
12
Relay Team
St. Benedict's
4:13.99
2
13
Relay Team
Wg Oconnell-Copi
4:14.45
2
14
Relay Team
Brooklyn Technic
4:14.88
2
15
Relay Team
Roslyn
4:15.37
2
16
Relay Team
George W Hewlett
4:15.60
2
17
Relay Team
Cardinal Hayes
4:16.25
2
18
Relay Team
Monsignor Farrel
4:16.89
3
19
Relay Team
Massapequa
4:16.94
1
20
Relay Team
Harborfields
4:20.95
2
21
Relay Team
Mt Saint Michael
4:28.93
3
22
Relay Team
Forest Hills
4:30.46
3
23
Relay Team
Holy Cross
4:31.46
3
24
Relay Team
St Joseph's by t
4:32.72
3
25
Relay Team
Wg Oconnell-Copi
4:32.88
3
26
Relay Team
St Johns Prepara
4:43.11
3
27
Relay Team
Great Neck South
4:50.18
3
28
Relay Team
Monsignor Mc Cla
4:55.97
2
Mens 4x55m Shuttle Hurdle Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Amityville Memor
31.10
2
2
Relay Team
Commack Dist
31.25
1
3
Relay Team
Fordham Prep
31.59
1
4
Relay Team
Northport
32.14
1
5
Relay Team
Kellenberg
32.30
2
6
Relay Team
Arlington
33.98
2
7
Relay Team
Iona Preparatory
34.60
3
8
Relay Team
Newburgh Free
34.73
1
9
Relay Team
Archbishop Mollo
42.51
3
Mens Shot Put Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bonhurst, Benjamin
Smithtown West
61-09.50
(18.83m)
1
2
Favors, Eric
North Rockland
56-09.50
(17.31m)
1
3
Murphy, Corey
Longwood
55-04.00
(16.87m)
1
4
Kearns, Mike
Sachem North
52-03.50
(15.94m)
1
5
Pettway, Denzel
St. Benedict's
48-06.00
(14.78m)
1
6
Filino, Paul
Monsignor Farrel
48-02.00
(14.68m)
1
7
Castaldo, Joseph
Cicero-North Syr
47-09.50
(14.57m)
1
8
Sheng, Eric
Syosset
47-01.00
(14.35m)
1
--
Cole, Tariq
Long Beach
FOUL
(--)
1
--
Russell, Dennis
Longwood
FOUL
(--)
1
Mens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fratto, Nico
Farmingdale
47-02.00
(14.38m)
1
2
Foley, Harrison
North Rockland
47-00.00
(14.33m)
1
3
Rehal, Joe
Longwood
46-03.00
(14.10m)
1
4
Percival, Dan
Bayport Blue Poi
45-11.25
(14.00m)
1
5
Todaro, Nicholas
Iona Preparatory
45-05.50
(13.86m)
1
6
Johnson, Stanley
North Rockland
45-02.50
(13.78m)
1
7
Grateaux, Mike
Longwood
45-00.00
(13.72m)
1
8
Walden, Anthourn
Newburgh Free
44-11.50
(13.70m)
1
10
Tyler, Xavier
Iona Preparatory
44-08.50
(13.63m)
1
9
Lupo, Dean
Northport
44-08.75
(13.63m)
1
11
Vick, Jeffrey
Cardinal Hayes
44-06.50
(13.58m)
1
12
Scognamiglio, Nich
Monsignor Farrel
44-04.50
(13.53m)
1
13
Jefferson, Daren
Riverhead
44-02.00
(13.46m)
1
14
Stelling, Stefan
Bayport Blue Poi
44-01.00
(13.44m)
1
15
McNeil, Matteo
Huntington
43-11.00
(13.39m)
1
16
John, Putnam
Massapequa
43-10.00
(13.36m)
1
17
Beal, Michaiah
St. Benedict's
43-07.50
(13.30m)
1
18
Blajeski, Nick
Monsignor Mc Cla
43-04.50
(13.22m)
1
19
Nelson, Jimmie
Huntington
43-03.25
(13.19m)
1
20
Brown, Damone
North Rockland
42-11.50
(13.09m)
1
21
Brown, Jair
Springfield Gard
42-10.00
(13.06m)
1
22
Taiwo, Adeniji
Iona Preparatory
42-09.75
(13.05m)
1
23
Fielding, Tyler
Syosset
42-08.00
(13.00m)
1
24
Cisek, Brandon
Connetquot
42-07.25
(12.99m)
1
25
Torres, Julio
Cardinal Hayes
42-06.00
(12.95m)
1
26
Lamantia, Kyle
Commack Dist
42-05.75
(12.95m)
1
27
Morfogen, George
North Rockland
42-01.00
(12.83m)
1
28
Ononiwu, Arinze
Archbishop Mollo
41-06.50
(12.66m)
1
29
Oramas, Dominik
Smithtown East
41-06.00
(12.65m)
1
30
weisheier, ?
Kellenberg
41-05.00
(12.62m)
1
31
Hagan, Frankie
Iona Preparatory
41-04.00
(12.60m)
1
32
Cannistraci, Andre
Iona Preparatory
40-08.50
(12.41m)
1
33
Galford, Michael
Monsignor Farrel
40-07.25
(12.38m)
1
34
Carneiro, Robert
Mount Sinai
40-06.00
(12.34m)
1
35
Ringen, Josh
Northport
40-05.50
(12.33m)
1
36
Jones, Jeremy
Archbishop Mollo
40-03.00
(12.27m)
1
37
Schlosberg, Andrew
Bishop Ford Cent
40-02.00
(12.24m)
1
38
Ewa, Jyaire
Farmingdale
4-03.50
(1.31m)
1
Mens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sicari, Justin
Monsignor Farrel
6-08.25
(2.04m)
1
2
Adams, Barden
West Orange
6-04.00
(1.93m)
1
2
Ladouceur, Alexand
Smithtown West
6-04.00
(1.93m)
1
4
Richardson, Brando
Monroe-Woodbury
6-02.00
(1.88m)
1
4
Rodriguez, Michael
St Anthony's
6-02.00
(1.88m)
1
4
Jean-Baptiste, Son
Huntington
6-02.00
(1.88m)
1
7
Flores, Conrad
Kellenberg
6-00.00
(1.83m)
1
8
Casillo, Blaise
Chaminade
5-09.00
(1.75m)
1
8
Canzoneri, Thomas
Smithtown West
5-09.00
(1.75m)
1
8
Maritato, Max
Shoreham-Wading
5-09.00
(1.75m)
1
8
Hoffler, Eshawn
West Orange
5-09.00
(1.75m)
1
8
Carroll, Edmund
St Anthony's
5-09.00
(1.75m)
1
8
Murphy, Daniel
Archbishop Mollo
5-09.00
(1.75m)
1
8
Ryan, Jack
Archbishop Stepi
5-09.00
(1.75m)
1
8
Murray, Marcus
North Babylon
5-09.00
(1.75m)
1
8
Davion, Porter
Riverhead
5-09.00
(1.75m)
1
17
Wachtell, Ryan
Commack Dist
5-06.00
(1.68m)
1
17
Warner, Kaylin
Polytechnic Prep
5-06.00
(1.68m)
1
17
Fay, Conor
Iona Preparatory
5-06.00
(1.68m)
1
17
DeMarco, Nicholas
Kellenberg
5-06.00
(1.68m)
1
17
Samuelson, Tom
Iona Preparatory
5-06.00
(1.68m)
1
17
Curry, Jahmik
Huntington
5-06.00
(1.68m)
1
--
Lewis, Bryant
St Anthony's
NH
(--)
1
--
Gregg, Harry
St John The Bapt
NH
(--)
1
--
Lafferty, Matt
Eastport/Sou
NH
(--)
1
--
Diakanwa, Josh
Iona Preparatory
NH
(--)
1
--
Dupkin, Joesph
Massapequa
NH
(--)
1
--
Koziatek, Wayne
Walt Whitman
NH
(--)
1
--
Iuberiswmister, ??
St Anthony's
NH
(--)
1
--
Mayor, Matt
Longwood
NH
(--)
1
Mens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Reddick, Glenn
Longwood
21-11.25
(6.69m)
nwi
1
2
Zarro, Anthony
Randolph
21-05.75
(6.55m)
nwi
1
3
Jones, Darrel
Monroe-Woodbury
21-04.00
(6.50m)
nwi
1
4
Lafferty, Luke
Eastport/Sou
20-10.50
(6.36m)
nwi
1
5
Cazilas, Matthew
Archbishop Mollo
20-06.50
(6.26m)
nwi
1
6
Akien, Dante
Bishop Ford Cent
20-06.00
(6.25m)
nwi
1
7
Desjardin, Matt
Archbishop Stepi
20-05.50
(6.24m)
nwi
1
8
Lambert, Charlie
Xavier
20-05.00
(6.22m)
nwi
1
9
Barile, James
Ridgefield
20-03.00
(6.17m)
nwi
1
10
Flippen, Curtis
Riverhead
20-00.00
(6.10m)
nwi
1
10
Pierre, Jude
Farmingdale
20-00.00
(6.10m)
nwi
1
12
McClune, Jordan
Farmingdale
19-11.00
(6.07m)
nwi
1
13
Burd, Robert
Fordham Prep
19-09.75
(6.04m)
nwi
1
14
Riley, Nigel
Longwood
19-09.00
(6.02m)
nwi
1
15
Christopher, Galla
Harborfields
19-08.50
(6.01m)
nwi
1
16
Richardson, Brando
Monroe-Woodbury
19-07.75
(5.99m)
nwi
1
17
Rodriguez, Michael
St Anthony's
19-06.00
(5.94m)
nwi
1
18
Zarro, Carlo
Randolph
19-05.25
(5.92m)
nwi
1
19
Joseph, Nick
Commack Dist
19-05.00
(5.92m)
nwi
1
20
Obas, Anthony
Xavier
19-02.50
(5.85m)
nwi
1
21
Francis, Marquis
Huntington
18-11.00
(5.77m)
nwi
1
22
Hogarth, Styvenson
Farmingdale
18-10.25
(5.75m)
nwi
1
23
Elias, Guardado
St Francis Prep
18-08.00
(5.69m)
nwi
1
24
Akpaloo, Jamal
North Rockland
18-07.50
(5.68m)
nwi
1
25
Ring, Matt
Farmingdale
18-06.00
(5.64m)
nwi
1
25
Pabitero, William
Archbishop Mollo
18-06.00
(5.64m)
nwi
1
27
McFadden, Aaron
Wg Oconnell-Copi
18-05.00
(5.61m)
nwi
1
28
Clark, Taj
Longwood
18-04.75
(5.61m)
nwi
1
29
Greene, Troy
Huntington
18-01.50
(5.52m)
nwi
1
29
Garibaldi, Joseph
Smithtown West
18-01.50
(5.52m)
nwi
1
29
Ma, Jonathan
Mount Sinai
18-01.50
(5.52m)
nwi
1
29
Blanchard, Madison
Farmingdale
18-01.50
(5.52m)
nwi
1
33
McFadden, Willie
Wg Oconnell-Copi
18-01.00
(5.51m)
nwi
1
34
Chaisty, Jaggar
Eastport/Sou
17-11.00
(5.46m)
nwi
1
35
Minley, Noah
Amityville Memor
17-10.00
(5.44m)
nwi
1
35
Stachnik, David
Archbishop Mollo
17-10.00
(5.44m)
nwi
1
37
Downer, Jason
Huntington
17-09.50
(5.42m)
nwi
1
38
Kiarie-mumbi, Andr
Xavier
17-08.25
(5.39m)
nwi
1
39
Bosio, Steven
Mount Sinai
17-08.00
(5.38m)
nwi
1
39
Hilario, Mark
Archbishop Mollo
17-08.00
(5.38m)
nwi
1
41
treacy, patrick
Fordham Prep
17-06.50
(5.35m)
nwi
1
42
Preite, Thomas
Fordham Prep
17-06.00
(5.33m)
nwi
1
43
Gyasi, Morris
St Francis Prep
17-03.50
(5.27m)
nwi
1
44
Justin, Murphey
Harborfields
17-03.00
(5.26m)
nwi
1
44
Berenberg, Matt
St John The Bapt
17-03.00
(5.26m)
nwi
1
46
Nam Kung, Jin
Half Hollow Hill
17-01.00
(5.21m)
nwi
1
46
Saintil, Ricard
Wg Oconnell-Copi
17-01.00
(5.21m)
nwi
1
48
Abellard, Czar
North Rockland
17-00.00
(5.18m)
nwi
1
48
Frederick, Alex
Harry Van Arsdal
17-00.00
(5.18m)
nwi
1
48
Yung, Raymond
Roslyn
17-00.00
(5.18m)
nwi
1
51
Desroches, Stephen
Half Hollow Hill
16-11.00
(5.16m)
nwi
1
52
Cusumano, Aleks
Eastport/Sou
16-10.50
(5.14m)
nwi
1
53
Ramos, Edgar
Monroe-Woodbury
16-07.00
(5.05m)
nwi
1
53
Riggsbee, Samuel
Amityville Memor
16-07.00
(5.05m)
nwi
1
55
Pointdujour, Emman
Sewanhaka
16-00.00
(4.88m)
nwi
1
55
Glover, Xavier
Archbishop Mollo
16-00.00
(4.88m)
nwi
1
55
Rohan, Justin
Cardinal Hayes
16-00.00
(4.88m)
nwi
1
58
Woo, Kelvin
Great Neck South
15-07.50
(4.76m)
nwi
1
59
Emeka, Monwe
North Babylon
15-07.00
(4.75m)
nwi
1
60
Velez, Stephen
Archbishop Mollo
15-06.00
(4.72m)
nwi
1
61
Losquadro, Jonatha
Archbishop Mollo
15-04.00
(4.67m)
nwi
1
61
Uterano, Andrew
Massapequa
15-04.00
(4.67m)
nwi
1
63
Clarke, Anthony
St Anthony's
15-00.00
(4.57m)
nwi
1
63
Singh, Harshdeep
Archbishop Mollo
15-00.00
(4.57m)
nwi
1
65
Budzitowski, Colin
Walt Whitman
14-04.00
(4.37m)
nwi
1
66
Canaan, Hermonstyn
St Francis Prep
14-03.50
(4.36m)
nwi
1
67
Blackall, Joe
Walt Whitman
14-03.00
(4.34m)
nwi
1
68
Saladino, Nicholas
Archbishop Mollo
14-00.00
(4.27m)
nwi
1
69
Lagos, Raffaele
Archbishop Mollo
12-11.00
(3.94m)
nwi
1
70
Valenzuela, Anthon
Archbishop Mollo
8-04.50
(2.55m)
nwi
1
--
McGahan, Nicholas
St Anthony's
DNF
(--)
nwi
1
--
Peng, Mitchell
Great Neck South
DNF
(--)
nwi
1
--
Jackson, Tyler
Jordan Elbridge
DNF
(--)
nwi
1
--
Kenneally, Pat
Eastport/Sou
DNF
(--)
nwi
1
--
Walker, Daniel J.
Smithtown West
DNF
(--)
nwi
1
--
Ranallo, Nicholas
Archbishop Mollo
DNF
(--)
nwi
1
--
English, Dante
Half Hollow Hill
DNF
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jones, Darrel
Monroe-Woodbury
46-10.50
(14.29m)
nwi
1
2
Lovelace, Jared
Archbishop Mollo
46-07.00
(14.20m)
nwi
1
3
Riley, Nigel
Longwood
44-11.50
(13.70m)
nwi
1
4
Adams, Barden
West Orange
44-06.75
(13.58m)
nwi
1
6
Moore, Marcus
Riverhead
42-11.50
(13.09m)
nwi
1
5
Becher, Brian
Elizabeth
42-11.00
(13.08m)
nwi
1
7
Diakanwa, Josh
Iona Preparatory
42-03.50
(12.89m)
nwi
1
8
Clark, Taj
Longwood
41-04.00
(12.60m)
nwi
1
9
Pierre, Jude
Farmingdale
41-03.50
(12.59m)
nwi
1
10
Hogarth, Styvenson
Farmingdale
41-02.50
(12.56m)
nwi
1
11
Blanchard, Madison
Farmingdale
41-01.50
(12.53m)
nwi
1
12
Akpaloo, Jamal
North Rockland
40-09.50
(12.43m)
nwi
1
13
Elias, Guardado
St Francis Prep
40-07.50
(12.38m)
nwi
1
14
Pusey, Nick
North Babylon
40-05.50
(12.33m)
nwi
1
15
Murphy, Daniel
Archbishop Mollo
40-04.50
(12.31m)
nwi
1
16
Carrion, Chris
Monroe-Woodbury
40-03.25
(12.27m)
nwi
1
17
Ma, Jonathan
Mount Sinai
40-02.25
(12.25m)
nwi
1
18
Neubauer, Matt
Massapequa
39-10.25
(12.15m)
nwi
1
19
Lezama-Thompson, V
Iona Preparatory
39-10.00
(12.14m)
nwi
1
20
Carroll, Edmund
St Anthony's
39-06.00
(12.04m)
nwi
1
21
Joseph, Nick
Commack Dist
39-05.50
(12.03m)
nwi
1
22
DiPiero, Joe
Walt Whitman
39-03.50
(11.98m)
nwi
1
22
Christopher, Galla
Harborfields
39-03.50
(11.98m)
nwi
1
24
Thomas, Kyle
Fordham Prep
38-10.00
(11.84m)
nwi
1
25
Ring, Matt
Farmingdale
38-08.50
(11.80m)
nwi
1
26
Weeks, Marcus
Wg Oconnell-Copi
38-04.00
(11.68m)
nwi
1
27
Latko, Jamison
Walt Whitman
38-02.50
(11.65m)
nwi
1
28
Grant, David
West Orange
38-01.00
(11.61m)
nwi
1
29
Badstuebner, Jon
Plainedge
38-00.00
(11.58m)
nwi
1
30
Bosio, Steven
Mount Sinai
37-10.25
(11.54m)
nwi
1
31
Stewart, Brasean
Cardinal Hayes
37-04.25
(11.39m)
nwi
1
32
Collins, Jonathan
Cardinal Hayes
37-04.00
(11.38m)
nwi
1
32
Stachnik, David
Archbishop Mollo
37-04.00
(11.38m)
nwi
1
34
Mayers, Aaron
Cardinal Hayes
36-10.00
(11.23m)
nwi
1
35
Basile, Paul
Monsignor Farrel
36-05.00
(11.10m)
nwi
1
36
Zeblinsky, Tim
Northport
36-00.00
(10.97m)
nwi
1
37
Parascandolo, Elio
Half Hollow Hill
35-11.00
(10.95m)
nwi
1
37
Jackson, Tyler
Jordan Elbridge
35-11.00
(10.95m)
nwi
1
39
Hamrlicek, Jeff
Bayport Blue Poi
35-10.00
(10.92m)
nwi
1
40
Cheung, Anson
Great Neck South
35-08.00
(10.87m)
nwi
1
41
Rideau, Maliq
Iona Preparatory
35-07.50
(10.86m)
nwi
1
42
Volz, Brendan
Smithtown East
35-06.00
(10.82m)
nwi
1
43
Greene, Troy
Huntington
35-04.00
(10.77m)
nwi
1
44
Barosy, JJ
Wg Oconnell-Copi
35-03.00
(10.74m)
nwi
1
45
Emeka, Monwe
North Babylon
35-02.50
(10.73m)
nwi
1
46
Thermitus, Dodley
Elizabeth
34-08.00
(10.57m)
nwi
1
47
Moran, James M.
Smithtown West
34-02.00
(10.41m)
nwi
1
47
Seidl, Brian
Holy Trinity
34-02.00
(10.41m)
nwi
1
49
Jeangilles, Jason
Springfield Gard
33-08.00
(10.26m)
nwi
1
49
Djangmah, Matthew
Forest Hills
33-08.00
(10.26m)
nwi
1
51
Alliano, Douglas
Massapequa
33-07.00
(10.24m)
nwi
1
52
Hernandez, Azeem
Forest Hills
33-00.00
(10.06m)
nwi
1
53
Lewis, Elijah
Bishop Ford Cent
32-06.00
(9.91m)
nwi
1
54
Dupkin, Joesph
Massapequa
32-05.50
(9.89m)
nwi
1
--
Sinclair, Kyle
St Joseph's by t
FOUL
(--)
nwi
1
--
Marone, James
Eastport/Sou
FOUL
(--)
nwi
1
--
Woo, Kelvin
Great Neck South
FOUL
(--)
nwi
1
--
Sridhar, Aditya
Plainedge
FOUL
(--)
nwi
1
--
Abellard, Czar
North Rockland
FOUL
(--)
nwi
1
--
Peng, Mitchell
Great Neck South
FOUL
(--)
nwi
1
--
Anto, Greg
Massapequa
FOUL
(--)
nwi
1
--
Martinez, Kevin
George W Hewlett
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Best, Charlie
Iona Preparatory
11-01.00
(3.38m)
1
2
Ackerman, Liam
St Anthony's
10-04.00
(3.15m)
1
3
Lee, Aidan
Fordham Prep
8-04.00
(2.54m)
1
4
Settlehan, Aidan
Fordham Prep
8-04.00
(2.54m)
1
5
Byrd, Christian
Fordham Prep
7-08.00
(2.34m)
1
5
Berrio, Cristian
Archbishop Mollo
7-08.00
(2.34m)
1
7
Parubi, Mariano
Fordham Prep
7-08.00
(2.34m)
1
7
Garcia, Emiliano
Fordham Prep
7-08.00
(2.34m)
1
10
Depaolo, Vincent
Monroe-Woodbury
7-00.00
(2.13m)
1
9
Prokipiv, Andriy
Monroe-Woodbury
7-00.00
(2.13m)
1
--
Francisco, Lorenzo
St Joseph's by t
NH
(--)
1
--
Healy, Keith
Fordham Prep
NH
(--)
1
--
Putnam, Chris
Massapequa
NH
(--)
1
--
Corbett, Terence
Fordham Prep
NH
(--)
1
Mens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Villa, Charles
Riverhead
15-01.00
(4.60m)
1
2
Crispi, Joseph
Monsignor Farrel
14-07.00
(4.45m)
1
2
Fountain, Travis
Monroe-Woodbury
14-07.00
(4.45m)
1
4
Herrera-Murphy, Ry
Iona Preparatory
14-01.00
(4.29m)
1
5
Sullivan, Matt
Iona Preparatory
13-05.00
(4.09m)
1
6
Fay, Matt
Iona Preparatory
12-09.00
(3.89m)
1
6
Wheatley, Jahkeem
Iona Preparatory
12-09.00
(3.89m)
1
6
Kollmer, Charlie
Mount Sinai
12-09.00
(3.89m)
1
6
Zapata, Richard
Farmingdale
12-09.00
(3.89m)
1
6
Yavorka, Thomas
Mount Sinai
12-09.00
(3.89m)
1
11
Schapfel, Luke
St Anthony's
12-01.00
(3.68m)
1
11
Ng, Travis
Half Hollow Hill
12-01.00
(3.68m)
1
11
Cohen, Kyle
Longwood
12-01.00
(3.68m)
1
11
Bomba, Dan
Iona Preparatory
12-01.00
(3.68m)
1
11
Cherian, Shawn
Arlington
12-01.00
(3.68m)
1
Womens 55m Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Akinsola, Bukola
West Orange
07.64
nwi
1
2
McCaskill, Ahnrea
Newburgh Free
07.69
nwi
1
3
Peragine, Kimberly
Holy Trinity
07.75
nwi
1
4
Padula, Bryana
Connetquot
07.82
nwi
1
5
Apronti, Marielle
Newburgh Free
07.90
nwi
1
6
Wright, Marian
St Francis Prep
07.97
nwi
1
7
McDonald, Brianna
Young Women's Le
07.99
nwi
6
8
Boaufo, Kristina
West Orange
08.08
nwi
4
9
Sommers, Samantha
Sachem North
08.10
nwi
2
10
Jammeh, Maimuna
Newburgh Free
08.15
nwi
4
11
Lopez, Rose
Ward Melville
08.16
nwi
3
12
Brown, Janayah
Longwood
08.20
nwi
1
13
Paperno, Deanna
Elwood-John H Gl
08.24
nwi
3
14
Evelyn, Alanna
Young Women's Le
08.25
nwi
7
15
Mazzucca, Alexandr
St Anthony's
08.26
nwi
5
16
White, Taylor
Mary Louis Acade
08.27
nwi
2
17
Ubriaco, Angelina
Sacred Heart Aca
08.28
nwi
3
18
Delcorsa, Kaitlyn
Newburgh Free
08.35
nwi
4
19
Leverich, Laura
Smithtown West
08.39
nwi
3
20
Pender, Kathryn
St Francis Prep
08.44
nwi
7
21
Bryan, Lakeisha
Young Women's Le
08.45
nwi
6
22
Haviland, Meagan
Rocky Point
08.47
nwi
4
23
Scantlebury, Amand
Holy Trinity
08.48
nwi
1
24
Ciappa, Sam
Elwood-John H Gl
08.49
nwi
6
25
Drake, Ashley
Good Counsel
08.50
nwi
8
26
Giorgio, Ashley
Islip
08.50
nwi
3
27
Somers, Carley
Elwood-John H Gl
08.52
nwi
6
28
Matthews, Madison
St Francis Prep
08.53
nwi
8
29
Hines, Keniya
Bishop Loughlin
08.53
nwi
5
30
Washington, Jasmin
Great Neck South
08.57
nwi
6
31
Maure, Angela
Long Beach
08.63
nwi
5
32
Rogers-Healion, Ka
Ward Melville
08.64
nwi
4
33
Gooden, Breanna
Mary Louis Acade
08.68
nwi
3
34
Mercado, Maria
Massapequa
08.68
nwi
4
35
Owens, Cheyenne
Bishop Loughlin
08.68
nwi
2
36
Competiello, Gabri
Elwood-John H Gl
08.69
nwi
3
37
Olivieri, Alyssa
St Francis Prep
08.72
nwi
9
38
Gozun, Alexa
Garden City
08.72
nwi
2
39
Bernabeo, Emily
Smithtown West
08.76
nwi
2
40
Vernon, Jessica
Unattached
08.81
nwi
4
41
Gayanelo, Julia
Good Counsel
08.84
nwi
5
41
Butler, Caroline
Harborfields
08.84
nwi
3
43
Lux, Alexandra
Great Neck South
08.86
nwi
2
44
Goding, Valerie
Sachem East
08.88
nwi
6
45
Tonianne, Larson
Long Beach
08.89
nwi
4
46
McMillan, Brijhai
Young Women's Le
08.92
nwi
7
47
Byron, Kai
Robbinsville
08.93
nwi
2
48
Mcpharlin, Carolyn
St Anthony's
09.05
nwi
9
49
Dash, Mackenzie
Harborfields
09.05
nwi
2
50
Flores, Nora
St Francis Prep
09.10
nwi
9
51
Gatto, Julia
St Anthony's
09.16
nwi
8
52
Gonzalez, Kelly
Great Neck South
09.22
nwi
8
53
Piotrowski, Alexan
St Francis Prep
09.22
nwi
7
54
Pulisic, Danielle
St Francis Prep
09.26
nwi
9
55
Viscovich, Erica
St Francis Prep
09.41
nwi
9
56
Okogeri, Amaya
St Francis Prep
09.58
nwi
8
57
McKee, Carolina
Good Counsel
09.64
nwi
6
58
Schillat, Katherin
St Francis Prep
09.64
nwi
7
59
Pace, Bella
St Dominic
09.65
nwi
8
60
Olaya-Flores, Vale
Mary Louis Acade
09.66
nwi
7
61
Barrett, Brooke
Sacred Heart Aca
09.76
nwi
8
62
MacKay, Courtney
St Dominic
10.17
nwi
9
63
Cousins, Aeisha
The Queens HS of
10.33
nwi
9
64
Bianka, Hayes
Long Beach
10.50
nwi
7
Womens 55m Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
St John, Victoria
Holy Trinity
07.68
nwi
1
2
Taylor, Brantley
Long Beach
07.68
nwi
1
3
Hayes, Nyah
Elmont
07.75
nwi
2
4
Camal, Erykah
Elmont
07.79
nwi
2
5
Gardner, Kelly
Sachem North
07.81
nwi
1
6
Greaves, Melissa
Harborfields
07.82
nwi
1
7
Redwood, Leeyan
Half Hollow Hill
07.84
nwi
2
8
Thompson, Christal
Elmont
07.85
nwi
1
9
Barnes, Adrienne
Elmont
07.87
nwi
3
10
D'Aloia, Rebecca
Cardinal Spellma
07.88
nwi
1
11
Plummer, Dajah
The Queens HS of
07.90
nwi
8
12
Blackall, Leah
Sachem North
07.92
nwi
1
13
Warner, Jade
Longwood
08.01
nwi
2
14
Mazzucca, Elizabet
St Anthony's
08.05
nwi
4
15
Dluginsky, Kaitlyn
Harborfields
08.06
nwi
3
16
Werner, Hannah
Roslyn
08.08
nwi
5
17
Honan, Katherine
Garden City
08.09
nwi
3
18
Henery, Jasmine
James Madison
08.10
nwi
2
19
Toro, Isabella
Monroe-Woodbury
08.10
nwi
1
20
Russell, Chloe
Ward Melville
08.11
nwi
3
21
Demesyeux, Darcel
St Dominic
08.12
nwi
5
22
Ramirez, Victora
Monsignor Mc Cla
08.16
nwi
2
23
Glackin, Rachel
Harborfields
08.20
nwi
2
24
Modica, 10ia
Massapequa
08.22
nwi
3
25
Salmon, Tasha
The Queens HS of
08.23
nwi
6
26
Talasazan, Jessica
Great Neck South
08.23
nwi
4
27
Henry, Dana
Bishop Loughlin
08.25
nwi
2
28
Martin, Darah
Newburgh Free
08.30
nwi
3
29
Fermin, Vilma
Ursuline School
08.33
nwi
4
30
Dennis, Arianna
Monsignor Mc Cla
08.38
nwi
5
31
Hall, Nikita
Evander Childs
08.39
nwi
5
32
Griffth, Tiarra
Good Counsel
08.45
nwi
5
33
Bennett, Meghan
Sacred Heart Aca
08.46
nwi
6
34
Smith, Samantha
Connetquot
08.47
nwi
3
35
Sanogo, Fatoumata
Mary Louis Acade
08.49
nwi
7
36
Johnson, Ariel
Ursuline School
08.59
nwi
7
37
Graber, Nicole
Half Hollow Hill
08.60
nwi
4
38
Phillips, Kiyler
James Madison
08.65
nwi
3
39
Taliercio, Nicole
St Joseph's by t
08.70
nwi
4
40
Fisher, Johnna
Newburgh Free
08.71
nwi
4
41
Leconte, Bianca
Mary Louis Acade
08.82
nwi
6
42
Regan, Tatiana
Ward Melville
08.84
nwi
4
43
Brody, Allison
Mary Louis Acade
08.87
nwi
5
44
Kazan, Alyssia
John F Kennedy (
08.88
nwi
6
45
Mais, Nika
St Anthony's
08.91
nwi
4
46
Demesyeux, Garce
St Dominic
09.07
nwi
8
47
Muto, Mitsuki
St Johns Prepara
09.18
nwi
7
48
Rainford, Jamelya
The Queens HS of
09.19
nwi
7
49
Luizzi, Jennifer
Mary Louis Acade
09.20
nwi
6
50
White, Maggie
Sacred Heart Aca
09.22
nwi
7
51
Spivey, Marissa
Sacred Heart Aca
09.23
nwi
7
52
Gibbs, Sarenity
The Queens HS of
09.23
nwi
7
53
Duverne, Linda
Bishop Loughlin
09.25
nwi
6
54
Garnett, Zori
Good Counsel
09.28
nwi
6
55
Rooney, Caitlin
Good Counsel
09.32
nwi
5
56
Browne, Caitlin
Sacred Heart Aca
09.49
nwi
8
57
McMahon, Emily
St Joseph's by t
09.98
nwi
8
58
Alana, Weiss
Long Beach
10.00
nwi
6
59
Michelle, McAuliff
Long Beach
11.67
nwi
7
Womens 55m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Leto, Alyssa
Sachem North
07.28
nwi
1
2
Michels, Melissa
Sachem North
07.30
nwi
1
3
Symms, Keyshanna
Longwood
07.36
nwi
1
4
Lewis, Ebonie
Sachem East
07.38
nwi
1
5
Berk, Rachel
East Chester
07.40
nwi
1
6
Jaeger, Laura
Garden City
07.51
nwi
1
7
Correia, Danielle
Kellenberg
07.54
nwi
1
8
Garner, Shakira
Newburgh Free
07.55
nwi
1
Womens 55m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Leto, Alyssa
Sachem North
07.33
nwi
2
2
Michels, Melissa
Sachem North
07.39
nwi
1
3
Lewis, Ebonie
Sachem East
07.45
nwi
4
4
Symms, Keyshanna
Longwood
07.48
nwi
2
5
Correia, Danielle
Kellenberg
07.51
nwi
3
6
Berk, Rachel
East Chester
07.55
nwi
5
7
Jaeger, Laura
Garden City
07.57
nwi
4
8
Garner, Shakira
Newburgh Free
07.57
nwi
3
9
Jean, Alyssa
Half Hollow Hill
07.64
nwi
4
10
Fenner, Johnier
Elwood-John H Gl
07.65
nwi
1
11
Hallett, Kathryn
Manhasset
07.68
nwi
3
12
Osuji, Stephanie
Mary Louis Acade
07.70
nwi
1
13
Pierre, Angel
Mary Louis Acade
07.71
nwi
5
14
Peart, Ashley
West Orange
07.80
nwi
1
15
Alburg, Lauren
Sachem East
07.81
nwi
5
16
Hodge, Kayla
Half Hollow Hill
07.82
nwi
5
17
Wetmore, Amanda
Skaneateles
07.82
nwi
2
18
Gibson, Olivia
Monroe-Woodbury
07.83
nwi
5
19
Nelson, Casmira
West Orange
07.85
nwi
5
20
Luebke, Rachel
Holy Trinity
07.85
nwi
4
21
Locascio, Samantha
Sachem East
07.85
nwi
1
22
Oliver, Nia
Young Women's Le
07.86
nwi
7
23
Smith, Kristina
Newburgh Free
07.86
nwi
2
24
Falcone, Brianna
Massapequa
07.87
nwi
1
25
Isaacs, Jarielle
Elmont
07.89
nwi
2
26
Tirelli, Brianna
Good Counsel
07.92
nwi
7
27
Maelia, Brigid
Kellenberg
07.93
nwi
3
28
Duswalt, Kristina
Elwood-John H Gl
07.94
nwi
4
29
Boamah, Eno
Evander Childs
07.95
nwi
1
30
Thomas, Sabina
Hackley
07.95
nwi
8
31
DeBetta, Lauren
Smithtown East
07.97
nwi
2
32
Ellison, Katelyn
Skaneateles
07.97
nwi
5
33
Egan, Jenn
Islip
07.97
nwi
3
34
Powell, Kiara
Holy Trinity
07.99
nwi
2
35
Silver, Stephanie
Bayport Blue Poi
07.99
nwi
3
36
Schultz, Mone't
Springfield Gard
07.99
nwi
8
37
Guzman, Jacqueline
Connetquot
08.00
nwi
7
38
Webb, Britney
Longwood
08.00
nwi
4
39
McCauley,, Vincent
James Madison
08.02
nwi
2
40
Kozlowski, Halle
Harborfields
08.03
nwi
3
41
Ryan, Jessica
Smithtown West
08.05
nwi
6
42
Thompson, Lauren
Robbinsville
08.06
nwi
7
43
Walker, Catherine
Monroe-Woodbury
08.08
nwi
6
44
Cafaro, Emily
Garden City
08.10
nwi
7
45
Lomanto, Kristen
Rocky Point
08.11
nwi
8
46
Van Sicklin, Ali
Sachem North
08.13
nwi
7
47
Laiso, Victoria
Newburgh Free
08.13
nwi
1
48
Williams, Laura
Archbishop Mollo
08.14
nwi
6
49
Hodson, Kellie
Robbinsville
08.16
nwi
9
50
Bonocore, Ashley
Skaneateles
08.18
nwi
8
51
Bogle, Mahogany
The Queens HS of
08.19
nwi
11
52
Gregory, Vanessa
Roslyn
08.19
nwi
10
53
Sedlak, Alex
Ursuline School
08.20
nwi
8
54
Rebollo, Victoria
Our Lady Of Merc
08.21
nwi
8
55
Factor, Janessa
Sachem East
08.25
nwi
10
56
Johnson, Aaliyah
James Madison
08.29
nwi
4
56
Ciulla, Kerstyn
Sachem East
08.29
nwi
10
58
Berning, Anne
Hackley
08.31
nwi
10
59
Paraboo, Giselle
James Madison
08.32
nwi
3
60
Mahon, Sarah
Kellenberg
08.34
nwi
4
61
Hamann, Catherine
Monroe-Woodbury
08.35
nwi
6
62
Carolo, Danielle
St Dominic
08.46
nwi
9
62
Curtis, Tonia
Mary Louis Acade
08.46
nwi
13
64
Clementi, Carli
Harborfields
08.46
nwi
6
65
Wertz, Shelby
Bayport Blue Poi
08.50
nwi
9
66
O'Sullivan, Elizab
Our Lady Of Merc
08.51
nwi
9
67
Gorman, Mackenzie
St Anthony's
08.52
nwi
10
68
Daniel, Jahmani
James Madison
08.52
nwi
8
69
Recio, Carmen
Roslyn
08.53
nwi
13
70
Kelly, Tara
Good Counsel
08.57
nwi
7
71
Juliano, Amy
Sacred Heart Aca
08.58
nwi
5
72
Rucker, Jasmine
Bishop Ford Cent
08.60
nwi
12
73
Walden, Aquiala
Newburgh Free
08.61
nwi
6
74
Lamposona, Diana
Massapequa
08.62
nwi
8
75
Brozek, Anne
Our Lady Of Merc
08.62
nwi
11
76
Bruno, Maria
Archbishop Mollo
08.63
nwi
11
77
Grob, Ari
John F Kennedy (
08.68
nwi
11
78
Dulligan, Danielle
St Francis Prep
08.73
nwi
11
79
Soccodato, Catelyn
Our Lady Of Merc
08.74
nwi
12
80
Lalor, Catherine
St Anthony's
08.75
nwi
10
81
Reisert, Diana
Mary Louis Acade
08.75
nwi
13
82
Yacobian, Dafna
Great Neck South
08.77
nwi
14
83
Johnson, Essence
Elmont
08.78
nwi
9
84
Robasson, ????
Unattached
08.81
nwi
11
85
fells, jeane
Bishop Ford Cent
08.82
nwi
12
86
Mulligan, Katie
St Dominic
08.86
nwi
10
87
Chistian, Chole
Bishop Ford Cent
08.87
nwi
12
88
Lombardo, Adrianna
St Anthony's
08.89
nwi
9
89
Hand, Ally
Great Neck South
08.91
nwi
11
90
Futoran, Jessica
Roslyn
08.96
nwi
14
91
Rizzo, Nicole
Our Lady Of Merc
09.03
nwi
12
92
Cunningham, Tara
St Anthony's
09.05
nwi
13
93
Gould, Kai
The Queens HS of
09.05
nwi
14
94
Grant, Abigail
Evander Childs
09.06
nwi
9
95
Buff, Julianne
St Anthony's
09.10
nwi
10
96
Robinson, Lauren
John F Kennedy (
09.15
nwi
11
97
Schmitz, Sarah
Our Lady Of Merc
09.35
nwi
13
98
Harrington, Kasey
Our Lady Of Merc
09.37
nwi
13
99
Adams, Isabella
St Anthony's
09.41
nwi
14
100
Joseph, ????
Bishop Ford Cent
09.45
nwi
12
101
Hand, Rachel
Great Neck South
09.47
nwi
12
102
Carrion, Lara
Our Lady Of Merc
09.53
nwi
14
103
Belitsis, Kalli
Great Neck South
09.63
nwi
12
104
Reardon, Rebecca
Our Lady Of Merc
09.89
nwi
14
105
Pennolino, Idamari
Archbishop Mollo
09.94
nwi
13
106
Jaime, Carolina
Archbishop Mollo
10.07
nwi
14
Womens 300m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Golden, Zola
Arlington
39.48
1
2
Gallagher, Emma
Garden City
39.96
1
3
Kenny, Mary Kate
Sacred Heart Aca
41.28
1
4
Greaves, Melissa
Harborfields
41.41
1
5
Jaeger, Laura
Garden City
42.52
1
6
Menzzasalma, Morga
Monroe-Woodbury
42.72
1
Womens 300m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Kenny, Mary Kate
Sacred Heart Aca
41.02
4
2
Golden, Zola
Arlington
41.03
1
3
Gallagher, Emma
Garden City
41.09
2
4
Jaeger, Laura
Garden City
41.70
5
5
Greaves, Melissa
Harborfields
41.82
3
6
Menzzasalma, Morga
Monroe-Woodbury
42.56
4
7
Lavallee, Kristen
St John The Bapt
42.65
3
8
Harris, Brianna
Elmont
42.69
6
9
Leto, Alyssa
Sachem North
42.84
8
9
Thompson, Christal
Elmont
42.84
5
11
Michels, Melissa
Sachem North
42.86
6
12
Allen, Shasche
Spackenkill
43.02
1
13
Lawkins, Kelly
Garden City
43.03
8
14
Fitzgerald, Aislin
Holy Trinity
43.06
7
15
Foglio, Madison
Manhasset
43.12
2
16
Hines, Julie
Jordan Elbridge
43.20
5
17
Carter, Danisha
Bishop Ford Cent
43.46
2
18
Smith, Renae
Monroe-Woodbury
43.49
7
19
Dunbar, Bryhanna
Ursuline School
43.53
7
20
Isaac, Jarielle
Elmont
43.77
6
21
Alexander, Imani
Mary Louis Acade
43.88
5
22
Keschner, Lauren
Half Hollow Hill
43.95
4
23
Cafaro, Emily
Garden City
43.98
8
24
Hargrove, Brianna
St John The Bapt
44.20
1
24
Schreib, Gabby
Kellenberg
44.20
8
26
Punturo, Kelly
Garden City
44.24
2
27
Gulbransen, Leigh
Ward Melville
44.31
3
28
Nelson, Casmira
West Orange
44.39
6
29
Oroyemi, Rosie
Half Hollow Hill
44.46
7
30
Dillingham, Grace
Riverhead
44.51
3
31
Shirley, Shannon
Evander Childs
44.63
7
32
Haye, Adia
Good Counsel
44.64
4
33
Zak, Gabrielle
Hackley
44.73
9
34
Strype, Samantha
Massapequa
44.78
3
35
Whyte, Khalia
Elmont
44.87
5
36
Olakunri, Olatunbo
James Madison
44.93
6
37
Cotilletta, Antone
Sacred Heart Aca
45.00
9
38
Courts, Ashley
Riverhead
45.16
8
39
Gardner, Kelly
Sachem North
45.18
11
40
Akinsola, Bukola
West Orange
45.23
2
41
Correale, Jesse
Notre Dame Acade
45.26
4
42
Symms, Keyshanna
Longwood
45.28
11
43
DiDonato, Monica
East Chester
45.46
14
44
Dolan, Dariya
Bayport Blue Poi
45.48
3
45
Owuh, Faustina
Notre Dame Acade
45.56
11
46
Mccarron, Sabrina
St Anthony's
45.65
9
47
Kaoma, Rebecca
Half Hollow Hill
45.67
9
48
Evans, Ellie
Ward Melville
45.70
1
49
Hurse, Alanah
Monroe-Woodbury
45.74
1
50
Strzelczyk, Ehlana
Smithtown East
45.86
2
51
Jones, Briyanna
Elmont
46.06
11
52
Biscone, Tianna
Garden City
46.20
5
53
Sullivan, Aisling
Our Lady Of Merc
46.27
12
54
Maher, Cristina
Farmingdale
46.34
9
55
Carrasquillo, Bria
Rocky Point
46.37
11
56
Corda, Sydney
George W Hewlett
46.43
7
57
Pabon, Kelly
St Francis Prep
46.49
1
58
Camal, Erykah
Elmont
46.54
13
59
Kozlowski, Halle
Harborfields
46.55
9
60
Grajeda, Sydney
Sacred Heart Aca
46.77
14
60
Mills, Lexi
Huntington
46.77
6
62
reyes, danisha
Evander Childs
46.78
4
62
Hadsall, Kelsey
Massapequa
46.78
8
64
Berg, Jillian
Plainedge
46.84
12
65
Padula, Bryana
Connetquot
47.10
9
66
Paraboo, Giselle
James Madison
47.14
12
67
Alexander, Ikeiya
Young Women's Le
47.16
12
68
Diaz, Diana
New Rochelle
47.32
14
69
Tencic, Melanie
Plainedge
47.35
13
69
Gregory, Vanessa
Roslyn
47.35
11
71
Gomez, Emily
Kellenberg
47.37
11
72
Burrell, Nashelle
Young Women's Le
47.45
13
73
Fermin, Vilma
Ursuline School
47.47
11
74
McCauley,, Vincent
James Madison
47.66
12
74
Cosenza, Marissa
St Joseph's by t
47.66
14
76
Pollock, Marisa
St John The Bapt
47.90
9
77
McCoy, Brianna
Connetquot
47.95
11
78
Langsdorf, Emily
Robbinsville
48.30
16
79
Barnes, Adrienne
Elmont
48.32
13
80
Tsangaris, Victori
Elwood-John H Gl
48.35
13
81
Rexon, Briana
Elwood-John H Gl
48.37
13
82
Krumenacker, Krist
Our Lady Of Merc
48.52
12
83
McDonald, Quanicia
Brooklyn Technic
48.53
13
84
Lynn, Aubreah
Skaneateles
48.60
14
85
Rusinski, Miranda
Elwood-John H Gl
48.70
13
86
Panarese, Gina
Islip
48.71
14
87
Kendall, Amanda
Brooklyn Technic
48.81
13
88
Desroches, Dominiq
Half Hollow Hill
48.83
16
88
Kelly, DiResto
Long Beach
48.83
12
90
Welfare, Quanasia
The Queens HS of
48.89
17
90
Gabriella, Ambrosi
Long Beach
48.89
16
92
Hoag, Chloe
Robbinsville
49.09
16
93
Shadan, Raquel
Roslyn
49.15
11
94
Pape, Amanda
Archbishop Mollo
49.35
16
95
Scharfenberger, An
Plainedge
49.50
16
96
Demesyeux, Darcel
St Dominic
49.59
18
97
Powell, Kiara
Holy Trinity
49.69
14
98
Berning, Anne
Hackley
49.83
14
99
Rebollo, Victoria
Our Lady Of Merc
49.88
12
100
Asadorian, Aurora
Half Hollow Hill
50.03
16
101
Storozum, Jessica
Great Neck South
50.13
12
102
Alleyne, Brooke
Longwood
50.62
18
103
Skarupsky, Lauren
Robbinsville
50.67
16
103
Blomberg, Grace
Shoreham-Wading
50.67
17
105
Mulligan, Katie
St Dominic
50.75
17
105
Arey, Nicole
Islip
50.75
14
107
Koster, Danielle
Sayville
51.05
17
108
Arzt, Emily
Sayville
51.13
17
109
Drexel, Aimee
Riverhead
51.30
16
110
Yost, Kristen
St Francis Prep
51.36
14
111
Talasazan, Jessica
Great Neck South
51.54
16
112
Emerick, Bethanie
Jordan Elbridge
51.78
16
113
Elengickal, Tara
John F Kennedy (
52.14
18
114
Thomas, Sabina
Hackley
52.17
16
115
Carolo, Danielle
St Dominic
52.27
18
116
Carroll, Megan
Brooklyn Technic
52.33
16
117
D'Esposito, Isabel
St Joseph's by t
52.49
14
118
Manzello, Melissa
Shoreham-Wading
52.61
17
119
Fiona, Ambrosini
Long Beach
52.71
18
120
Persing, Alana
Good Counsel
53.19
12
121
Korgood, Renee
John F Kennedy (
53.21
18
122
Tsolis, Anatasia
Roslyn
53.39
17
123
Washington, Jasmin
Great Neck South
53.46
14
124
Wieistein, Sydney
John F Kennedy (
55.40
17
125
Paul, Ebony
Archbishop Mollo
55.47
17
126
Demesyeux, Garce
St Dominic
57.02
18
127
Wenzler, Katie
Archbishop Mollo
57.31
18
128
Atanasio, Sarah
St Johns Prepara
57.53
17
129
Reisert, Diana
Mary Louis Acade
57.69
17
130
Neary, Breffni
St Johns Prepara
58.10
17
131
Proscia, Alyssa
St Joseph's by t
59.56
18
132
Pace, Bella
St Dominic
59.92
18
133
Baum, Leila
Archbishop Mollo
1:00.09
17
134
Cho, Karen
Great Neck South
1:00.65
13
135
MacKay, Courtney
St Dominic
1:02.15
18
136
Oodal, Simone
Archbishop Mollo
1:16.38
18
137
Rieger, Megan
Harborfields
3:48:53.56
10
138
Lux, Alexandra
Great Neck South
3:48:54.00
10
139
Drost, Taylor
Smithtown East
3:48:54.92
10
140
Douyon, Neo
Kellenberg
3:48:55.10
10
141
Whelan, Mary Kate
Ward Melville
3:48:55.24
10
142
Garcia, Brianne
Notre Dame Acade
3:48:55.39
10
143
Henry, Maria
Farmingdale
3:48:55.87
10
144
Golfinos, Chloe
Trinity School
3:48:56.35
10
--
Walker, Honor
The Queens HS of
NT
15
--
Giovan, Julie
Sayville
NT
15
--
Moriano, Ana
George W Hewlett
NT
15
--
Fleming, Catie
Farmingdale
NT
15
--
Bryan, Lakeisha
Young Women's Le
NT
15
--
DiSalvo, Sam
George W Hewlett
NT
15
--
Lam, Melanie
Great Neck South
NT
15
--
Poletti, Katherine
Ursuline School
NT
15
--
Hines, Keniya
Bishop Loughlin
NT
15
--
Bartik, Olivia
Connetquot
NT
15
--
Egan, Erin
Massapequa
NT
15
--
Hayes, Nyah
Elmont
DNF
13
--
Rayder, Kayla
Archbishop Mollo
DNF
13
Womens 600m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cibuls, Kathleen
Bayport Blue Poi
1:36.94
1
2
Fray, Jazmine
Kellenberg
1:37.12
1
3
Perrier, Christina
Half Hollow Hill
1:39.74
1
4
Dooley, Courtney
Bayport Blue Poi
1:39.98
1
5
Woods, Mary Ellen
Archbishop Mollo
1:40.01
2
6
Ribeiro, Amanda
Half Hollow Hill
1:40.22
2
7
Koumas, Alex
Huntington
1:40.57
2
8
Hubert, Nicole
Mary Louis Acade
1:40.95
1
9
Lee, Katherine
Shoreham-Wading
1:41.26
3
10
Frey, Kat
Monroe-Woodbury
1:42.30
2
11
Anderson, Leah
Cardinal Spellma
1:43.35
5
12
Piccoli, Dominica
Elwood-John H Gl
1:43.48
3
13
Newman, Sarah
Kellenberg
1:43.74
2
14
LaRocca, Nikki
Islip
1:44.10
3
15
Dumpson, Mya
Young Women's Le
1:44.73
4
16
Chimezie, Mary
Half Hollow Hill
1:46.08
4
17
McDonald, Alyssa
New Rochelle
1:46.45
4
18
McDaid, Brooke
Garden City
1:46.85
5
19
Orellana, Amy
St Francis Prep
1:46.93
3
20
Harrell, Kay
Massapequa
1:47.66
5
21
Abernethy, Devin
Rocky Point
1:47.91
4
22
Joyce, Daniella
Kellenberg
1:48.05
4
23
Hughes, Paris
Robbinsville
1:48.53
6
24
Bowers, Luana
Cardinal Spellma
1:48.62
5
25
Pavia, Spencer
Monroe-Woodbury
1:48.75
4
26
Conti, Rachel
Riverhead
1:48.86
3
27
Miller, Audrey
Longwood
1:49.13
2
28
Velasco, Pollyanna
Holy Trinity
1:49.59
6
29
Goldman, Alexa
Massapequa
1:49.71
5
30
Willcox, Julia
Skaneateles
1:49.86
5
31
Winter, Nicole
Monroe-Woodbury
1:49.95
5
32
Bitzas, Savannah
Ward Melville
1:50.00
3
33
Zarba, Marzy
Holy Trinity
1:50.07
5
34
Antoine, Victoria
Half Hollow Hill
1:50.11
4
35
DiDonato, Monica
East Chester
1:50.33
6
36
Szymanski, Ali
Ward Melville
1:50.42
3
37
Doner, Shelby
Connetquot
1:50.50
7
38
Faulhaber, Ashley
Rocky Point
1:50.69
6
39
Krueger, Caitlyn
Robbinsville
1:50.76
8
40
Liu, Victoria
Great Neck South
1:50.98
7
41
Prosper, Christina
St Francis Prep
1:51.19
3
42
McHugh, Caitlin
Harborfields
1:51.49
5
43
Faverio, Cayla
Smithtown West
1:51.63
6
44
Schmidt, Kelli
Sacred Heart Aca
1:51.72
6
45
Kemp, Brianna
James Madison
1:51.81
4
46
Etienne, Kimberly
James Madison
1:52.03
4
47
Ferguson, Al-Tanya
Young Women's Le
1:52.07
7
48
McDuffee, Caitly
St Anthony's
1:52.54
5
49
Larkin, Stephanie
Harborfields
1:52.85
6
50
Iyozoba, Faith
West Orange
1:53.31
8
51
Manto, Gabby
Robbinsville
1:53.45
6
52
Johnson, Essence
Elmont
1:53.76
8
53
Johnson, Aaliyah
James Madison
1:53.77
8
54
Meeker, Makayla
Shoreham-Wading
1:54.02
8
55
Ward, Briana
Sayville
1:54.23
7
56
Goodman, Krista
Sachem North
1:54.32
9
57
Rode, Colleen
Ursuline School
1:54.41
7
58
Fraas, Kirsten
Ward Melville
1:54.60
4
59
Macrelli, Emily
Islip
1:54.76
7
60
Leverich, Laura
Smithtown West
1:54.83
7
61
Wright, Solange
Good Counsel
1:54.84
6
62
Gage, Olivia
Skaneateles
1:55.42
6
63
McCormick, Heather
Connetquot
1:55.85
8
64
Fanas, Dilacy
Farmingdale
1:56.15
7
65
Drexel, Aimee
Riverhead
1:56.52
6
66
Kimelstein, Jamie
Holy Trinity
1:56.89
7
67
Mollo, Allie
Half Hollow Hill
1:57.03
7
68
Krumenacker, Krist
Our Lady Of Merc
1:57.04
5
69
Haselton, Shannon
Sayville
1:57.76
8
70
PraterLee, Christi
Arlington
1:57.93
7
71
Ruzic, Marina
Huntington
1:58.05
6
72
Lin, Emily
Sachem North
1:58.21
7
73
Clementi, Julia
Harborfields
1:58.32
7
74
Marshall, Crystal
Longwood
1:59.12
6
75
Estrella, Rebecca
Ursuline School
1:59.20
8
76
O'Malley, Jenna
Ursuline School
1:59.38
7
77
DelGaudio, Nicole
Sayville
1:59.60
8
78
Kelly, Megan
Shoreham-Wading
1:59.89
8
79
Antonopoulos, Katr
Archbishop Mollo
2:00.02
9
80
Humann, Jess
Sachem North
2:00.15
7
81
Trovato, Sabrina
Plainedge
2:00.61
10
82
Weber, Christine
St Anthony's
2:00.76
8
83
Mahon, Alanna
St John The Bapt
2:01.50
9
84
Valesquez, Jackie
George W Hewlett
2:01.72
8
85
Donnelly, Anna
Sacred Heart Aca
2:02.41
9
86
Testa, Jennifer
Plainedge
2:03.39
10
87
Storozum, Jessica
Great Neck South
2:03.79
8
88
Skurka, Alexandra
St John The Bapt
2:04.65
9
89
Vucetic, Katarina
Archbishop Mollo
2:04.68
9
90
Velez, Margaret
Farmingdale
2:05.13
10
91
Williams, Kim-Alex
Young Women's Le
2:05.44
8
92
Lim, Vivian
Great Neck South
2:05.62
9
93
Schmalzle, Megha
Roslyn
2:07.33
10
94
Leone, Emily
Plainedge
2:08.19
10
95
Craig, Christina
Rocky Point
2:08.34
9
96
Marks, Julia
Great Neck South
2:08.50
9
97
Palmieri, Taylor
St Joseph's by t
2:08.51
9
98
Fidele, Riana
St Francis Prep
2:08.63
10
99
Carp, Sarah
Notre Dame Acade
2:09.01
9
100
Harrington, Kasey
Our Lady Of Merc
2:09.27
9
101
Peralta, Karina
Evander Childs
2:10.91
10
102
Palermo, Carly
Farmingdale
2:11.28
10
103
Jaenicke, Kristen
Notre Dame Acade
2:11.51
10
104
Capek, Christy
Shoreham-Wading
2:11.66
10
105
Soccodato, Catelyn
Our Lady Of Merc
2:13.78
9
106
Amin, Avni
Roslyn
2:14.44
10
107
Rodriguez, Eve
Sacred Heart Aca
2:16.38
9
108
Xie, Cathy
St Francis Prep
2:17.06
9
109
Duverne, Linda
Bishop Loughlin
2:20.06
10
110
White, Taylor
Mary Louis Acade
2:23.02
8
--
Ojeni, Ejiro
Brooklyn Technic
DNF
1
Womens 1000m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fray, Jazmine
Kellenberg
2:57.59
1
2
Hardie, Sarah
Elwood-John H Gl
3:00.43
1
3
Muklebust, Alesia
Ward Melville
3:01.99
1
4
Parsons, Paulina
Manhasset
3:04.93
1
5
Endres, Erin
St John The Bapt
3:05.09
1
6
Roda, Alexa
Notre Dame Acade
3:07.33
1
7
Tuthill, Meg
Mercy (LI)-2
3:07.94
2
8
Gallagher, Emma
Garden City
3:09.09
1
9
Rivas, Sindy
New Rochelle
3:09.14
2
10
Bartolotta, Marian
Holy Trinity
3:09.28
1
11
McKenna, Kara
Massapequa
3:10.34
2
12
Lewin, Deirdre
Kellenberg
3:10.52
1
13
Davies, Ahmetra
Islip
3:10.84
2
14
Rubino, Sarah
Garden City
3:11.14
2
15
Freeman, Mackenzie
Kellenberg
3:12.64
2
16
Mualem, Maya
Great Neck South
3:14.24
2
17
Kasparsons, Alina
Monroe-Woodbury
3:14.94
2
18
Adams, Madeline
Skaneateles
3:15.64
2
19
Fisher, Laurel
Garden City
3:16.04
2
20
Reynolds, Faith
Ward Melville
3:16.19
1
21
Stamey, Melanie
Old Bridge
3:17.91
4
22
Flynn-Rozanski, Ca
Old Bridge
3:18.11
3
23
McGlone, Madison
John F Kennedy (
3:18.33
3
24
Tzimorotas, Cailti
Mary Louis Acade
3:18.35
4
25
Stevenson, Julia
Hackley
3:19.30
5
26
PraterLee, Christi
Arlington
3:19.44
3
27
Miller, Audrey
Longwood
3:20.07
3
28
Larkin, Elizabeth
Harborfields
3:20.34
2
29
Childs, Claire
Arlington
3:20.51
3
30
Doner, Shelby
Connetquot
3:20.66
4
31
Gallagher, Therese
Bishop Ford Cent
3:21.16
4
32
Holzbaur, Erin
Robbinsville
3:21.24
2
33
Ruais, Caleigh
Connetquot
3:21.26
3
34
Je, Lisa
Brooklyn Technic
3:21.46
4
35
Baars, Christy
Smithtown East
3:21.74
3
36
Alexa, Cassara
Islip
3:21.84
2
37
Paccione, Nicole
Ward Melville
3:21.90
3
38
Sech, Michelle
Old Bridge
3:21.98
4
39
McGannon, Katherin
Garden City
3:22.34
2
40
Rettig, Taylor
Massapequa
3:22.51
4
41
Salales, Konstanti
St Francis Prep
3:23.34
4
42
Levin, Greer
Hackley
3:23.72
5
43
Dillingham, Maria
Riverhead
3:23.80
3
44
Young, Morgan
Sayville
3:24.06
3
45
Fielder, Kelly
St John The Bapt
3:24.24
4
46
Weppler, Sarah
Manhasset
3:24.47
4
47
Hroch, Chelsea
Farmingdale
3:24.69
5
48
Weik, Kalle
Sayville
3:24.81
3
49
Koepele, Louise
Huntington
3:25.44
4
50
Pollock, Casey
St John The Bapt
3:25.48
4
51
Abrams, Monica
Sachem North
3:25.53
5
52
Grueneberg, Joanna
Sacred Heart Aca
3:26.30
3
53
Giordano, Sam
Farmingdale
3:26.58
5
54
Van Bommel, Meghan
Riverhead
3:27.37
4
55
Romano, Patricia
Sachem North
3:27.47
6
56
Dwyer, Liz
Skaneateles
3:27.56
3
57
Kobel, Jordan
Sayville
3:27.57
5
58
Struhar, Jamie
Monroe-Woodbury
3:27.61
3
59
O'Sullivan, Kelly
Ursuline School
3:28.02
5
60
McCormick, Heather
Connetquot
3:28.17
4
61
Carbonaro, Sarah
Roslyn
3:28.38
5
62
weintraub, natalie
George W Hewlett
3:28.45
3
63
Pastorelli, Alexis
St Anthony's
3:28.94
6
64
McCoy, Christy Ann
Monroe-Woodbury
3:29.05
4
65
Leakos, Natalia
Smithtown East
3:29.08
5
66
Seedorf, Stephanie
Massapequa
3:29.12
5
67
Armogan, Michelle
Archbishop Mollo
3:29.34
5
68
Tillman, Alexis
John F Kennedy (
3:29.43
5
68
Neo, Alyssa
Roslyn
3:29.43
6
70
Etienne, Kimberly
James Madison
3:30.38
6
71
Powell, Kelly
Holy Trinity
3:32.32
5
72
Vu, Rosemary
St Francis Prep
3:32.61
5
73
Scanni, Giordana
Sachem East
3:32.71
6
74
Stamm, Brianna
St Dominic
3:33.11
6
75
Botie, Paige
Half Hollow Hill
3:33.24
4
76
Kehoe, Valerie
Smithtown West
3:33.31
7
76
Tijani, Damilola
Notre Dame Acade
3:33.31
5
78
Kemp, Brianna
James Madison
3:33.32
6
79
Bossert, Caitlin
Plainedge
3:33.43
3
80
Nostro, Bridget
Harborfields
3:34.85
5
81
Capucciati, Marisa
Farmingdale
3:35.80
6
82
Toker, Michelle
Great Neck South
3:36.59
6
83
Russ, Hannah
St Anthony's
3:38.93
7
84
Ramsey, Andrea
Half Hollow Hill
3:39.66
7
85
Hannah, Sofield
Long Beach
3:39.71
6
86
Isabella, DeFrance
Long Beach
3:39.72
6
87
Howlin, Liz
Smithtown West
3:39.78
5
88
Swensen, Paige
Rocky Point
3:40.25
6
89
Bolster, Callye
Hackley
3:40.35
7
90
Cohen, Rachel
Great Neck South
3:40.84
6
91
Zawacki, Emma
Smithtown East
3:40.92
5
92
Griffin, Katerra
Huntington
3:41.70
6
93
Trapeze, Jordana
George W Hewlett
3:42.32
6
94
Reyes, Yorleny
Newburgh Free
3:43.49
8
95
Pfeil, Katie
Sachem North
3:43.66
6
96
McKenna, Kayla
Harborfields
3:45.16
6
97
Olivieri, Alyssa
St Francis Prep
3:46.10
7
98
Mualem, Ella
Great Neck South
3:46.20
8
99
Liotta, Reilly
Roslyn
3:46.28
8
100
Hardardt, Amanda
St Francis Prep
3:46.55
7
101
Coacci, Alexandra
Plainedge
3:46.73
4
102
Ong, Kristen
Plainedge
3:46.94
4
103
Kalani, Radhika
Brooklyn Technic
3:48.10
7
104
Williams, Kim-Alex
Young Women's Le
3:48.39
7
105
Kerner, Catherine
Trinity School
3:48.64
8
106
Leverich, Megan
Smithtown West
3:49.08
7
107
Belic, Anne
Notre Dame Acade
3:49.43
5
108
Russ, Madison
St Anthony's
3:49.47
7
109
Mazzeo, Jackie
George W Hewlett
3:49.66
8
110
Loftus, Cara
Archbishop Mollo
3:50.14
6
111
Murphy, Gillian
Elwood-John H Gl
3:51.59
7
112
Mangels, Kaitlin
Ursuline School
3:51.90
8
113
Sabino, Kayla
Young Women's Le
3:52.06
8
114
Peterson, Meagan
Sacred Heart Aca
3:53.92
7
115
Megan, Sofield
Long Beach
3:54.73
8
116
Lim, Vivian
Great Neck South
3:55.33
7
117
Fitzpatrick, Bridg
Our Lady Of Merc
3:55.52
8
118
Ross, Brian
Ursuline School
3:57.21
7
119
Quattrini, Olivia
Longwood
4:00.92
6
120
Huerta, Jennyfer
New Rochelle
4:03.40
5
121
Boggs, Kayla
Monsignor Mc Cla
4:03.60
8
122
Bonanno, Danielle
John F Kennedy (
4:04.97
8
123
Neary, Breffni
St Johns Prepara
4:06.53
7
124
Damitz, Bridgid
St Joseph's by t
4:08.76
8
125
Mensah, Natasha
Evander Childs
4:13.04
8
126
Chin, Mia
Spackenkill
4:13.91
8
127
Khoury, Lauren
St Joseph's by t
4:19.84
8
128
Cho, Karen
Great Neck South
4:25.34
8
129
Lucey, Courtney
St Joseph's by t
4:33.91
8
--
Sasso, Molly
Archbishop Mollo
DNF
6
Womens 1600m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McCormack, Kate
St John The Bapt
5:16.64
1
2
Gerland, Jennifer
Garden City
5:20.76
1
3
Melly, Erin
Connetquot
5:22.74
1
4
Sweeney, Tara
Our Lady Of Merc
5:29.49
1
5
Ferri, Caroline
Garden City
5:34.21
1
6
Kramer, Alyssa
Old Bridge
5:34.93
1
7
Dearie, Molly
Ward Melville
5:35.49
1
8
Cueva-Scarpelli, J
Monroe-Woodbury
5:37.11
1
9
Rice, Sydney
Notre Dame Acade
5:37.90
2
10
Kern, Katie
Monroe-Woodbury
5:38.29
1
11
Crowely, Susannha
West Orange
5:39.81
2
12
Pitarresi, Lauren
Notre Dame Acade
5:41.09
2
12
Kelly, Tara
Notre Dame Acade
5:41.09
2
14
Weppler, Catherine
Manhasset
5:43.49
1
15
Reilly, Shannon
Ward Melville
5:43.57
3
16
Williams, Brittany
Ward Melville
5:44.55
3
17
Huffman, Paige
Harborfields
5:44.94
4
18
Garrett, Ariane
Arlington
5:45.13
3
19
Keating, Dylan
New Rochelle
5:46.07
3
20
Willson, Danni
Sacred Heart Aca
5:46.11
3
21
Gallagher, Jacquel
Bishop Ford Cent
5:46.64
1
22
Coleman, Mackenzie
Sachem North
5:46.69
4
23
Montvydas, Jillian
Smithtown East
5:46.83
3
24
Matteo, Catherine
Manhasset
5:47.10
2
25
Plansker, Olivia
Manhasset
5:47.27
3
26
Hussey, Allie
Old Bridge
5:48.47
3
27
Tinto, Gianna
Smithtown West
5:48.81
3
28
Yong, Emily
Brooklyn Technic
5:49.64
3
29
Ryan, Lucia
Trinity School
5:49.71
3
30
Mualem, Maya
Great Neck South
5:49.90
2
31
Smillie, Jessie
Connetquot
5:50.70
2
32
Shea, Kathleen
Harborfields
5:50.73
4
33
Lane, Olivia
Ward Melville
5:51.01
3
34
Tascarella, Amanda
Rocky Point
5:51.34
3
35
Liu, Victoria
Great Neck South
5:51.41
3
36
Howell, Oriana
Sachem North
5:52.92
4
37
Elnick, Katherine
Kellenberg
5:53.20
2
37
Kurdziel, Annie
Monroe-Woodbury
5:53.20
2
39
Ketchum, Ella
Polytechnic Prep
5:53.60
2
40
Golan, Yael
Half Hollow Hill
5:53.76
4
41
Sech, Michelle
Old Bridge
5:53.83
3
42
Aird, Allie
Massapequa
5:53.90
4
43
Rode, Colleen
Ursuline School
5:53.95
3
44
Lopez, Raquel
Kellenberg
5:54.67
1
45
Maguire, Emily
Connetquot
5:55.30
2
46
Lang, Catherine
Ursuline School
5:55.50
2
47
Martinovic, Ana
St Francis Prep
5:55.85
4
48
Crocker, Carolyn
Archbishop Mollo
5:56.00
4
49
Monahan, Caroline
Trinity School
5:56.72
4
50
Mezic, Matea
Half Hollow Hill
5:57.41
4
51
McLean, Emily
Sacred Heart Aca
5:57.52
3
52
Gaffney, Elena
New Rochelle
5:59.83
4
53
Davies, Collette
George W Hewlett
6:00.16
3
54
Wuche, Isis
Brooklyn Technic
6:01.17
4
55
Ward, Melissa
Long Beach
6:01.58
4
56
Miskovsky, Ashley
Sachem North
6:01.93
4
57
Szeglin, Angela
Sayville
6:03.65
4
58
O'Connor, Kathleen
Rocky Point
6:05.22
5
59
Roberts, Mikayla
Archbishop Mollo
6:05.96
5
60
Hallock, Samantha
Half Hollow Hill
6:06.08
4
61
Doyle, Megan
Sacred Heart Aca
6:06.30
5
62
Lecaros, Brianna
Islip
6:07.01
5
63
Ramirez, Rebeca
St Francis Prep
6:07.69
4
64
Rosenthal, Amelia
Holy Trinity
6:08.64
3
65
Feurtado, Erika
Elmont
6:08.89
3
66
Weinberg, Caroline
Great Neck South
6:09.84
5
67
Schmauch, Maddie
Spackenkill
6:09.92
5
68
Stamm, Brianna
St Dominic
6:10.31
5
69
McCarthy, Marianna
Shoreham-Wading
6:10.66
5
70
Malcolm, Finan
Skaneateles
6:12.69
6
71
Ogundirsn, Doyin
Half Hollow Hill
6:13.37
4
72
Chen, Christine
Brooklyn Technic
6:13.48
5
73
Shapiro, Kelsey
Longwood
6:15.18
4
74
Pulvidente, Sydney
Harborfields
6:16.54
5
75
Gallo, Hannah
John F Kennedy (
6:17.13
5
76
Neo, Alyssa
Roslyn
6:17.30
4
77
Lavin, Shannon
Archbishop Mollo
6:17.61
5
78
Gosselin, Jennie
Robbinsville
6:17.75
5
79
Carrick, Megan
Riverhead
6:18.63
4
80
Palazzolo, Antonia
St Anthony's
6:19.79
5
81
South, Kelly
Massapequa
6:20.38
5
82
Mosley, Kyla
Longwood
6:20.66
4
83
Velez, Margaret
Farmingdale
6:21.22
6
84
Ison, Alyssa
St Anthony's
6:21.45
5
85
Bono, Dominique
Islip
6:21.88
5
86
Spiridigliozzi, Ni
Ursuline School
6:22.36
5
87
Cooper, Eminel
Long Beach
6:23.68
6
88
Kelly, Maddy
Shoreham-Wading
6:23.99
5
89
Townsend, Julia
Rocky Point
6:25.58
5
90
Haber, Corinne
Great Neck South
6:25.97
5
91
Alexander, Ariel
Bishop Ford Cent
6:27.26
6
92
Fata, Gabrielle
Archbishop Mollo
6:27.30
6
93
Chimenti, Danielle
Massapequa
6:27.83
6
94
Emanuel, Maya
Great Neck South
6:28.81
6
95
Zhang, Miranda
Great Neck South
6:29.16
6
96
Gallati, Julia
John F Kennedy (
6:29.68
6
96
Freudman, Juliet
Great Neck South
6:29.68
6
98
Tozzi, Lida
Roslyn
6:34.42
6
99
Mandel, Tara
Farmingdale
6:38.68
6
100
Ong, Kristen
Plainedge
6:40.70
6
101
Bonanno, Emily
John F Kennedy (
6:42.82
6
102
Coacci, Alexandra
Plainedge
6:44.57
6
103
Roman, Kiara
Huntington
6:45.91
2
104
Miller, Allison
Longwood
6:48.63
2
105
Long, Isabel
Spackenkill
7:09.52
6
106
Reyes, Yorleny
Newburgh Free
7:15.51
6
107
Ryan, Dedre
Newburgh Free
7:16.48
6
108
Espichan, Maria
Roslyn
7:22.21
6
--
Byrne, Erin
Holy Trinity
DNF
2
--
Stone, Cordelia
Hopkins School
DNF
1
Womens Mile Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Duca, Paige
Sacred Heart Aca
5:05.18
1
2
Grossman, Jamie
Harborfields
5:09.04
1
3
Flynn, Anna
Ursuline School
5:10.82
1
4
Belmont, Rachel
Old Bridge
5:13.39
1
5
Gerland, Stephanie
Garden City
5:13.69
1
6
Gallery, Jaclyn
Smithtown East
5:13.84
1
7
Molloy, Charlotte
Our Lady Of Merc
5:21.82
1
8
Gomba, Claire
Hackley
5:28.61
1
9
Petrk, Suzie
Huntington
5:35.66
1
10
Gaither, Erena
John Bowne
5:48.88
1
Womens 3000m Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Burda, Bella
Arlington
9:55.85
1
2
Frontera, Gianna
Newburgh Free
10:09.06
1
3
Fajardo, Lisa
Bishop Ford Cent
10:41.13
1
4
Neal, Kaitlyn
Skaneateles
10:50.75
1
5
Davis, Allison
Minisink Valley
10:57.28
1
6
Sweeney, Tara
Our Lady Of Merc
10:59.13
1
7
Williams, Courtney
Ward Melville
11:47.57
1
8
Nichols, Eliza
Smithtown West
12:00.41
1
Womens 55m Hurdles Freshman
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Paperno, Deanna
Elwood-John H Gl
09.44
nwi
1
2
Ciappa, Sam
Elwood-John H Gl
09.90
nwi
1
3
Greves, Sonja
Sayville
10.23
nwi
1
4
Kelly, DiResto
Long Beach
10.50
nwi
1
5
Somers, Carley
Elwood-John H Gl
10.52
nwi
1
6
Baumstein, Kate
General Douglas
10.98
nwi
1
7
Barbera, Lauren
Archbishop Mollo
11.20
nwi
2
8
Butler, Caroline
Harborfields
11.40
nwi
2
9
Watters, Dorothy
Archbishop Mollo
11.40
nwi
2
10
Imbo, Julia
Bayport Blue Poi
11.49
nwi
2
11
Owens, Cheyenne
Bishop Loughlin
11.62
nwi
1
12
Delfado, Shalana
Longwood
11.70
nwi
2
13
Coleman, Melanie
Archbishop Mollo
11.71
nwi
2
14
Bleck, Caroline
Farmingdale
11.98
nwi
4
15
Sedlak, Brittany
Ursuline School
12.00
nwi
3
16
McKee, Carolina
Good Counsel
12.13
nwi
2
17
Bucco, Gianna
Ward Melville
12.43
nwi
2
18
Farrell, Breanna
James Madison
12.56
nwi
3
19
Yeboah-Kodie, Alys
Garden City
12.58
nwi
1
20
Pulisic, Danielle
St Francis Prep
12.59
nwi
3
21
DeOnis, Emily
Bayport Blue Poi
12.63
nwi
3
22
Ryan, Patricia
Archbishop Mollo
12.63
nwi
4
23
Recio, Eleonora
Roslyn
13.06
nwi
4
24
Jordan, Christina
Archbishop Mollo
13.13
nwi
4
25
Brandt, Ava
Archbishop Mollo
14.97
nwi
3
Womens 55m Hurdles Sophomore
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Schreib, Gabby
Kellenberg
09.03
nwi
1
2
Costanzo, Nicole
Sachem North
09.80
nwi
2
3
DeBranch, Cynthia
George W Hewlett
09.87
nwi
1
4
Labella, Kelsey
Elwood-John H Gl
10.05
nwi
1
5
Henery, Jasmine
James Madison
10.09
nwi
3
6
Poptean, Isabelle
Archbishop Mollo
10.13
nwi
1
7
Wickes, Hanna
Monroe-Woodbury
10.15
nwi
1
8
Panico, Dylan-Ann
Plainedge
10.16
nwi
1
9
Ospedale, Gina
Farmingdale
10.18
nwi
5
10
Shand, Latoya
Huntington
10.23
nwi
1
11
Graifman, Madison
Elwood-John H Gl
10.28
nwi
2
12
Kowalevich, Mikayl
Connetquot
10.31
nwi
2
13
McGovern, Lindsey
Bayport Blue Poi
10.43
nwi
2
14
Strobl, Brigitte
Bayport Blue Poi
10.45
nwi
3
15
Kowalevich, Maddy
Connetquot
10.60
nwi
3
16
Henry, Dana
Bishop Loughlin
10.65
nwi
1
17
Baldasare, Brooke
Kellenberg
10.68
nwi
2
18
Lu, Emma
Great Neck South
10.72
nwi
4
19
McDonnell, Melissa
Monroe-Woodbury
10.78
nwi
2
20
D'Addario, Isabell
Ursuline School
10.88
nwi
4
21
Roche, Jen
Ursuline School
10.90
nwi
4
22
Hadsall, Kelsey
Massapequa
10.91
nwi
4
23
Saddi, Tahirah
Newburgh Free
10.97
nwi
4
24
Trizano, Georgina
Ursuline School
10.98
nwi
2
25
Hatziyianis, Emily
Massapequa
10.99
nwi
3
26
Bruce, Betty
Longwood
11.00
nwi
2
27
Brockey, Elizabeth
Ward Melville
11.00
nwi
3
28
Lam, Melanie
Great Neck South
11.23
nwi
3
29
D'Angelo, Alyssa
Archbishop Mollo
11.44
nwi
5
30
Clementi, Julia
Harborfields
11.45
nwi
4
31
Power, Mary Grace
Archbishop Mollo
11.46
nwi
3
32
Schoen, Taylor
Plainedge
11.49
nwi
5
33
Crocker, Carolyn
Archbishop Mollo
11.56
nwi
5
34
Johnson, Ariel
Ursuline School
12.10
nwi
5
35
Gjonaj, Jackie
Arlington
12.66
nwi
3
36
Butler, Brooke
Kellenberg
13.00
nwi
4
37
Cruz-Dannhauser, K
Plainedge
13.06
nwi
5
Womens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Barnes, Aliya
West Orange
08.45
nwi
1
2
Matta, Aliyah
Newburgh Free
08.73
nwi
1
3
Fogarty, Nikki
Sachem North
08.86
nwi
1
4
McNierney, Bridget
Kellenberg
09.00
nwi
1
5
Thompson, Kelsea
Farmingdale
09.02
nwi
1
6
Mitchell, Michelle
Monroe-Woodbury
09.10
nwi
1
7
corlett, melisanda
Newburgh Free
09.49
nwi
1
8
Henderson, Crystal
Longwood
12.35
nwi
1
Womens 55m Hurdles Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Barnes, Aliya
West Orange
08.59
nwi
1
2
Henderson, Crystal
Longwood
08.86
nwi
3
3
Matta, Aliyah
Newburgh Free
08.86
nwi
3
4
Fogarty, Nikki
Sachem North
08.87
nwi
2
5
McNierney, Bridget
Kellenberg
08.93
nwi
2
6
Thompson, Kelsea
Farmingdale
08.98
nwi
1
7
corlett, melisanda
Newburgh Free
09.11
nwi
4
8
Mitchell, Michelle
Monroe-Woodbury
09.14
nwi
4
9
Dolan, Dariya
Bayport Blue Poi
09.22
nwi
1
10
Carroll, Rebecca
Sachem East
09.28
nwi
3
11
Nickel, Kerri
Bayport Blue Poi
09.29
nwi
4
13
Picascio, Paige
Sachem East
09.57
nwi
4
14
Sullivan, Kathryn
Sachem East
09.59
nwi
2
15
Langsdorf, Emily
Robbinsville
09.60
nwi
2
16
Sabzevari, Arianna
Roslyn
09.63
nwi
4
17
Gulbransen, Leigh
Ward Melville
09.68
nwi
2
18
Lucci, Deanna
Archbishop Mollo
09.71
nwi
3
19
Barone, Gabrielle
Half Hollow Hill
09.73
nwi
6
20
Everett, Mariah
West Orange
09.77
nwi
1
21
Zak, Gabrielle
Hackley
09.79
nwi
9
22
Crockett, Grace An
Archbishop Mollo
09.80
nwi
1
23
Giordano, 10ia
George W Hewlett
09.82
nwi
1
24
Szymanski, Ali
Ward Melville
09.84
nwi
2
25
Tyner, Dana
Sachem North
09.87
nwi
1
26
Devoursney, Anna
Sayville
09.88
nwi
4
28
Finn, Alexis
Monroe-Woodbury
09.93
nwi
3
29
Sprague, Amanda
Connetquot
09.94
nwi
5
30
Fahey, Julia
Robbinsville
09.98
nwi
6
31
Skula, Annmarie
Rocky Point
09.99
nwi
4
32
Medina-Jaudes, Nao
Huntington
10.06
nwi
5
33
Baker, Julia
Hackley
10.07
nwi
7
34
Alonzo, Kristyn
General Douglas
10.09
nwi
3
35
Muller, Melissa
Sachem North
10.09
nwi
5
35
Kwong, Stephanie
Sachem East
10.09
nwi
5
37
Hofmann, Nicole
Farmingdale
10.11
nwi
7
38
Russell, Chloe
Ward Melville
10.13
nwi
7
39
Mulvey, Kristen
John F Kennedy (
10.15
nwi
7
40
Olive, Alexis
Islip
10.21
nwi
6
41
Koumas, Catherine
Huntington
10.23
nwi
6
42
Drace, Hayley
Huntington
10.24
nwi
3
43
McKee, Maggie
Good Counsel
10.24
nwi
6
44
Bostrom, Mackenzie
Garden City
10.26
nwi
7
45
Pizzella, Shannon
Archbishop Mollo
10.31
nwi
2
46
Baldwin, Courtney
Rocky Point
10.35
nwi
3
47
Fraas, Kirsten
Ward Melville
10.36
nwi
2
48
Oliver, Nia
Young Women's Le
10.37
nwi
8
49
Walters, Ashley
Springfield Gard
10.38
nwi
5
50
Bilella, Darla
Islip
10.41
nwi
5
51
Fargo, Nathalie
Archbishop Mollo
10.41
nwi
8
52
Sopchak, Natalie
General Douglas
10.42
nwi
9
53
Grogan, Kelly
Archbishop Mollo
10.42
nwi
6
54
Raimo, Nicole
Islip
10.43
nwi
6
55
Recio, Carmen
Roslyn
10.46
nwi
9
56
Olakunri, Olatunbo
James Madison
10.51
nwi
9
57
Schultz, Mone't
Springfield Gard
10.55
nwi
12
58
South, Kelly
Massapequa
10.57
nwi
9
59
Regan, Tatiana
Ward Melville
10.60
nwi
5
60
Rodier, Danielle
Massapequa
10.65
nwi
7
61
Petry, Nicole
Islip
10.70
nwi
8
62
Blanthorn, Maddy
Ward Melville
10.70
nwi
6
63
Douyon, Neo
Kellenberg
10.71
nwi
10
64
Gorman, Mackenzie
St Anthony's
10.71
nwi
9
65
Modica, Claudia
Massapequa
10.74
nwi
8
65
Hodgson, Kimberly
Longwood
10.74
nwi
7
67
Sedlak, Alex
Ursuline School
10.82
nwi
8
68
Guzzo, Mikaela
Kellenberg
10.84
nwi
10
69
Dudek, Isabella
Archbishop Mollo
10.87
nwi
8
70
Brown, Shannel
Evander Childs
10.90
nwi
10
71
Lalor, Catherine
St Anthony's
10.95
nwi
7
72
Barsauskaus, Salvi
Longwood
11.04
nwi
8
73
Dulligan, Danielle
St Francis Prep
11.06
nwi
12
74
Hommel, Jayne
Long Beach
11.21
nwi
11
75
Brown, Kianna
St Francis Prep
11.33
nwi
11
77
Buff, Julianne
St Anthony's
11.43
nwi
9
78
Daniel, Jahmani
James Madison
11.46
nwi
12
79
Futoran, Jessica
Roslyn
11.53
nwi
11
80
Durante, Lauren
Archbishop Mollo
11.56
nwi
10
81
DeMasi, Daisy
Archbishop Mollo
11.60
nwi
10
82
Re, Allison
Kellenberg
11.62
nwi
10
83
Bitanji, Bruna
Great Neck South
11.73
nwi
12
84
Saroka, Shelby
Long Beach
11.86
nwi
10
85
Santana, Bianca
Great Neck South
11.88
nwi
12
85
Pateroulakis, Soti
Archbishop Mollo
11.88
nwi
11
88
Wax, Abigail
Harborfields
12.05
nwi
11
89
Aminy, Yasamen
Half Hollow Hill
14.30
nwi
9
--
Clement, Rachel
Riverhead
DNF
nwi
5
Womens 4x200m Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Half Hollow Hill
1:47.50
1
2
Relay Team
New Rochelle
1:50.25
3
3
Relay Team
Notre Dame Acade
1:51.43
2
4
Relay Team
Kellenberg
1:51.66
1
5
Relay Team
Mary Louis Acade
1:51.70
1
6
Relay Team
Elmont
1:51.88
2
7
Relay Team
Half Hollow Hill
1:51.93
3
8
Relay Team
Longwood
1:51.94
2
9
Relay Team
Farmingdale
1:52.32
4
10
Relay Team
Connetquot
1:52.40
3
11
Relay Team
Monroe-Woodbury
1:52.52
1
12
Relay Team
Holy Trinity
1:53.24
1
13
Relay Team
Massapequa
1:54.16
4
14
Relay Team
Skaneateles
1:54.48
3
15
Relay Team
Young Women's Le
1:54.57
3
16
Relay Team
Huntington
1:55.07
3
17
Relay Team
Newburgh Free
1:55.35
2
18
Relay Team
Springfield Gard
1:56.30
2
19
Relay Team
Sachem North
1:56.80
5
20
Relay Team
Evander Childs
1:56.84
1
21
Relay Team
Sacred Heart Aca
1:57.55
4
22
Relay Team
Ward Melville
1:57.73
6
23
Relay Team
Connetquot
1:58.51
4
24
Relay Team
The Queens HS of
1:59.12
4
25
Relay Team
St Anthony's
1:59.36
6
26
Relay Team
Kellenberg
1:59.52
6
27
Relay Team
Farmingdale
1:59.64
6
28
Relay Team
Cardinal Spellma
2:01.60
5
29
Relay Team
Islip
2:02.24
6
30
Relay Team
Notre Dame Acade
2:02.36
6
31
Relay Team
Good Counsel
2:04.07
2
32
Relay Team
Sachem North
2:05.23
6
33
Relay Team
The Queens HS of
2:05.47
5
34
Relay Team
St Anthony's
2:12.61
6
35
Relay Team
St Johns Prepara
2:18.01
5
Womens 4x400m Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Elmont
4:08.54
1
2
Relay Team
Newburgh Free
4:08.75
1
3
Relay Team
Young Women's Le
4:09.13
2
4
Relay Team
Arlington
4:11.14
1
5
Relay Team
Newburgh Free
4:13.05
1
6
Relay Team
Cardinal Spellma
4:14.19
2
7
Relay Team
Brooklyn Technic
4:15.35
2
8
Relay Team
St John The Bapt
4:17.77
2
9
Relay Team
Monroe-Woodbury
4:19.12
1
10
Relay Team
Sacred Heart Aca
4:19.51
2
11
Relay Team
Ward Melville
4:20.76
2
12
Relay Team
Half Hollow Hill
4:22.72
3
13
Relay Team
Kellenberg
4:23.01
1
14
Relay Team
Massapequa
4:23.22
2
15
Relay Team
Ursuline School
4:25.01
2
16
Relay Team
Evander Childs
4:26.75
1
17
Relay Team
Garden City
4:26.85
2
18
Relay Team
Francis Lewis
4:27.54
2
19
Relay Team
Holy Child
4:30.76
3
20
Relay Team
Good Counsel
4:31.50
2
21
Relay Team
Harborfields
4:31.64
3
22
Relay Team
Riverhead
4:32.39
3
23
Relay Team
Sachem North
4:36.25
3
24
Relay Team
Sayville
4:38.95
2
25
Relay Team
St Anthony's
4:39.29
3
26
Relay Team
Longwood
4:40.64
3
27
Relay Team
Ward Melville
4:41.11
3
28
Relay Team
Sacred Heart Aca
4:41.93
3
29
Relay Team
Notre Dame Acade
4:42.44
1
30
Relay Team
Jordan Elbridge
4:42.88
3
31
Relay Team
Half Hollow Hill
4:51.15
3
32
Relay Team
Kellenberg
4:53.84
3
33
Relay Team
Notre Dame Acade
4:57.22
3
34
Relay Team
Half Hollow Hill
4:59.14
3
35
Relay Team
St Francis Prep
5:00.42
3
Womens 4x800m Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Monroe-Woodbury
9:45.71
1
2
Relay Team
Arlington
9:52.94
1
3
Relay Team
Ursuline School
9:53.20
1
4
Relay Team
Ward Melville
9:53.48
1
5
Relay Team
St John The Bapt
9:55.91
1
6
Relay Team
Notre Dame Acade
9:57.12
1
7
Relay Team
Connetquot
9:57.14
1
8
Relay Team
Holy Trinity
9:59.97
1
9
Relay Team
Garden City
10:01.84
1
10
Relay Team
Shoreham-Wading
10:06.81
2
11
Relay Team
Skaneateles
10:07.37
1
12
Relay Team
Manhasset
10:29.37
2
13
Relay Team
New Rochelle
10:31.85
2
14
Relay Team
Sachem North
10:34.76
3
15
Relay Team
Kellenberg
10:37.89
2
16
Relay Team
Massapequa
10:38.63
2
17
Relay Team
Holy Child
10:48.41
2
18
Relay Team
Mary Louis Acade
10:48.54
2
19
Relay Team
Islip
10:48.82
2
20
Relay Team
Sacred Heart Aca
10:49.69
2
21
Relay Team
Farmingdale
10:49.79
3
22
Relay Team
Kellenberg
10:51.36
3
23
Relay Team
Sayville
10:52.42
3
24
Relay Team
Springfield Gard
10:53.54
3
25
Relay Team
Minisink Valley
10:54.40
2
26
Relay Team
Longwood
10:59.19
3
27
Relay Team
Trinity School
11:07.42
2
28
Relay Team
Holy Trinity
11:13.81
3
29
Relay Team
Harborfields
11:16.03
3
30
Relay Team
Half Hollow Hill
11:19.74
3
31
Relay Team
Archbishop Mollo
11:25.15
3
32
Relay Team
Great Neck South
11:26.55
2
33
Relay Team
St Joseph's by t
11:29.52
3
34
Relay Team
Jordan Elbridge
11:42.67
3
35
Relay Team
New Rochelle
12:27.60
3
--
Relay Team
Huntington
DNF
1
Womens Sprint Medley 2,2,4,8 Freshman
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Elmont
4:27.78
1
2
Relay Team
Trinity School
4:29.15
1
3
Relay Team
Monroe-Woodbury
4:38.45
1
4
Relay Team
Harborfields
4:41.93
1
5
Relay Team
Archbishop Mollo
4:46.23
2
6
Relay Team
Ward Melville
4:46.51
2
7
Relay Team
Ursuline School
4:48.27
1
8
Relay Team
Sayville
4:49.91
2
9
Relay Team
Robbinsville
4:55.66
3
10
Relay Team
Half Hollow Hill
4:57.45
2
11
Relay Team
Newburgh Free
4:58.11
2
12
Relay Team
Sachem East
4:58.51
3
13
Relay Team
St Francis Prep
4:59.46
2
14
Relay Team
Roslyn
5:07.55
3
15
Relay Team
Jordan Elbridge
5:08.80
2
16
Relay Team
Bayport Blue Poi
5:13.69
3
17
Relay Team
Archbishop Mollo
5:14.04
3
18
Relay Team
Kellenberg
5:17.11
3
19
Relay Team
Kellenberg
5:18.38
1
20
Relay Team
St Francis Prep
5:20.88
3
21
Relay Team
Archbishop Mollo
5:31.62
3
22
Relay Team
Robbinsville
5:32.11
3
24
Relay Team
Archbishop Mollo
5:59.27
3
Womens Sprint Medley 2,2,4,8 Sophomore
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
Monroe-Woodbury
4:29.86
1
2
Relay Team
Brooklyn Technic
4:38.35
1
3
Relay Team
Bayport Blue Poi
4:42.87
1
4
Relay Team
Longwood
4:49.85
3
5
Relay Team
Archbishop Mollo
4:50.73
1
6
Relay Team
New Rochelle
4:50.87
2
7
Relay Team
Bishop Kearney
4:51.14
1
8
Relay Team
Longwood
4:52.70
2
9
Relay Team
Sachem North
4:53.25
2
10
Relay Team
Mary Louis Acade
4:54.08
1
11
Relay Team
Shoreham-Wading
4:57.44
3
12
Relay Team
Newburgh Free
4:57.51
3
13
Relay Team
Ursuline School
5:00.66
3
14
Relay Team
George W Hewlett
5:02.23
2
15
Relay Team
Massapequa
5:05.35
3
16
Relay Team
Roslyn
5:05.42
2
17
Relay Team
Archbishop Mollo
5:06.02
2
18
Relay Team
Sayville
5:07.30
2
19
Relay Team
Kellenberg
5:10.26
3
20
Relay Team
Kellenberg
5:15.43
3
21
Relay Team
Long Beach
5:30.04
3
22
Relay Team
Archbishop Mollo
5:34.13
2
23
Relay Team
Monsignor Mc Cla
5:36.27
3
24
Relay Team
Long Beach
5:38.47
2
25
Relay Team
Archbishop Mollo
5:50.47
2
Womens 4x55m Shuttle Hurdle Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Relay Team
West Orange
36.79
1
2
Relay Team
Archbishop Mollo
36.86
1
3
Relay Team
Sachem North
36.89
1
4
Relay Team
North Rockland
37.25
1
5
Relay Team
Sayville
38.34
2
6
Relay Team
North Rockland
39.17
2
7
Relay Team
Islip
40.32
2
8
Relay Team
Connetquot
40.49
3
9
Relay Team
Archbishop Mollo
41.90
2
10
Relay Team
Archbishop Mollo
42.25
3
11
Relay Team
Ursuline School
42.37
3
12
Relay Team
Archbishop Mollo
43.27
4
13
Relay Team
St Francis Prep
44.91
4
14
Relay Team
Massapequa
45.26
3
15
Relay Team
Archbishop Mollo
50.61
4
Womens Shot Put Invitational
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Adewale, Oyinkanso
Half Hollow Hill
42-02.00
(12.85m)
1
2
Insingo, Kristina
Holy Trinity
40-05.00
(12.32m)
1
3
Cooper, Monae
New Rochelle
39-01.50
(11.93m)
1
4
Gillenwater, Tiann
New Rochelle
39-01.00
(11.91m)
1
5
Fosam, Andin
Robbinsville
37-02.50
(11.34m)
1
6
Manuel, Nijera
New Rochelle
37-01.00
(11.30m)
1
7
Pipia, Celeste
Sewanhaka
35-04.50
(10.78m)
1
8
Blom, Madison
Riverhead
33-09.00
(10.29m)
1
9
Flanders, Denaia
Monroe-Woodbury
33-05.50
(10.20m)
1
10
Okvist, Kaitlyn
Sachem North
33-02.00
(10.11m)
1
11
Chernoff, Daniella
Ward Melville
32-07.00
(9.93m)
1
12
Sindo, Alexandra
Archbishop Mollo
31-07.50
(9.64m)
1
13
Adams, Reya
Springfield Gard
31-02.50
(9.51m)
1
--
Cordero, Amber
Monroe-Woodbury
FOUL
(--)
1
Womens Shot Put Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pascarella, Elaina
Mary Louis Acade
32-01.00
(9.78m)
1
2
Hatcher, Rachel
Longwood
31-11.00
(9.73m)
1
3
Cellan, Shannon
St John The Bapt
31-10.25
(9.71m)
1
4
Jeffrey, Jessica
New Rochelle
31-09.00
(9.68m)
1
5
Burris, Courtney
Arlington
31-05.50
(9.59m)
1
6
Thomas, Vanessa
Arlington
31-01.75
(9.49m)
1
7
Williams, Saundra
New Rochelle
30-11.75
(9.44m)
1
8
DeBetta, Lauren
Smithtown East
30-09.00
(9.37m)
1
9
Barnes, Morgan
Massapequa
30-08.00
(9.35m)
1
10
Casazza, Emily
Monroe-Woodbury
30-07.50
(9.33m)
1
11
Jenkins, Khadia
Farmingdale
30-07.25
(9.33m)
1
12
Norwood, Judae
New Rochelle
30-06.75
(9.32m)
1
13
Jones, Miya
Half Hollow Hill
30-05.50
(9.28m)
1
14
Bishop, Sochima
New Rochelle
30-01.25
(9.18m)
1
15
Weis, Emily
Smithtown West
30-00.50
(9.16m)
1
16
Piotrowski, Alexan
St Francis Prep
29-04.00
(8.94m)
1
17
D'Arcy, Shauna
Archbishop Mollo
28-10.25
(8.79m)
1
18
Henry, Jaliyah
New Rochelle
28-09.00
(8.76m)
1
19
Clinton, Asia
Farmingdale
28-07.75
(8.73m)
1
20
Smithwick, Olivia
Massapequa
28-02.75
(8.60m)
1
21
O'Neill, Paige
St John The Bapt
27-11.25
(8.52m)
1
22
Goldman, Alexa
Massapequa
27-07.00
(8.41m)
1
23
Todaro, Ashely
St Joseph's by t
27-06.00
(8.38m)
1
24
Salamone, Allie
Rocky Point
27-03.75
(8.32m)
1
25
Andral, Nerlande
Farmingdale
27-02.25
(8.29m)
1
26
Darcers, Daniell
Longwood
26-10.25
(8.19m)
1
27
Clancy, Haley
Bayport Blue Poi
26-07.00
(8.10m)
1
28
Van Weele, Jeami
Bayport Blue Poi
26-06.00
(8.08m)
1
29
Simkins, Ella
Harborfields
26-04.00
(8.03m)
1
30
Hall, Alyssa
Bayport Blue Poi
26-03.50
(8.01m)
1
31
Ramirez, Victora
Monsignor Mc Cla
26-02.00
(7.98m)
1
32
Oluwanifise, Toyin
Mary Louis Acade
26-01.00
(7.95m)
1
33
Mahon, Sarah
Kellenberg
25-10.75
(7.89m)
1
34
Hill, Emille
Longwood
25-08.00
(7.82m)
1
35
O'Rorke, Kelly
Ursuline School
25-06.00
(7.77m)
1
36
Ega, Emily
Springfield Gard
25-05.00
(7.75m)
1
37
Regis, Carly
Sewanhaka
25-04.50
(7.73m)
1
38
Velazquez, Alexus
Monsignor Mc Cla
25-04.25
(7.73m)
1
39
Bolan, Rainelle
Farmingdale
25-03.75
(7.72m)
1
40
Walden, Aquiala
Newburgh Free
25-02.25
(7.68m)
1
41
Bloom, Jenn
Sachem North
25-01.00
(7.65m)
1
41
Pham, Helen
Elwood-John H Gl
25-01.00
(7.65m)
1
--
Amazan, Allie
New Rochelle
FOUL
(--)
1
Womens High Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Allen, Malawi
West Orange
5-02.00
(1.57m)
1
2
Czerw, Gabriella
Sachem North
5-02.00
(1.57m)
1
3
Cruz, Bethany
Longwood
5-00.00
(1.52m)
1
4
Biscone, Tianna
Garden City
5-00.00
(1.52m)
1
4
Pierre, Irene
New Rochelle
5-00.00
(1.52m)
1
4
Jenkins, Khadia
Farmingdale
5-00.00
(1.52m)
1
7
York, Jasoni
Springfield Gard
5-00.00
(1.52m)
1
8
Amancio, Genesis
Cristo Rey
4-09.00
(1.45m)
1
8
Wangenstein, Laure
Connetquot
4-09.00
(1.45m)
1
8
Gallagher, Anna
Smithtown West
4-09.00
(1.45m)
1
8
Hansen, Danielle
John F Kennedy (
4-09.00
(1.45m)
1
8
Martin, Jessica
Smithtown East
4-09.00
(1.45m)
1
8
Re, Allison
Kellenberg
4-09.00
(1.45m)
1
8
Hofmann, Nicole
Farmingdale
4-09.00
(1.45m)
1
8
VanVorst, Eileen
Minisink Valley
4-09.00
(1.45m)
1
8
Odenigbo, Kene
Ursuline School
4-09.00
(1.45m)
1
17
Moze, Sabrie
General Douglas
4-06.00
(1.37m)
1
17
Peerman, Zoe
Ursuline School
4-06.00
(1.37m)
1
17
Tong, Carmen
Great Neck South
4-06.00
(1.37m)
1
17
Wilson, Deja
Half Hollow Hill
4-06.00
(1.37m)
1
17
Bossert, Caitlin
Plainedge
4-06.00
(1.37m)
1
17
Acevedo, Alexis
Monroe-Woodbury
4-06.00
(1.37m)
1
17
Pilkington, Meghan
Plainedge
4-06.00
(1.37m)
1
17
MacDonald, Tirzan
New Rochelle
4-06.00
(1.37m)
1
17
Agoglia, Sarah
Kellenberg
4-06.00
(1.37m)
1
8
Bigornia, Mara
Sachem North
4-06.00
(1.37m)
1
--
Bitanji, Bruna
Great Neck South
NH
(--)
1
--
Simmins, Makaela
Farmingdale
NH
(--)
1
--
Bowden, Caoimhe
Monroe-Woodbury
NH
(--)
1
--
Rodgers, Alexandra
Plainedge
NH
(--)
1
--
Sopchak, Sydney
General Douglas
NH
(--)
1
--
Wong, Gabriella
Great Neck South
NH
(--)
1
--
Damiano, Isabella
Ursuline School
NH
(--)
1
--
Seniuk, Madison
General Douglas
NH
(--)
1
--
Laiso, Victoria
Newburgh Free
NH
(--)
1
--
Russell, Erica
Newburgh Free
NH
(--)
1
--
Lewis, Aliya
Smithtown West
NH
(--)
1
Womens Long Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Matta, Saleen
Newburgh Free
17-00.25
(5.19m)
nwi
1
2
Lewis, Ebonie
Sachem East
16-09.00
(5.11m)
nwi
1
3
Anderson, Annika
Polytechnic Prep
16-06.50
(5.04m)
nwi
1
4
Cibuls, Kathleen
Bayport Blue Poi
16-03.00
(4.95m)
nwi
1
5
McMahon, Rachel
Trinity School
15-10.50
(4.84m)
nwi
1
6
Cordes, Sarah
Newburgh Free
15-07.00
(4.75m)
nwi
1
7
Joseph, Sunja
Sachem North
15-06.25
(4.73m)
nwi
1
8
Pepe, Vanessa
Farmingdale
15-04.75
(4.69m)
nwi
1
9
Miller, Kaleah
Mary Louis Acade
15-04.25
(4.68m)
nwi
1
10
Competiello, Gabri
Elwood-John H Gl
15-04.00
(4.67m)
nwi
1
11
Courts, Ashley
Riverhead
15-03.50
(4.66m)
nwi
1
11
Alexander, Imani
Mary Louis Acade
15-03.50
(4.66m)
nwi
1
13
Beyer, Samantha
Monroe-Woodbury
15-02.75
(4.64m)
nwi
1
14
Encarnacion, Denis
Monroe-Woodbury
15-01.25
(4.60m)
nwi
1
15
Allen, Shasche
Spackenkill
15-00.00
(4.57m)
nwi
1
16
Bernabeo, Emily
Smithtown West
14-11.25
(4.55m)
nwi
1
17
Victoria, Hsiao
Great Neck South
14-10.00
(4.52m)
nwi
1
18
Alburg, Lauren
Sachem East
14-08.00
(4.47m)
nwi
1
19
Duswalt, Kristina
Elwood-John H Gl
14-07.75
(4.46m)
nwi
1
20
Baker, Julia
Hackley
14-07.50
(4.46m)
nwi
1
21
Cruz, Bethany
Longwood
14-06.50
(4.43m)
nwi
1
22
Schwartz, Gabi
George W Hewlett
14-06.00
(4.42m)
nwi
1
22
Glackin, Rachel
Harborfields
14-06.00
(4.42m)
nwi
1
24
Pepe, Sam
Farmingdale
14-05.75
(4.41m)
nwi
1
25
Sopchak, Natalie
General Douglas
14-05.50
(4.41m)
nwi
1
26
Tapuro, Khayandra
Archbishop Mollo
14-05.00
(4.39m)
nwi
1
27
DiSalvo, Elaina
Sachem North
14-04.00
(4.37m)
nwi
1
28
Honan, Katherine
Garden City
14-02.00
(4.32m)
nwi
1
29
cooperstein, emily
George W Hewlett
14-01.50
(4.31m)
nwi
1
29
Salerno, Kate
Collegiate
14-01.50
(4.31m)
nwi
1
31
Sullivan, Aisling
Our Lady Of Merc
14-01.00
(4.29m)
nwi
1
32
Alonzo, Kristyn
General Douglas
14-00.00
(4.27m)
nwi
1
32
Gooden, Breanna
Mary Louis Acade
14-00.00
(4.27m)
nwi
1
32
Gillenwater, Tiann
New Rochelle
14-00.00
(4.27m)
nwi
1
35
Francis, Tianna
George W Hewlett
13-11.50
(4.25m)
nwi
1
36
Gillmore, Kyra
Longwood
13-11.00
(4.24m)
nwi
1
37
Moody, Nicole
Garden City
13-10.50
(4.23m)
nwi
1
37
Gozun, Alexa
Garden City
13-10.50
(4.23m)
nwi
1
39
Weiss, Shari
George W Hewlett
13-10.25
(4.22m)
nwi
1
40
Taylor, Brantley
Long Beach
13-09.00
(4.19m)
nwi
1
40
Farrell, Kate
Garden City
13-09.00
(4.19m)
nwi
1
42
Kwong, Stephanie
Sachem East
13-08.00
(4.17m)
nwi
1
43
Gibson, Alexis
West Orange
13-06.50
(4.13m)
nwi
1
44
Cohen, Emily
George W Hewlett
13-05.00
(4.09m)
nwi
1
44
Locascio, Samantha
Sachem East
13-05.00
(4.09m)
nwi
1
46
Ryan, Jessica
Smithtown West
13-03.50
(4.05m)
nwi
1
47
Bostrom, Mackenzie
Garden City
13-03.25
(4.04m)
nwi
1
48
Klein, Bari
Elwood-John H Gl
13-01.00
(3.99m)
nwi
1
49
Hamann, Catherine
Monroe-Woodbury
13-00.00
(3.96m)
nwi
1
50
Brianna, Moran
George W Hewlett
12-11.50
(3.95m)
nwi
1
51
Zapolski, Kyla
Bayport Blue Poi
12-06.00
(3.81m)
nwi
1
52
Cassie, Peppe
Long Beach
12-05.50
(3.80m)
nwi
1
53
Zier, Jena
Longwood
12-04.50
(3.77m)
nwi
1
54
Natlia, Lake
Long Beach
12-04.00
(3.76m)
nwi
1
55
Farkas, Alana
Great Neck South
12-02.00
(3.71m)
nwi
1
56
O'Sullivan, Elizab
Our Lady Of Merc
12-01.00
(3.68m)
nwi
1
57
Taffet, Kathryn
Great Neck South
11-10.75
(3.63m)
nwi
1
58
Factor, Janessa
Sachem East
11-10.50
(3.62m)
nwi
1
59
Santiago, Kelly
Archbishop Mollo
11-07.00
(3.53m)
nwi
1
60
DePalma, Maria
Archbishop Mollo
11-04.50
(3.47m)
nwi
1
61
Walsh, Mary
St Joseph's by t
10-11.50
(3.34m)
nwi
1
62
Oliver, Elizabeth
St Joseph's by t
10-08.25
(3.26m)
nwi
1
63
Chittumuri, Isabel
Mary Louis Acade
10-02.00
(3.10m)
nwi
1
--
Martin, Darah
Newburgh Free
DNF
(--)
nwi
1
--
Napoli, Michaela
General Douglas
DNF
(--)
nwi
1
--
Samuels, Britney
Young Women's Le
DNF
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Morrison, Niamani
Archbishop Mollo
36-00.00
(10.97m)
nwi
1
2
Barnes, Morgan
Massapequa
35-05.00
(10.80m)
nwi
1
3
Joseph, Sunja
Sachem North
34-10.50
(10.63m)
nwi
1
4
Burrell, Glenisha
New Rochelle
34-04.00
(10.46m)
nwi
1
5
Moze, Sabrie
General Douglas
33-10.00
(10.31m)
nwi
1
6
Smallwood, Josina
New Rochelle
33-00.50
(10.07m)
nwi
1
7
Pawar, Anya
Half Hollow Hill
32-11.00
(10.03m)
nwi
1
8
Czerw, Gabriella
Sachem North
32-09.50
(9.99m)
nwi
1
9
Kovarik, Aileen
Sayville
32-01.00
(9.78m)
nwi
1
10
McMahon, Rachel
Trinity School
31-11.50
(9.74m)
nwi
1
11
Thomas, Danielle
Riverhead
31-11.00
(9.73m)
nwi
1
12
Encarnacion, Denis
Monroe-Woodbury
31-04.50
(9.56m)
nwi
1
13
Wright, Marian
St Francis Prep
31-04.00
(9.55m)
nwi
1
14
Odenigbo, Kene
Ursuline School
31-01.25
(9.48m)
nwi
1
15
Colon, Maria
Sayville
31-00.00
(9.45m)
nwi
1
16
Schwartz, Gabi
George W Hewlett
30-10.00
(9.40m)
nwi
1
17
Maloney, Eylssa
George W Hewlett
30-08.50
(9.36m)
nwi
1
18
Williams, Laura
Archbishop Mollo
29-10.50
(9.11m)
nwi
1
19
Acevedo, Alexis
Monroe-Woodbury
29-03.25
(8.92m)
nwi
1
20
Cohen, Emily
George W Hewlett
29-01.50
(8.88m)
nwi
1
21
Yost, Kristen
St Francis Prep
29-01.00
(8.86m)
nwi
1
22
Humann, Jess
Sachem North
28-09.00
(8.76m)
nwi
1
23
Trovato, Sabrina
Plainedge
28-05.50
(8.67m)
nwi
1
24
Tucker, Urbi
Archbishop Mollo
28-01.50
(8.57m)
nwi
1
24
Klein, Bari
Elwood-John H Gl
28-01.50
(8.57m)
nwi
1
26
Sopchak, Sydney
General Douglas
27-10.00
(8.48m)
nwi
1
27
Leone, Emily
Plainedge
26-11.00
(8.20m)
nwi
1
28
Bennett, Meghan
Sacred Heart Aca
26-09.50
(8.17m)
nwi
1
29
Peerman, Zoe
Ursuline School
26-09.00
(8.15m)
nwi
1
30
Tonianne, Larson
Long Beach
26-04.00
(8.03m)
nwi
1
31
Mosquera, Ariana
Sachem North
25-11.50
(7.91m)
nwi
1
32
Gordin, Emily
General Douglas
24-07.50
(7.51m)
nwi
1
--
Kumpfbeck, Kristyn
Smithtown West
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Henderson, Crystal
Longwood
36-04.75
(11.09m)
nwi
1
2
Morrison, Niamani
Archbishop Mollo
36-00.00
(10.97m)
nwi
1
3
Joseph, Sunja
Sachem North
34-11.00
(10.64m)
nwi
1
4
Thompson, Kelsea
Farmingdale
34-05.00
(10.49m)
nwi
1
5
Burrell, Glenisha
New Rochelle
34-04.00
(10.46m)
nwi
1
6
Moze, Sabrie
General Douglas
33-10.00
(10.31m)
nwi
1
6
Pepe, Vanessa
Farmingdale
33-10.00
(10.31m)
nwi
1
8
Smallwood, Josina
New Rochelle
33-00.50
(10.07m)
nwi
1
9
Pawar, Anya
Half Hollow Hill
32-11.00
(10.03m)
nwi
1
10
Czerw, Gabriella
Sachem North
32-09.50
(9.99m)
nwi
1
11
?, Ashlie
Newburgh Free
32-04.00
(9.86m)
nwi
1
50
Anderson, Annika
Polytechnic Prep
32-02.00
(9.80m)
nwi
1
12
Kovarik, Aileen
Sayville
32-01.00
(9.78m)
nwi
1
13
Wickes, Hanna
Monroe-Woodbury
32-00.50
(9.77m)
nwi
1
14
McMahon, Rachel
Trinity School
31-11.50
(9.74m)
nwi
1
14
Schmahl, Kelly
Connetquot
31-11.50
(9.74m)
nwi
1
16
Thomas, Danielle
Riverhead
31-11.00
(9.73m)
nwi
1
16
Nickel, Kerri
Bayport Blue Poi
31-11.00
(9.73m)
nwi
1
18
Loretz, Annie
Bayport Blue Poi
31-05.00
(9.58m)
nwi
1
18
Corcoran, Celeste
St John The Bapt
31-05.00
(9.58m)
nwi
1
20
Encarnacion, Denis
Monroe-Woodbury
31-04.50
(9.56m)
nwi
1
21
Wright, Marian
St Francis Prep
31-04.00
(9.55m)
nwi
1
22
Odenigbo, Kene
Ursuline School
31-01.50
(9.49m)
nwi
1
23
Colon, Maria
Sayville
31-00.00
(9.45m)
nwi
1
24
Schwartz, Gabi
George W Hewlett
30-10.00
(9.40m)
nwi
1
25
Maloney, Eylssa
George W Hewlett
30-08.00
(9.35m)
nwi
1
26
Larkin, Stephanie
Harborfields
30-06.25
(9.30m)
nwi
1
27
Moody, Nicole
Garden City
30-05.50
(9.28m)
nwi
1
28
Barnes, Morgan
Massapequa
30-05.00
(9.27m)
nwi
1
29
Williams, Laura
Archbishop Mollo
29-10.50
(9.11m)
nwi
1
30
Pepe, Sam
Farmingdale
29-09.50
(9.08m)
nwi
1
31
Penka, Lexi
Connetquot
29-09.00
(9.07m)
nwi
1
32
Taffet, Kathryn
Great Neck South
29-08.00
(9.04m)
nwi
1
33
Acevedo, Alexis
Monroe-Woodbury
29-03.50
(8.93m)
nwi
1
34
Cohen, Emily
George W Hewlett
29-01.50
(8.88m)
nwi
1
35
Starost, Arianna
Harborfields
29-01.00
(8.86m)
nwi
1
35
Yost, Kristen
St Francis Prep
29-01.00
(8.86m)
nwi
1
37
Humann, Jess
Sachem North
28-09.00
(8.76m)
nwi
1
38
Trovato, Sabrina
Plainedge
28-05.50
(8.67m)
nwi
1
39
Farkas, Alana
Great Neck South
28-03.00
(8.61m)
nwi
1
40
Tucker, Urbi
Archbishop Mollo
28-01.50
(8.57m)
nwi
1
41
Klein, Bari
Elwood-John H Gl
28-00.50
(8.55m)
nwi
1
42
Sopchak, Sydney
General Douglas
27-10.00
(8.48m)
nwi
1
42
Brady, Emily
Bayport Blue Poi
27-10.00
(8.48m)
nwi
1
44
Leone, Emily
Plainedge
26-11.00
(8.20m)
nwi
1
45
Bennett, Meghan
Sacred Heart Aca
26-09.50
(8.17m)
nwi
1
46
Peerman, Zoe
Ursuline School
26-09.00
(8.15m)
nwi
1
47
Tonianne, Larson
Long Beach
26-04.00
(8.03m)
nwi
1
48
Mosquera, Ariana
Sachem North
25-11.50
(7.91m)
nwi
1
49
Gordin, Emily
General Douglas
24-07.50
(7.51m)
nwi
1
--
Walsh, Mary
St Joseph's by t
FOUL
(--)
nwi
1
--
Farrell, Kate
Garden City
FOUL
(--)
nwi
1
--
Kumpfbeck, Kristyn
Smithtown West
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault Varsity
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Beyer, Samantha
Monroe-Woodbury
10-04.00
(3.15m)
1
2
White, Ashley
Connetquot
9-10.00
(3.00m)
1
3
Fard, Erini
St Joseph's by t
9-04.00
(2.84m)
1
4
Mazzeo, Caitlin
Connetquot
8-08.00
(2.64m)
1
4
Col, Kristen
Farmingdale
8-08.00
(2.64m)
1
4
Cartwright, Nina
Huntington
8-08.00
(2.64m)
1
7
Curtin, Stephanie
Sachem East
8-08.00
(2.64m)
1
8
Strzelczyk, Kylie
Smithtown East
8-00.00
(2.44m)
1
8
Williams, Laura
Archbishop Mollo
8-00.00
(2.44m)
1
8
Finn, Alexis
Monroe-Woodbury
8-00.00
(2.44m)
1
8
Brittany, Hurst
Long Beach
8-00.00
(2.44m)
1
8
Lewis, Aliya
Smithtown West
8-00.00
(2.44m)
1
8
Gallagher, Anna
Smithtown West
8-00.00
(2.44m)
1
8
Heymach, Rachel
Sachem North
8-00.00
(2.44m)
1
8
Guzman, Jacqueline
Connetquot
8-00.00
(2.44m)
1
8
Sabzevari, Arianna
Roslyn
8-00.00
(2.44m)
1
8
Thomas, Danielle
Riverhead
8-00.00
(2.44m)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#armory
#armory-track
#molloy-stanner-games
More news
2014 Accepted Invitational Entries - Molloy Stanner Games
118 shares:
Molloy Stanner Games
,
Academy Of Our Lady Of Good Counsel High School Track & Field and Cross Country - White Plains, New York
,
Amityville Memorial High School Track & Field and Cross Country - Amityville, New York
,
Archbishop Molloy High School Track & Field and Cross Country - Briarwood, New York
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Our Lady Of Mercy Academy Track & Field and Cross Country - Syosset, New York
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
3
3
2014
2
9
2013
3
8
2012
5
5
2011
1
Show 2 more
Hashtags
#armory
#armory-track
#molloy-stanner-games
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!